moze byt prva laska na cely zivot?

L.J.W.

Moze a nemusi. Ako u koho. Moja prva laska trvala cez 8 rokov. Preskakali sme si vsetko mozne, co sa len dalo. Aj sme sa rozisli a nie raz a vzdy sa k sebe vratili. Myslela som si, ze to bude na cely zivot, ktory som s nim planovala. Nevedela som byt bez neho, zila som nie moj zivot, ale jeho zivot. Pre kazdeho v okoli sme boli my, dvojka, ktora sa nikdy nerozpadne. A vies ako je to teraz? Kazdy si uz zijeme svoje zivoty, uz sme on a ja. A ja som s niekym, koho milujem a pri kom citim, ze je to na cely zivot. Neviem ako je to mozne, co sa stalo, odkial beriem tuto zaruku, no je to uplne odlisne ako predtym a ja to proste viem. A som stastnejsia, spokojnejsia, vyrovnanejsia a ziaria mi oci :)
K tomu, ze chces skusit nieco nove. Uz som sa neraz stretla s tymto u podobnej vekovej skupiny ako si Ty. Podnikaj nove veci ak mas potrebu. Kde je napisane, ze nemozes aj s priatelom? Co Ty vies? Mozno ked mu povies, ze mas chut vyrazit vonku, ale aj s nim, len ho to potesi a bude rad. Drzim palce!

ivana45

tulinka, to je zlate, co pises..
Jasne, ze to moze byt na cely zivot.
Zi si svoj zivot, svoj vztah a neries. Normalne ti zavidim :-)

cinkaa

slnecnicaa, to je fakt, rozvodov je ako maku. Zijem v krajine, kde sa rozvadza 50% menzelstiev. A tolko deti sa rodi nemanzelskych... Hroza. Pravda je aj to, ze ked je clovek starsi, uz vie, co chce. Tak ti drzim palce, nech ti to s priatelom vyjde.

Bubu.....

To ze je to ten tvoj pravy na cely zivot zistis po case, a urcite nie takto na nejakom fore. Nikdo nepozna ani teba ani tvojhi partnera cize nikto nemoze posudit ci sa k sebe hodite alebo nie. To musite zistis vy sami ci mate naozaj spolocne zaujmi, ci sa spolu viete zabavit, ci naozaj k sebe citite to silne puto, ci vam to jednoducho klape. Potom si mozes dat v duchu otazku ci je to ten pravy alebo fakt radsej pojdes dopredu a budes skusat hladat nieco "lepsie". Len ta varujem, ak si raz od seba odkopnes stastie tak ho potom uz velmi tazko najdes. Cize ak ho naozaj lubis a ste spolu vo vsetkom rovnaky tak to nechaj na case. Cas ukaze ci, alebo.

slnečnicaa

cinkaa
Jasne, ze boli rozvody, ale v ovela mensej miere. Vtedy to nebolo ako na beziacom pase. Kamoskyny rodicia sa rozviedli, tatko zacal chlastat, bit ich a pod. Veeeelmi dlhu dobu mala nalepku rozvedena a to nezijem v nejakom zapadakove. Cize aj ked ludia mali nejake ulety, tak sa aj nepriznali a ak sa aj priznali, tak sa to proste nejak uzehlilo. Popr. v 50tke zistili, ze uz ich to spolu nebavi, ale naco sa budu rozvadzat. Teraz je rozvod otazkou pol hodiny a bum, si rozvedena (nehovorim o vsetkych rozvodoch).
Je mi jasne, ze zalezi na ludoch, zakazdym je to na konkretnom cloveku. Minule sme s mojou partiou mali debatu na temu porveho partnera a zhodli sme sa, ze to jednoducho nejde. Kazdi sme si to prezili na vlastnej kozi. Ja sama som mala od 15tich frajera, velka laska, tiez som si myslela, ze ostaneme spolu vecne. Ked som sa o tom rozpravala s terajsim priatelom, zhodli sme sa, ze je dobre, ze niesme si prvy (divne slovne spojenie). Jednoducho mame nieco za sebou, vieme co chceme, co nechceme, ucime sa na predoslych chybach a sme viac tolerantnejsi

marha

ked sa niekto musi nieco pytat, tak v to zjavne budto neveri, alebo chce pocut nieco co nekorensponduje s realitou,

blabla..

jednoducho jasne ze moze :)
ale to musi byt spolupraca oboch.

nie "ja" ale "my" je kluc.

to je tak jednoduche, ze vela ludi to prehliada..

cinkaa

Poison - kazda generacia si mysli, ze je ta lepsia:) Neviem, ja mam dobreho muza, tak neriesim...

tulinka - keby ma podviedol 19 rocny priatel, tak by bol letel...

Poison

Keď sa chceš baviť s kamošmi tak nemôžeš aj s priateľom? s ním sa nedá nzabaviť ? vezmi ho medzi kamošov a bavte sa... chceš ísť na výšku a on nie - V tom je nejaký problém ?

sweater

naco to riesis? rob to co v zivote chces, napr bav sa s kamosmi, cestuj, kto tvdi ze nemozes mat kamosov aj chalana? alebo ze nemozte cestovat spolu? parter by mal tvoj zivot obohacovat a nie ho ukracovat. a ci spolu vydrzite do konca zivota, nao ti to treba vediet? je vam spolu dobre? tak spolu budte kym to nebude inac...