Témy na rozhovor s kamarátom, ktorý nie je moc ukecaný (právnik)

Príspevok v téme: Témy na rozhovor s kamarátom, ktorý nie je moc ukecaný (právnik)
neznama_08

Ahojte, možno vám to pripadne divné, ale chcela by som pomôcť s témami, o ktoré by som sa mohla oprieť "v prípade núdze"... Ide o to, že mám kamaráta, ktorý pôsobí v právnej oblasti, v práci je dostatočne výrečný k téme, pokiaľ človek práve s ním niečo rozoberá i v súkromí, dostatočne to slovne ohodnotí, ale mám s ním ten problém, že ma často pozýva von, chce so mnou tráviť čas, ja s ním tiež - lebo som s ním dosť dlho pracovala, momentálne už nie, ale občas sa stretneme - skôr z jeho iniciatívy, lebo ja, i keď som ukecaná, práve pri ňom mám trochu problém, že o čom sa s ním baviť... Proste musím prelomiť tú počiatočnú bariéru, on sa už potom buď chytí, alebo sa na to vykašlem, no bolo by mi to ľúto, lebo ho mám skutočne moc rada a je mi s ním príjemne... no lepšie bývavalo, keď sme spolu pracovali a chodili sme na spoločné obedy- ale nechodili sme sami dvaja, takže som sa vždy vykecávala s treťou osobou a on sa pripojil, takže to bolo také v pohode. Viem, že chce so mnou tráviť veľa voľného času, lebo stále ma niekam volá, no ja tomu na jednej strane nechápem, lebo občas máme také chvíľky, akože je fakt trápne ticho... a to mi fakt vadí. Neviem, či jemu nie, ale väčšinou tie chvíľky sa snažím prekonať ja tým, že niečo poviem, alebo proste on niečo začne, ale ja fakt neviem.. mám k nemu dôveru, rada by som sa s ním bavila o všetkom, ale proste neviem prekonať ten začiatok. Neviem, či ma chápete. Mám podobného brata, keď netrávi s nejakou kočkou veľa času, tak je taký uzavretejší, ale po čase je už úplne iný a ukecaný, takže proste si myslím, že ten kamarát môže byť tiež taký, lebo keď nie sme sami, ale konverzujeme ešte s niekým, stále máme o čom.
A mňa nebaví stále sa ho pýtať len na prácu, alebo čo ide robiť, alebo čo robil... počasie tiež už preberáme ako dvaja meteorológovia :)), tak fakt nechápem, načo ma stále volá von, keď to takto viazne :( ale ja s ním chodím von rada, len proste ma trápia tie tiché chvíľky... :( poraďte mi prosím, ak máte podobných kamarátov, ako ste to prekonali, ako ste sa im dostali pod škrupinku, keď vidíte, že ten človek by mal aj o to záujem :( Všeobecne nemávam tento problém, a keď som s niekým mala, nestretávala som sa s danou osobou, príp. som sa tomu vyhýbala, no jemu sa vyhýbať nechcem, ale proste neviem fakt... ďakujem veľmi pekne.

Deria

Ja som takmer presvedcena, ze k tebe citi nieco viac, nez kamaratstvo a preto sa k tebe chova tak, ako sa chova. A inac by nevyhladaval tvoju blizkost. Nezabudaj, ze protiklady sa pritahuju! Zostan takou, aku ta vzdy poznal, sama sebou, taku ta ma rad. Je to celkom napinave a romanticke, dufam, ze nas budes aj nadalej informovat, ako to pokracuje.

neznama_08

no akoze ta jeho strohost to je nieco... on nieco po mne chcel, volala som mu, asi ma jednanie, poslem mu smsku, kde mu pekne napisem vsetko a on mi vzdy napise len ok alebo nieco podobne, ked s nim volam telefonicky, tak by ho clovek na chleba natrel, taky je mily, ked som s nim osobne tiez, ale tie jeho smsky, akoze na druhej strane chapem, ze vyjadri sa k veci iba, ale i tak.... vas by nevytacalo takato strohost a setrenie slovami? :) neviem fakt, co si mam o nom mysliet, ci fakt nieco ku mne citi, asi ma ma proste dost rad ako kamaratku, to vidim aj citim.. on je inak v zivote dost suverenny a sebavedomy, tak neviem, ale proste tieto povahy su na zabitie.. :)

neviem, ci ste mali niekedy podobny problem niekto?

neznama_08

Deria, dakujem za nazor, to by bolo zrejme najlepsie, co pises a zacat napriek vsetkemu viac travit spolu casu napr. nejakymi aktivitami, ku ktorym ma mimochodom tiez dost casto vola :)), aby sme sa mali o com rozpravat a potom, ked uz prelusknem jeho skrupinu, to si myslim, ze to pojde.

Ale nejdem tlacit na pilu, necham to trochu aj spontanne sa vyklenut.

neznama_01

dakujem velmi pekne za nazory, to, ci ku mne nieco citi, neviem naisto, ale niekedy urobi taku zvlastnu milu vec, ze si to niekedy pomyslim aj ja. Ked sme aj spolu pracovali, stale sa nukal, ze ma odvezie, no ja som sa vzdy stranila - nie, ze by mi nebolo prijemne sa vyvazat a neist MHD :)), ale proste ja som zvyknuta byt samostatna a nie som zvyknuta sa takto nechat vyvazat... proste mam potom pocit, ze tym niekoho otravujem a tak a ked som mu to povedala, vzdy povie, ze keby nechcel, ze sa predsa nenuka... ked sme boli minule spolu sediet, tak ma viezol a samozrejme keby som obcas nieco nepovedala, on je ticho, ale pritom, ked nieco poviem, je fakt mily a tak, no ale mna to ticho ubija...

arnie11, tam nejde o to - drzat sa za ruky. Sme len kamarati, nebudeme sa predsa drzat za ruky :) len ma proste trapi, ze je mi s nim fajn, citim sa v jeho spolocnosti fakt dobre, no vadia mi tie tiche chvilky. Ked mi nieco vysvetluje, vie to celkom rozvinut a strasne rada ho pocuvam..ale ako pisem, musim iniciovat temy pri rozhovore.
Preto hladam nejaku pomoc, lebo nechcem odmietat stretnutia s nim kvoli tomu tichu, ked mi je s nim inak fajn.

