je to možné?

Príspevok v téme: je to možné?
iwana

snáď mi niekto pomôže ... mala som priateľa, s ktorým sme spali ... no nikdy som nebola uvoľnená - čiže sa do mňa nedostal. Síce - na začiatku sa to dalo, no keď bol trošku hlbšie (snáď 1 cm ?:) )bolelo ma to až kdesi v krku ... teraz mám novú známosť a veľmi sa bojím toho, že ak príde ku styku, bude sa opakovať to isté. Je možné, že ... ak by som šla k lekárovi, nejako by mi s prekonaním panenstva (nejakým zákrokom :) ) pomohol? Prosím pomôžte niekto, pretože sa terajšieho nového vzťahu tak trošku (možno trošku viac) bojím ...

nana

to je cele o psychike. treba sa vediet uvolnit. s tym ti nepomoze ani gynekolog. kamaratka, ktora uz nie je panna, mala takyto problem prednedavnom - partner sa do nej nevedel dostat. bola proste zablokovana, niecoho sa bala a gynekolog jej nevedel pomoct, tak jej doporucil jogu a ver, ci never, POMOHLO TO!!!

rusalka

Ahojky.Neboj sa nicoho.Podla mna s tym vobec k lekarovi nemusis ist.Je to uplne bezne,ak sa bojis, si stiahnuta(ved vies ako) a pritom ked nemas predohru,alebo lub.gel si aj dost sucha,a takto to moze byt tazke, preto ta to aj boli.Ale fakt sa nemusis nicoho bat, pokial ho mas rada,a myslis si, ze s nim chces mat to "poprve", hlavne to neunáhli. Najprv by si si mala byt na 100% ista ze to chces, potom si najst spravny spôsob ochrany, spravnu predohru, peknu hudbu na uvolnenie proste aby si sa uvolnila. skus si kupit lub.gel,pomaha to.Ked mas nejake otazky napis.rada odpoviem.pa

ja

Ahoj, poznam baby co mali taky isty problem. Strasne bolesti pri prvom milovani a vobec to neslo dnu. Ale dobra sprava je ze ked to nejako prezili, dalsie razy to uz bolo OK a dalej nebol ziadny problem. tak sa snaz co najviac uvolnit, ked si cela v krci, bolesti su horsie. Myslim si, ze pokial to nieje sposobene tym ze mas silnu panensku blanu tak ti s tym lekar velmi nepomoze