Neviem čo mám robiť...

Príspevok v téme: Neviem čo mám robiť...
Noemi15

ahojte....poradte mi...prosím
S partnerom sme spolu už 3 roky....v priebehu druhého roka som mala asi rok zdravotné problémy, tak som bola nervoznejsia tak...teraz nemam dlho zamestnanie, s partiou kamarátov som sa nepohodla, nemam pracu, s priatelom sa hadame viac ako prvý rok....sme dost komplikované povahy....ona ma ma rad, ale nebaví ho sa so mnou hádat pre blbosti, to isté platí aj u mna....neviem co mam robit, aby nas vzťah vydržal..on študuje...tak sa mi venuje menej ako kedysi...a navyse ked som doma, chýba mi a som dost asi naviazana na neho...nechcem ho stratit....ale momentálne nemam šťastie v tom nájst si prácu a byt každý den usmiata...:-(((...co mam robit?...dík

Noemi15

Dakujem za podporu neznama_08....ja viem, že to ma ťažké...a snaží sa velmi....tu bola chyba vo mne, bo som mala svoje problémy...a chcela som ho mať pri sebe, ale on mal tiež svoje v škole...tak sa to nedalo psychicky vydržať....ja viem, v čom robím chybu....a budem sa snažiť to zmeniť, bo síce sme odlišní a dost komplikovaní....ale máme sa radi....školu budem akceptovat a ja sa budem sustredit viac na seba...dufam, že sa nam to bude dariť...

neznama_08

Noemi, ale Ty nesmies predsa ziarlit na skolu.. pozri, mozno ste teraz v takom veku, ze to nechapes, ja som mala opacny problem, ked som chodila na VS, priatel ma az moc podporoval, nech to zvladnem, nech vydrzim, ked som sa chcela zaflakat a ist v nedelu von, az ideme spolu niekam, a on vedel, ze ma caka napr. v utorok skuska, tak povedal, ok, ale sa len prejdeme, aby si sa mala cas aj ucit... a mna to vtedy hnevalo, ze je to moja skola, nie jeho, ale bolo to prave od neho pekne a nie sebecke, ze myslel na moju buducnost, za co som mu teraz moc vdacna, lebo keby som to bola vtedy vzdala a flakala to, nie som teraz tam, kde som. Pozeraj sa na to tak, ze to robi aj pre vasu spolocnu buducnost. Vystuduje, najde si dobre platenu pracu a ked budete spolu, vasmu spolocnemu rod. rozpoctu to len pomoze. Viem, ze na toto teraz nemyslis, ale pokial ho budes stale staviat do role, ze JA musim byt pred skolou a skola az po mne a on sa v tom studiu fakt najde a bude ho to bavit a vy budete mat medzi sebou rozne nezhody, tak on si casom moze povedat, ze naco mu je taka priatelka, ked ho nepodporuje v tom, co ho bavi... a zacne si radsej travit cas s nejakou spoluziackou, ktora bude zapalena pre rovnaky smer ako on. Proste to neber ako zlo. Ak ho fakt lubis a myslis uz aj do buducnosti, co sa tyka vas dvoch, nesmies ho takto obmedzovat. Chlapovi musis dopriat aj slobody. On, ked uvidi, ze ho podporujes, tak ked bude mat zasa volnejsie, lebo to tak na VS byva, ze sa tie chvile prelinaju, kedy je toho fakt strasne moc a clovek nema na nic ine cas len na skolu a zasa potom pride obdobie, ze ma o nieco volnejsie, nejaky ten den, tak sa Ti bude venovat. Ked budes pri nom stat ako milujuca priatelka, tak mu bude luto, ze sa tolko venuje skole a uvidis, ze si vyhradi cas aj pre Teba z vlastnej iniciativy, lebo to tak proste bude chciet... ale pokial ho Ty budes nutit, ze aha, som tu aj ja a nielen skola, tak to narobi iba peklo vo vztahu.. nesmies si vydobijat jeho pozornost, zo zufalstva, on Ti ju musi dat sam, o to viac Ta potesi.
Taky priklad - mala som velmi vela kamosiek, ktore ked prisli na VS, tak sa vyspali s druhym jedna radost, proste si nasli subezne dalsi vztah, alebo proste sa rozisli s partnerom, nebolo to len na damskej strane, urobili to tak aj mnohi chalani. Ale bolo nas par aj takych, ako som bola ja, ze proste som si povedala, ze viem, kde mam svoju milujucu polovicku a ked aj bolo vela pokuseni na skole, mala som tam vybornych kamaratov, pritazlivych, ktori mali zaujem aj o nieco viac, ako kamaratstvo, ale spomenula som si vzdy na svojho tolerantneho trpezliveho priatela a ver, ze by mi to nedalo ho podviest alebo vymenit. Ale keby sa ku mne choval otrasne, keby robil sceny pre nic za nic, vydobijal si pozornost, radsej ho pustim k vode a najdem si radsej niekoho zo spoluziakov, ktori by ma napr. vedeli pochopit, kedy to mam v skole tazke a podobne. Takze skus sa nad tym zamysliet z druhej strany.

