chory hlodavec

Príspevok v téme: chory hlodavec
pieskomilka

mame pieskomila...sice to sem az tak nepatri ale ide tiez o zdravie...o jeho zdravie...

nas maly milacik ma na brusku velku ranu ma zapaleny pupok boli sme aj u veterinara tem nu to vytlacil lebo tam mal hnis a pichol mu ATB ale znova sa to objavilo...zvieratko je vcelku zive nato ze ma svoj vek...neviete ci mu na tu ranu mozem nieco natriet nejak to vydenzifikovat alebo nejake bylinky...nieco co mu neuskodi ked si to zlize...

pieskomilka

no ved to mi bolo divne ze namocit ho celeho by bolo zle...no akurat dnes som kupila ten repik a idem to vzskusat uz sa zohrieva voda...len neviem ako mu to tam mam potierat alebo jak

Deria

Tak ako sa ma zvieratko, zaobstarala si nieco? Nie ze ho okupes! Pre zvieratko by to bol stres a mozes mu tak uskodit. Ale to vies, dufam aj sama.

nightmare281

Ahoj ja mam tiez pieskomila mala dokusane labky tak som ju kupavala v harmancekovom caji pekne sa to hojilo. Ale ak tam ma hnis tak by som zobrala radsej vetovi nech to vycisti a ked tak potom ten caj. Drzim palce pieskomilkovi ;)

Deria

Este som vycitala z knihy: Alchemilka pasienkova (Alchemilla monticola OPIZ) je ucinna o.i. pri hnisavych ranach, zanedbanych vredoch, po vytrhnuti zubu, atd.

Deria

Skorocel je vynikajuci ale uz si nepamätam, na ake rany a nemam s nim skusenosti. Preco, mas ho doma? Pripadne sa pozriem do mojej knihy byliniek. Repik lekarsky dostanes sypany (nie sackovy) v lekarni. Navod je tam, varis podobne ako caj, moze byt silnejsi.

pieskomilka

dakujem Deria...ono sa mu to odvtedy poriadne nezahojilo ale uz mal chrastu som myslela ze to bude lepsie a teraz si to rozrypal a vidno tam hnis...predtym vychudol a zoslabol ale teraz pribral naspat a papa riadne len to brusko ho stve...repik ? ako ten sa da niekde natrhat ci normalne kupit ako cajik ?? rozmyslala som aj nad skorocelom...co povies na ten ?

Deria

Co sa mu objavilo, znova hnis? Po akom dlhom case sa mu to vratilo? Jedine, coho sa neobavam, ze by si mu tym uskodila, je repik. Je velmi hojivy a protizapalovy. Ma podobny ucinok ako kamilky ale tie vysusuju pokozku a nie vzdy sa hodia na kazdu ranu, su v nich malinke kusocky z rastliny. Mozes urobit repikovy odvar a namocenou gazou jemne prikladat a dlhsie podrzat na rane. Mojim psikom som tak uz neraz pomohla. Treba to opakovat viackra za den. Keby sa to nezlepsilo, zrejme musis ist s nim znova k vetovi, chudatko.