Hľadám kamarátku pocas tehotenstva

lenca45

Weva, to ej super, ze mozes takto navstivit nemocnicu a ze Ti daju aj instrukcie. Ides aj na predporodny kurz?

Ja sa stale chystam a stale mi do toho nieco vojde, ale zajtra uz pojdem urcite :) Hlavne naucit sa dychat - kedze u nas je trend, ze na predpripravu treba chodit...
Ako je to tam "u vas" so zazmluvnenim doktora k porodu?

Weva

Pekny vecer vospolok :)

Tu bol tiez perny vikend ako som pisala, ale hadam tu moju vanovu klzacku prekonal krpec v poriadku... len na lakti mam obrovsku fialovu modrinu :) No a vytah - ze vyber si - bud zacnem chodit peso do schodov a predcasne z namahy porodim, alebo sa spolahnem ze to opravili poriadne. Bola to sranda sediet tam na spinavej zemi (nastastie relativne cistej) a rozpravat sa hodinu s bruskom - ze uz aspon viem ako sa citi krpec v brusku - ten pocit v malom vytahu je asi podobny ;)

Nefinka - hlavu hore, za chvilku to uz bude. Mne kopec ludi vravi, ze je to az neprijemne bolestive neskor... ja sa neviem dost vytesovat, nech si len kludne kope kolko chce, som stastna z kazdeho stuchu... :) Je zabava pozorovat vlastne brucho ako si robi co sa mu zachce :))) My cakame dievcatko, ale na konecnom mene sme sa este nezhodli

Lenca - Dik, fakt dufam, ze som si uz problemy cez vikend vycerpala. Manzel je na sluzobke prave teraz a este pojde, 3 tyzdne pred terminom sme sa dohodli, ze uz nebude cestovat... ale dufam, ze nezostane len pri teorii. Velmi drzim palce nech to dopadne nacas. Na ako dlho ide a ako daleko?

Mne dost tvrdlo brusko, ale poslickov som zatial nezaregistrovala - alebo nespoznala, ze to su oni. Mam teraz take pokojnejsie obdobie - resp som si povedala, ze sa skusim menej riesit, kedze mam tendenciu prilis sa pozorovat a to nie je dobre na nic :)))

V nemocnici kde budem rodit planuju tento tyzden stretnutie o kojeni a buduci tyzden prehliadku priestorov (porodna sala, prijem, ako sa zbalit a tak - celkom sa tesim ze to vopred uvidim)

nefinka

hej hej hlavne keď som čítala v niektorých diskusiach ako niektoré kočky cez prvý trimester schudli aj styri kilá, tak som bola neskutočne vďačná za to, že ja som o takomto dačom mohla iba snívať:)
no zatiaľ iba pre dievčatko mam vymyslené, takže ako poznám zákon schválnosti, kt. pri mne funguje na 200%, tak to bude chlapček:)na ultrazvuk idem až 25-teho, takže si ešte chvíľku počkám na to, že či sa budem tešiť na chlapčeka alebo dievčatko:)
a stále už samozrejme vééľmi netrpezlivo čakám na prvé pohyby:)

lenca45

Ahojte, my sme mali perny vikend a zaciatok tyzdna kvoli navsteve u znamych, takze dobieham :)

Nefinka - to je super, ze Ti nebyva zle. Ja som bola za to veeelmi vdacna, ked som videla znamu, ake velke tazkosti jej robia ranne nevolnosti. A meno/a uz mas?

Weva - tak tomuto sa hovori stastie :) Ja mam tiez obavy, kazi sa nam v poslednej dobe vytah, tak snad v nom neporodim. Navyse manzelovi vychadza pracovna cesta prave v ten tyzden, kedy by som mala rodit, aj ked sice 4 dni pred terminom - ale to mi teda ako utecha vobec nestaci.
A stale riesim, ako to prepanajana cele prebehne, ked to na mna pride. :D Mas uz inak poslickov? JA z casu na cas nieco ako menstruacne bolesti, takze uz sa to na mna asi chysta :)

Weva

No cafte baby, aky bol vikend?

Tu dost pohroma - okrem toho ze som sa vykotila v mokrej vani (dost som spadla ale vobec nie na brusko, len som sa proste zosmykla do vane s velkym "#@&*§^*" ale babatko je v pohode predpokladam, hybe sa a ako vravim viac som sa zlakla ako cokolvek ine)tak som bola i skoro hodinu zaseknuta vo vytahu kym ma prisli vyslobodit... Dufam, ze o 6 tyzdnov sa mi to cestou do porodnice nestane opat, inak mam poriadny pruser...

Vy sa dufam opatrujete!?!?!?!
Napiste trosku ako sa dari :)

Weva

Lenca - zijem a budem rodit b Belgicku... Ono tym, ze je ta prvy krat tak nemam velmi s cim porovnat, ale je to asi podobne ako u nas v tom, ze je najma na mamine nech si vyberie, ci s epi alebo s a ostatne veci. Ja skusim bez a uvidime (kedy zacnem jacat, ze pichnite mi nieco, ale uz aj :)).

Meno uz vymyslene mate?

Ewka vitaj v klube - ono je to asi spravodlive a kazda ma problemy niekde inde. Ja som napriklad mala s tvrdnucim bruskom - teda asi i mam, ze cele tak stvrdne, na jednej strane sa mi urobi hrca a je to taky neprijemny pocit (najma ak Ti lekarka povie ze parkrat do dna je ok a mne sa to deje castejsie). Chcela mi nasadit hormony, progesteron ale z toho som mala take nervy, ze som to vysadila po konzultacii a odvtedy viac oddychujem... Ako vravim, od 33tt robim len predpoludnia.

Ewka12

caute baby,ja som v 25tt,fucim jak taky balon a citim sa ako veleryba.male sme neplanovali ale tesime sa z neho.splnilo sa mi prianie,bude to chlapec.sme zdravy,ale mam take tehotenske problemy ako zapcha,hemeroidy,opuchanie koncatin,strasna unava,sem tam migrena,nalady atd.stale pracujem,mala by som do decembra,ale neviem ako to vydrzim.dnes je piatok a som taka unevena po celom tyzdni jak kon,mam sedave zamestnanie,bolievaju ma hrozne krize aj krk,brucho tlaci neviem si normalne sadnut.neviem ci to nevzdam skor.doma nic nevladzem urobit.esteze mam dobreho muza.aj dost priberam,uz 15kg,ale som vysoka nie je to take strasne.aj na stehnach sa robia strie.pre maleho nemam vybavicku este,iba nejake oblecenie.cez vikend ideme zhanat kocar a postielku.kopat ma zacal okolo 20tyzdna,odvtedy kope a boxuje nonstop.ale aj predtym od 15tt som citila bubliky a slabe pohyby.na poradni sa ma vzdy pytaju ci mi netvrdne brucho,co to znamena?ako sa to prejavuje?sem tam ho mam tvrdsie,vecer vacsie a nafuknutejsie,rano zase mensie,tak nikdy neviem odpovedat.