Príznaky HIV

Otázka 1

Ahojte
zhruba začiatkom minulého roka som mal vysoké horúčky 40ky a nevládal som prehltať. Navštívil som Dr. ktorý mi nasadil antibiotiká - mal som angínu. CCa do týždňa som bol v poriadku. Mal som pred tým chránené styky ale stalo sa , že praskol kondom následne na to sa vždy styk ukončil.
Teraz keď to tu čítam som sa radšej rozhodol podrobiť sa testom...
Chcem sa spýtať je možné, pokiaľ som mal lymfatické uzliny len v krku zdurené môže sa takto prejaviť infekcia HIV ? Či tá sa prejavuje zdureným lymfatických žliaz na viacerých miestach? Ďakujem za odpovede

vlado

Rad by som sa spytal. 1.) Do kolkych dni od mozneho infikovania HIV sa mozu prejavit prvotne priznaky a ake to su? Z informacii som sa docital o niektorych priznakoch. 2.) Mozu sa priznaky prejavit jednotlivo, alebo sa prejavi viac priznakov infikovania naraz? Poprosim odpoved zaslat na e-mail. Dakujem

patricia123

dobry den
zaujimalo by ma ze hiv sa prenasa hlavne krvou..ale aj slinami?dam rpesny priklad..ked mate s niekym oralny styk a zena ma sice ranky napr po holeni ale dostanu sa k nej len muzove sliny teda nie krv da sa nakazit aj tak?dakujem za odpoved na mail

panika

ona nie je z transfuzky,ale z nejakeho obc.zdruzenia - to len ti,co su na transfuzke vedia,ze pred odberom sa robia len tie zakladne vysetrenia,ak su Ok,vezmu krv (na darcovstvo) a potom sa robia ostatne testy.Ved aj tak tu vlastne islo hlavne o ten test na HIV- a to je nezodpovedne ist to zistovat takto.

aljoska

123456 ak sa možem opýtat kde pracuješ?My robíme testy na vírusy až po odbere krvi od darcov.Pred odberom ako píšeš darci vyplnia dotazník,vyšetríme KO,moč chem. a pečenové testy.Ak toto dopadne dobre,odoberie sa krv a vyšetrenia na HIV,HBsAg,HCV,BWR sa robia až po odbere.Kedže sú drahé sety vyš.robíme len 1 krát do týždna,v prípade súrnrj potreby 2 krát.

123456

tissa... pred darovanim krvi sa robia kompletne testy (aj na virusy)... ak by ti nejaky nasli, tak od teba krv nezoberu... pred odoberanim krvi sa robi tento test... + ty vypisujes dotaznik... tam su aj otazky na rizikove spravanie (napr. pohl. styk bez ochrany, piercing, tetovanie, pichanie si drog a pod.)... ak ti nieco zistia, tak krv darovat nemozes....