Dospeť k záveru že tot je človek s ktorým chcem zostarnúť. Vážne vzťahy

Príspevok v téme: Dospeť k záveru že tot je človek s ktorým chcem zostarnúť. Vážne vzťahy
takTakáSom

Mám 20 a momentálne som bez vzťahu. Mám za sebou jeden,ktorý nevyšiel . Zopár spolužiačok už chystá svadbu ,jedna už má dieťa. Ja mám však pocit, pochybnosti či niekedy nájdem človeka s ktorým budem chcieť stráviť zvyšok svojho života. Každý rok mi dáva niečo iné, íné skúsenosti, spoznávanie, dnes rozmýšlam trošku inak ako napr. pred dvomi rokmi a viem že o rok to bude zasa o inom ... Neustále sa len hladám, no poznám dosť veľa ludí kt. majú v mojom veku už vzťahy, s ktorými počítajú do dalšej , spoločnej budúcnosti. Sú si istí tým ako žijú. Ešte mám pred sebou 2 roky VS ale niekedy sa mi naozaj zdá že ja nikdy nedospejem do štádia, kedy si budem 100% istá človekom ktorý bude po mojom boku. Ktorý bude vedla mna. Preto sa do vzťahov extra ani nepúšťam , lebo mám strach z toho že sa to pokazí a že opať sklamem človeka ktorému na mne záležalo. Nechápem...

mnamka257

Pokial to nevyskusas, nikdy takeho cloveka ani nenajdes. Co myslis, ze tvojim kamartkam a spoluziackam padol do lona z neba? Mas dost casu na to, aby si ibjavila samu seba- co ta robi stastnou a naplna. Drzim ti palce. Niekolko tipov ohladne muzov a vztahov najdes aj na: www.girl-life-br.blogspot.com

eviiinka

Nejako podobne ako ty som rozmýšľala aj ja... Inšpirovalo ma k tomu zlé manželstvo mojich rodičov, a preto som si povedala, že ja budem dobre \"vyberať\"....

Priateľa som spoznala náhodou a najskôr som s ním ani nechcela byť... Boli sme spolu 5 rokov, každý hovoril, akí sme super pár... A myslím, že sme aj boli...Skončila som VŠ a ani som neriešila, či spolu budeme...Bola som pyšná, že v dnešnej dobe máme taký krásny vzťah....

A vieš ako to dopadlo??? Po piatich rokoch ma podviedol, resp. podvádzal dva mesiace... No, takže životné ponaučenie je, že nikdy si nemôžeš byť nikým istá...

Ja aj keď som tvrdý realista, tak som s týmto v podvedomí počítala, ale keď to prišlo, neverila som.... a neverím stále, že bol toho schopný...

Tak keď budeš s niekým 50 rokov, potom si môžeš povedať, \"áno toto bol ten na celý život\".....

A si ešte mladá, nemáš sa kam ponáhľať...

Ewka12

ahoj,presne viem o com pises,ja som bola kedysi na tom rovnako.kazdy rok uplne nieco ine,najprv som mala 3,5rocny vztah a chodila do skoly,dalsi rok som uz bola v anglicku a tam si nasla noveho frajera.o dalsi rok som bola spat na SK a sama,nasla si dobru pracu.potom sa zalubila do niekoho kto po dvoch rokoch spolocneho zivota odisiel za pracou do kanady,rozsisli sme sa.mam 25rokov,on odisiel minuly rok v oktobri.proste kazdy rok nejaky extrem.tiez som dumala ze co bude dalsi rok,ci vobec stretnem toho praveho a ako to zistim.kamaratky okolo sa povydavali a mali datei.ja som len chodila smutne na jednu svadbu za druhou.uz mi to bolo luto lebo aj ja som chcela rodinu a dobreho muza,zacali mi tykat hodiny.cez zimu sme sa zacali stretavat s kolegom aj mimo prace,isli spolu oslavit narodeniny s kolegami a zacali sa pozkavat.odvtedy som na jeho bozky nemohla zabudnut a strasne sme sa zalubili.od zaciatku som vedela ze je to on.zvlast preto ze som ho uz dva roky poznala ako kolegu a vzdy sa mi pacil aky je.v aprili toho roku sme zacali spolu byvat, a po pol roku som otehotnela.teraz som v 6mesiaci a v auguste sme mali svadbu.viac stastna byt nemoze.proste som vedela ze to je on.to budes citis bez pytania sa.vidis minuly rok sama a teraz toto vsetko naraz.pride to vtedy ked to najmenej budes cakat.tak sa tym netrap.mna by pred rokom ci dvoma ani nenapadlo mat deti a muza.a teraz som to chcela

Bubu***

Keď som sa dala do kopy s mojím chalanom na druhý deň po našom prvom bozku som mu povedala: ,,Nie som si istá s tým, či chcem ísť na výšku, nie som si istá s budúcnosťou, neviem čo chcem v živote robiť a nič v mojom, živote nie je isté, ale som si istá s tým, že chcem s tebou stráviť zbytok života."
Neviem ako to viem. Presne to isté hovorí aj on mne. Tak hľadáme našu životnú cestu spolu, pri tom si navzájom pomáhame.
Možno to teraz bude znieť paradoxne no aj napriek tomu čo som napísala, sa na nič nespolieham. Žijem zo dňa na deň a páči sa mi keď ho neberiem ako samozrejmosť ale ako nejaké privilégium alebo skôr vzácnosť. Myslím si že toto vie krásne udržať vzťah pokope. No a 100%na istota? Tá ani neexistuje. Stať sa môže hocičo...

mišela

Ahoj. Vobec nerieš vzťahy dopredu,neoplatí sa to.
ja mám 30 a som sama.mám za sebou vzťahy.ale skončili sa.a vôbec mi to nieje ľúto.sme kamarati ,občas sa aj stretneme, majú svoje priatelky a ja ečte nie,ale nič sa nedeje.
možno si aj ty ten tip ako ja,že dospeješ neskôr.
jednoducho ži a mysli v prvom rade na seba,rozvíjaj svoje schopnosti, uč sa nové veci a maj svoje záujmy.
láska príde v ten pravý čas a sama ľahko vycítiš, s kým chceš žiť.
aj moje naj kamaratky majú manželov a deti a ja nie.tiež mi to bolo luto, ked boli tehotne a tak.ale to len nejake obdobie a potom ma to prešlo.
teraz ked vidím ako žiju a ake maju starosti,tak si vravím,ako mi je ešte dobre.
mne vyhovuje takýto život.učim sa jazyky,občas idem niekam,na dovolenku a tak a som spokojná.
takže ži svoj život a nepozeraj na druhých a nikdy sa neporovnávaj s druhymi.
maj sa pekne

ta3

nikdy si nebudes 100% ista nikym, je to takmer nemozne, niekedy nie sme isti sami sebou, tak ako si mozeme byt isti niekym inym?, vobec nepozeraj okolo seba, neporovnavaj, mas iba 20, tak zi a zi svoj vlastny zivot a nie zivot niekoho naokolo

slnečnicaa

Nič nieje 100 % iste, vzťahy už vôbec nie. Ži si tak ako chceš. Neobzeraj sa po životoch iných, študuj, spoznávaj svet, nových ľudí.

jajka001_

mas len 20. nech sa tie baby okolo teba povydavaju, ked sa na to citia. nevies ako na tom budu o par rokov. nemas sa kam ponahlat.