Hľadám kamarátku pocas tehotenstva

lenca45

Nefinka - a inak ako, nebyva Ti zle?
Weva - Napokon sme zhodnotili, ze ci teraz alebo o rok - vyzretejsi zrejme nebudeme, len som chcela este pracovat, kedze ja som taky pracant, vzdy som mala istu financnu slobodu, lebo som minimalne brigadovala uz pocas strednej, na vyske som pracovala normalne, no a potom toto... Ale hlavne, ze sme zdravi a ze budem mat co robit aj popri materskej. Lebo tiez som sa obavala, ze doma pri babu akosi "zakrpatiem" :) Na druhej strane verim, ze to budem stihat a drobcek vydrzi par hodin len s tatom. No skor su to asi len take nase predstavy po skusenostiach inych zien, ktore zrejme netuzili mat vacsi rozhlad ako len domace prace a starostlivost o babo. Myslim, ze ked mamina chce, kontakt s "normalnym" svetom nestrati. :))
Inak je zaujimave sledovat, ako sa lisi pristup k vychove uz pomaly v kazdom state. U nas je to skor nieco nepredstavitelne, ak matka ide po par mesiacoch do prace, inde je to uplne bezna vec.
Ja som pribrala 8 kg, nosim prevazne leginy a dlhe tricka, ktore su mi vsak uz kratke a tiez by sa zisiel kabat. Dojcenske podprsenky nekupujem, znamym liezli na nervy, radsej nosili len take na rozopinanie vpredu, alebo jednoducho podprdu len rozopli. Ak sa mozem opytat, v akom state budes rodit, ako to tam prebieha? Ja sa chystam este na nejaku predpripravu, doteraz nebol cas, lebo moja praca "na dohodu" mi zaberala cele dni, aby som popri malej uz nemusela tolko makat.

Weva

Ono moze to uz byt samotne babatko - ale presne: pri prvom tehotenstve je tazke vediet ci su to Tvoje creva alebo drobec... Tiez som bola nervozna ale zrazu to bolo tu ani som nevedela ako :))) Uz coskoro nefinka, neboj!!!

nefinka

jej teraz ste ma ukludnili baby, lebo všade čítam, že prvé pohyby by mali byť medzi 16-20 tt, ja som v 18tt a už neviem, či si tie pohyby namýšľam alebo fakt už to malé cítim:) som už začínala byť z toho trochu nesvoja:)

Weva

Lenca - my sme babatko planovali - teda tak sme si povedali ze od-te-raz sa uz nechranime a uvidime ako rychlo to pojde. Pocula som od kopec kamosiek, ze mali problemy otehotniet, tak som to nechcela odsuvat. Teraz mam cerstvych 30. Ty?

Mrzi ma, ze sa Ti to takto skomplikovalo s materskou a tak :-/ Tu je zase pre zmenu moda dat deti po 4 mesiacoch do jasli a nastupit do prace - co mi pride tiez strasne nezodpovedne! Vsak tym padom ani kojit dlho nemozno a celkovo to babo sa sice nevie postazovat ale urcite sa mu tam nevenuju (ked ma jedna pani 4-6 deti na krku a kazde treba prebalit a nakrmit a podobne!).

No ja este ani samotnu tasku do porodnice nemam, nieto este nieco v nej... a budem musiet ist i nakupit - specialne podprsenky ci nocne kosele lebo normalne nic take nenosim :-/ Do oblecenia sa ledva zmestim (je mi kratke, tlaci na brusku)... ale uz nechcem kupovat dalsie na 1-2 mesiace - len ani kabat neviem aky na seba...

Pre malu sme veci zatial len podedili ale vsetko je to este na kope, trebalo by vyprat, pozehlit, pripravit... a kopec veci chyba... plus kupit kocik, vanicku, komodu, VSETKO!

A ano - panika ma chyta - zacina teraz ta faza, ze uz to nie je len teoria ale blizi sa zmena. Strasne sa na to tesim, ale verim, ze clovek to dopredu nevie odhadnut - ako strasne to tvoj zivot celkovo a najma s partnerom ovplyvni. Mam i strach z toho byt doma a nemat mu okrem obsahu plienky a kolko sme poobede spinkali co povedat. Ze budem zanedbana, unavena mamina... tak ale to ma obavy asi kazda :)

Kolko si zatial pribrala ak sa smiem spytat?
A mas nejaku konkretnu predstavu/zelania o porode?
Chodis niekam cvicit?

A baby kludne piste i dalsie - ja len ze kedze sme s Lencou terminovo podobne tak pisem najma jej :) Ale i vsetkym ostatnym gratulujem!!!!

lenca45

Nefinka, ja tiez prve pohyby az okolo 20tt.

Weva - ja som sice na SK, ale kratko po tom, co som otehotnela a nemala som to este potvrdene od lekarky, lebo kvoli jej dovolenke a potom preplnenym terminom mi sono spravila az v 2 mesiaci... tak mi skoncila vo firme zmluva a vlastne komplet vsetkych prepustili. Ostala som bez prace, aj bez naroku na matersku, dokoncila som vysku, ale pracujem na dohodu pre inu firmu. V tom chcem urcite pokracovat aj popri materskej, ja som taky akcny typ. A hlavne peniazky sa nam zidu.
Vcera som hodila do tasky do porodnice par veci pre mna - a teraz sa podrz: pre malu este nic nemam. Co znie sice hrozne, ale o tyzden pride rodina, 2 sestry, ktore mi donesu mnoho veci po ich slecnach, takze potom dokupim to, co bude chybat. Snad dovtedy neporodim. :)
Neviem, kolko mas rokov, ale nemas niekedy pocit, ze sa toho trochu obavas? Ze to uz nebude len pohodicka s partnerom, vecery len pre seba, navstevy priatelov, ale vela placu, celkova zmena zivota? My sme babo planovali tak cca najskor o rok (kvoli financ. zaisteniu), postastilo sa nam skor, mozno preto to tak posledne dni vnimam, navyse pomaly sa termin blizi...

Weva

:) Ono zase tesim sa, ze uz sa to blizi ku koncu, ale mala som pohodove zaciatky (ziadne nevolnosti, skoro ziadne priberanie a podobne)... zato teraz ma nozky bolia a ako vravim v noci pozeram obcas do stropu nevediac ci este do rana zaspim... O chodeni na WC nehovoriac. Plus sa este stale len dokopavame k pripravam, tasku do porodnice by bolo treba zbalit, izbicku zariadit - no ale kedy???

Lenca - tiez nase prve. Teraz od prveho oktobra som zacala robit na polovicny uvazok a v novembri chcem uplne vypnut (zijem mimo SR a tu nastup na matersku 6 tyzdnov pred terminom moc nie je v mode, ale chcem sa setrit aspon takto)...

A ake mas dalsie plany - materska a tak?

Inak nefinka - mne to s tymi pohybmi trvalo dost dlho - asi az okolo 20-21tt a teraz to zase ustupuje, uz nie je tolko miesta...

lenca45

Jooj, baby, ja by som tak vratila tie prve mesiace. Nic mi nebolo, brusko malinke, mala som energie na rozdavanie (okrem asi 3 tyzdnov v 2. mesiaci, to bol energeticky des :D).
Weva, my tiez cakame slecnu, je to nase prve babo, v noci vstavam aj 4x, bolia ma krize, chrbat, nohy, vecer unava ako keby som robila na roli. Ale inak fajn. :) A ako je to s Tebou?