štúdium v zahraničí

Príspevok v téme: štúdium v zahraničí
emilly12345

Mala by som záujem študovať v zahraničí na nejakej univerzite jazyky angličtinu a taliančinu alebo medzinárodné vzťahy. Našla som aj štúdium na Bolognskej univerzite v Taliansku. Má niekto skúsenosti? Poradte čo všetko mi treba k vybavovaniu, nakolko som končím Gymnázium a najvyšší čas niečo vybavovať.

sign

jasne ze taliancinu by sa za rok naucila, ale na to nestaci kruzok, najlepsie by bol taliansky lektor s ktorym by si sa pravidelne ucila. Ale prepokladam ze ked teraz si v psolednom rocniku mas toho dost+ budes riesit maturu, tak neviem ci to bude az take lahke. V tej Bologni navyse potrebujes certifikat z Tj, tak ten by si si musela este dorobit.
Inak preco prave Bologna? :)ak vies super anglicky, skus si pozriet nejaku inu skolu (mozno aj v taliansku) inde v zahranici, kde by si studovala kombinaciu AJ-TJ. V zahranici mas fakt vela moznosti a nemusis byt ani nejaky ultra genius aby si to zvladla :) inak na UK v BA je tiez taka kombinacia, a tam myslim nemas take rozne predmety iba jazyk+literaturu.

emilly12345

Chcela by som študovať medzinárodné vzťahy alebo prekladatelstvo jazyky taliančina a angličtina. Angličtinu ovládam na vysokej úrovni ale na taliančinu chodím len na krúžok. V angličtine by mi nerobil problém študovať. Pretože som počula, že štúdium v zahraničí je lahšie študovať, tam sa učím len to čo chcem a tu na Slovensku x ďalších predmetov. Preto sa snažím o čo najviac informácií.

emilly12345

Chcela by som študovať medzinárodné vzťahy alebo prekladatelstvo jazyky taliančina a angličtina. Angličtinu ovládam na vysokej úrovni ale na taliančinu chodím len na krúžok. V angličtine by mi nerobil problém študovať. Pretože som počula, že štúdium v zahraničí je lahšie študovať, tam sa učím len to čo chcem a tu na Slovensku x ďalších predmetov. Preto sa snažím o čo najviac informácií.

0vecka

za rok sa naucis hociajky jazyk na takej urovni aby v nom mohla studovat takze ak aj nevie taliansky nevidel by som to tragicky...

sign

neni to tazke. tazsie je vobec dopracovat sa tam cez tu vsetku byrokraciu. ale ak chces studovat tie jazyky to by nemalo byt az take narocne. patri medzi tie lahsie obory. Predopkladma ze anglictinu vies, a taliancinu ak vies potom naco ju chces studovat, ak ju nevies tak tam asi studovat ani nemozes ist.

Matyo

No myslím, že ako prvé by si si mala zistiť podmienky prijatia, t.j. z čoho musíš zmaturovať a na aké známky. Takisto budeš musieť urobiť test z taliančiny, čekuj:
www.saia.sk