Noemi15

Ked ja sa bojím, ze aj napriek mojej snahe, ktoru mam.....to bude tak brat...aj teraz ked mu chcem nieco vysvetlit...tak hned to berie v zlom....a nechápe ma..:-(((....co sa týka VS to nemôžem ovplyvnit, pretože s ním tam nechodím....a ked som sa ho spýtala včera, čo je u neho na prvom mieste povedal JA a skola!....pričom ja si myslím,ze to prehána s tou skolou...viac ma odsuva na druhu kolaj...:-(((

neznama_08

Musíš začať tú zmenu od seba a keď ťa má skutočne rád, neboj, časom sa prestane hádať aj on. Vieš, on už možno proste očakáva, že zasa prídeš s nejakým problémom alebo niečím podobným a už je proste pod napätím, aj keď Ty by si za normálnych okolností neprišla so žiadnym problémom... ale on to proste bude očakávať na základe toho, čo bolo... Musíš vydržať, inak sa nedá. Musíš sa proste očividne zmeniť k lepšiemu. Skús si nájsť aspoň nejakú brigádku alebo niečo, keď nie prácu, aspoň niečo dočasné, zdvihne Ti to aj náladu, aj fin. situáciu a nebudeš mať čas rozmýšľať nad hlúposťami. Ak ťa má rád, čo asi má, keďže je s tebou stále i napriek tým hádkam (no pozor, každá čaša sa raz naplní!), tak ťa má určite rád a keď aj ty jeho, nesmieš dať príležitosť nejakým novým obzorom na VŠ... ale tým, že budeš na neho zlá a stále budete niečo riešiť, prestane ho to baviť a nájde si nejakú "bezstarostnú", resp. čo má problémy ako on a bude v nej vidieť všetko... a to ty nechces, takže si musíš uvedomiť, čo v ňom máš a že ak budeš takto pokračovať, stratíš ho... proste začni sa viac zaujímať o neho, hľadaj prácu, nové možnosti, začni tráviť nejako zaujímavo čas a uvidíš, že tá spokojnosť sa dostaví. keď bude vedieť, že má milujúcu kľudnú partnerku, korá sa o neho zaujíma, nekňučí pri všetkom a že pri ňom stojí, lebo on to tiež nemá ľahké, tak nemá dôvod nájsť si inú.

Noemi15

Dakujem za správu....a máš pravdu suhlasím s tebou...moc som na nom asi závislá...ale ked som sním nemyslím tak na problémy....a bojím sa,že si fakt najde daku inu spriaznenu dušu na VS...:-(((....viem,že ak sa mi pošťastí v práci budem aj ja spokojnejšia...ale bojím sa, že sa to nezlepší v hádaní aj z jeho strany..:-(((

neznama_08

Nesmieš si to všetko zlé pripustiť a prenášať do svojho správania. Môže azda Tvoj priateľ za to, že nemáš prácu, že si sa nepohodla s priateľmi, atď..? nie. Nemáš prácu, pohádala si sa s kamarátmi.. koho chceš mať pri sebe? Priateľa. Čiže prečo si to negatívne v živote vybíjaš takpovediac na ňom, keď pritom on jediný je "vydarenou" stránkou v Tvojej súčasnej situácii. Viem, že to je ťažké, prešla som si niečím podobným, aj keď nie úplne rovnakou situáciou, ale proste stalo sa mi v živote veľa zlého a práve priateľ stál pri mne, aj keď nie fyzicky - tiež sme nemohli byť stále spolu, ale vedela som, že sa môžem na neho obrátiť so svojimi problémami, že ma podrží, poteší a tiež som kedysi prenášala to negatívum na neho.. no povedala som si proste stop, nemám dôvod byť na neho zlá, to, že sa mi nedarí, ma ma posunúť vpred a snažiť sa niečo robiť pre to, aby sa mi darilo, ale ono sa Ti nezačne dariť tým, že si zlá na priateľa... tým stratíš celý zmysel svojho žitia, takže na to nezabúdaj. Tiež má určite svoje starosti popri štúdiu, skús ho miesto oberania času hádkami a sťažovaním sa, ako Ti je zle, spýtať sa, ako sa mal on, ako škola a pod. Mohlo by sa totižto stať, že by v Tebe videl len veľkého egoistu, ktorý je vo vzťahu fajn, ale inak nie, hľadí len na svoju momentálnu situáciu a keď študuje... ľahko si môže nájsť spriaznenú dušu tam, ktorá ho napr. pochopí s tým, že to má ťažké on v škole... Keď nebudeš hliadieť iba na seba, tak mu na to dôvod nedáš. A hlavne - nemysli negatívne, proste si povedz, tak dám si mesiac a nejakú prácu si nájdem, aj keď nemusí byť úplne podľa Tvojej predstavy, začať niekde musíš a časom sa to zmení oveľa k lepšiemu, len musíš vidieť príležitosti aj tam, kde iní nie. Good luck.