Jajka ma pravdu v tom, ze tieto typy su asi dost nudne na pokec a tiez v tom, ze asi nechce len tak nieco rozpravat, nie ako ja :))) On napr. ked som ho sledovala pri praci, tak je urozpravany az az, ale k danej teme v danom smere... a je dost sebavedomy si myslim, tak mi moc nesedi to, ze by sa hanbil, ale je to asi skor tym, ze to je aj povahou a povolanim, ze nechce len tak tlachat...ale ja som pri nom dost uzavreta tiez, lebo si tiez davam pozor, aby som netlachala len tak do vetra... no keby ste nas videli, je to dost haluz.. ja fakt nechapem, ked on nepotrebuje vela tlachat, preco ma vola stale von, ked ma dobre pozna, ze s ostatnymi kolegmi tlacham nad mieru, vsak to videl aj pri obedoch, ze aka som inak spontanna a ukecana... :( Pravdupovediac, neviem si ani k nemu predstavit idealnu partnerku :)) ale mal dlhorocny vztah, no ukoncil ho, dovod zatial neviem, ale asi to bolo tym, ze laska vyprchala...aspon takt o vyzera, kedze viem, ze sa uz takmer vobec nestretavali a netravili spolu cas, ona bola tiez taka tichucka, lebo ked sme pracovali este spolu, bola parkrat za nim, tak som ju mala moznost spoznat.
Myslim si, ze do dlhodobeho vztahu nestaci len sa bozkavat a drzat za ruky a casom sex...lebo ked zostarnete, tak co budete robit? spominat na sex? :)) mozno sa mylim a poviete si, ze som tiez konzerva, ale podla mna zaklad kazdeho vztahu je to, ze si ludia rozumia.

U nas je zvlastne to, ze ked som mala nejakeho kamarata, s ktorym som si nemala co povedat, tak som ho vystranila zo svojho zivota, kecam s nim len v nevyhnutny cas - ked ho stretnem na ulici a pod. a vtedy mame o com, ale sediet by som s nim nesla... S tymto kamaratom, ktoreho spominam, sa ale prekvapivo citim fakt fajn, aj ked su tam tie prazdne chvilky, rada som v jeho spolocnosti, pocuvam ho, pozorujem, ani sama neviem preco. Proste ho mam rada.

Dakujem, ze som sa mohla vykecat :)))

Deria

Mozno je do teba zalubeny a vazi si ta viac, nez si myslis. Asi mu staci uz len to, ze je vobec s tebou a ma fakt zabrany kecat o nicom, aby nieco nepokazil. Skus ho nejako vyprovokovat, nech ti porozprava viac o sebe. Neviem, kam chodite ale zrejme by bolo lepsie stykat sa spolocne s priatelmi, chodte niekam, kde sa nieco deje, kde nebudes mat pocit, ze debata viazne. A co ma prist, pride samo, mozno sa vsetko obrati a zrazu nebudete mat problem, o com hovorit, aj ked budete iba sami.

arnie11

Hm, nepotrebujete sa len schovat za vseobecne kecy, aby ste nahodou neprezradili co citite?
Nestaci vam byt spolu, drzat sa za ruky ...

jajka001_

podla mna ta vola preto lebo ma o teba zaujem, a je prilis hanblivy , aby to dal najavo. trapne ticho sa najlepsie preklenie bozkavanim :)nie kazdy je ukecany, ale asi nie je dostatocne uvolneny, aby kecal len tak co mu na um pride, a myslim ze je to prave pre to, ze ma o teba zaujem a boji sa ze nieco pokazi

neznama_08

ešte by som chcela podotknúť, že viem pár vecí z jeho súkromia, lebo ako som písala, pracovala som s ním a taktiež som mala možnosť prichádzať do prac. kontaktu s jeho najbližšou rodinou, máme veľmi dobré vzťahy, občas keď idú niekam - napr. na chatu, na výstavu a podobne, tak ma volajú s nimi, s nimi tento problém nemám, no pri ňom, ako keby do mňa uťal, ja som kedysi totižto mala pri ňom taký pocit, že nie som dosť dobrá pre neho v žiadnom smere - nemyslím, ako partnerka, ale proste som mala pri ňom strášne nízke sebavedomie, aj keď mi v živote nedal na to dôvod... proste je výborný v svojej práci a ja som mala pocit, že som ďaleko za ním, tak som si to preto začala namýšľať... teraz sa naše povolania ubrali iným smerom, tiež som dobrá vo svojej práci, no keď som s ním, stále mám asi vo vnútri ten pocit, že som niečo menejcenné, aj keď si to nechcem pripustiť, ale možné to je... neviem, ako sa zbaviť toho pocitu, lebo on ma vždy aj pochváli, keď riešime spolu niečo pracovné - keď mi zavolá niekedy kvôli rade, no ja proste neviem... koníčkov má málo, takže to je fakt ťažko, o čo sa oprieť :( Tak preto som chcela poradiť, či existujú aj iné všeobecné témy, ako napr. to počasie :)