nepravidelná menštruácia a bolesti

Príspevok v téme: nepravidelná menštruácia a bolesti
ovec ka

ahojte, mávam nepravidelnú menštruáciu, teda nikdy nie 28 dňový cyklus ale tak pohyblivo, od 30 do 42 dní...a keď už menštruáciu dostanem, tak je strašne bolestivá a prvé tri dni by som bez tabletiek proti bolesti asi neprežila...a taktiež ma vždy, asi dva týždne pred začatím krvácania zvykne bolieť chrbát a stále viac, potom to cez menštruáciu prestane....má niektorá z vás skúsenosti s niečím podobným? čo vám pomohlo?

Deaa

to ich priberanie je zadržaná voda, ale sú tabletky, ktoré nezadržiavajú vodu, toto bude najlepšie keď prekonzultuješ so svojou lekárkou/lekárom. Niektoré holky môžu aj schudnúť, podľa toho ktorá hak im sadne a ktorá nie, môže sa stať že hneď prvá ti nesadne a budeš musieť vyskúšať viacero druhov. Je to dosť individuálne to priberanie.

ovec ka

a nepriberá sa z tých tabletiek? lebo niektoré baby hovoria, že ked začali brať HAK, tak z toho pribrali...

ovec ka

aha tak ďakujem za radu, mne sa to vlastne takto pokazilo len posledné dva roky, predtým som nemávala žiadne bolesti a menštruácia mi chodila takmer na hodinu presne...

Deaa

na úpravu cyklu ti môžu prepísať hormonálne tabletky na pol roka, ale ak sa chceš zbaviť aj bolestí tak hak, ja berem hak kvôli bolestiam, ktoré boli neznesiteľné
alebo ešte môžeš vyskúšať čaje na ženské problémy, v lekárni by ti mali poradiť