Co v Europe vidiet ?

Slobodna

Osvienčim mám naplánovaný aj ja, mal by to byť povinný výlet pre každého človeka.
Do Londýna sa určite vrátim, očaril ma život v ňom ani nie samotné mesto, z ktorého som bola trošku sklamaná a o rok plánujem určite Rím :)
Bohužiaľ, kto chce skutočne spoznať nejaké mesto, nestačí v ňom pobudnúť pár dní a pozrieť si nejaké pamiatky, baví ma žiť v inom meste, pozorovať ľudí, spoznávať život v tomto meste, rôznosť kultúr, tradícií, jazykov.

soffa

svet je krasny.Metropoly ako Londyn,Pariz,Benatky mam zbehane.Zostalo mi uz len Spanielsko a Sagrada Familia;-)mozno o rok

matotrip

Najlepsie by asi bolo ist pozicanym autom, napr z ceska do nemecka a tam im ho vratim, potom nemecko prejdem vlakom atd..

Nieco ako ste pisali ze v Amerike.. Myslim ze tam sa to da pozicat na jednom pobrezi a vratit na opacnom. To je servis :-)

matotrip

Tak ano, tam su vlaky drahe, ale aspon IDU :-D narozdiel od nasich, cize to by nevadilo.

Na tretiu stranu, ist vlakom v danej krajine by bolo mozno este viac zazitku ako autom. Predsa len potom clovek uvidi viac z danej kultury.

matotrip

Ani mi nejde o zminimalizovanie nakladov na cestu, kedze cestovanie autom ma tu vyhodu, ze ak uvidim nieco popri ceste, tak tam zastavim a pozriem to :-)
To sa s lietadlom neda a maju tam este aj ine limity.
Avsak autom niekam do Spanielska, to je mozno daleko, i ked je to zas len 2000km, zas sa da prezit. Ked uz lietadlo, skor UK, lebo tam maju opacny smer premavky :-D

hejrup

tam lietadlom a potom vyuzit miestne vlaky, busy .., aj ked doprava v IT, FRA, ES je strasne draha...mas este moznost kupit si ten celoeuropsky listok na vlak (myslim, ze je viac druhov, moj znamy si kupil na mesiac) a cestovat mozes, kam len chces .. stoji to nejakych 400€(neviem presne)..