Je vztah na dialku vztah?

Príspevok v téme: Je vztah na dialku vztah?
odpovedam

Netusila som, ze niekedy budem prosit o radu na tuto temu na fore, ale asi to teraz potrebujem. Dostala som moznost, zivotnu sancu robit nieco, co ma bavi, naplna, o co som sa 4 roky usilovala... podarilo sa,

avsak kratko po mojom rozhodnuti sancu prijat mi vstupil do zivota skvely muz. Sme spolu par mesiacov, lubime sa, mame velmi doverny, naplnujuci a nekonfliktny vztah. Coskoro pride den, kedy odidem (400 km) a on nevie, ci to zvladne. nevie si to predstavit a uz sa obaja pre to zaciname trapit.

Byvame blizko seba, sme zvyknuti vidat sa kazdy den, vsetko je krasne. Jeho nazor je, ze vztahy na dialku nefunguju. Ja vsak chcem spravit vsetko pre to, aby to klapalo. Velmi tazko sa budem vzdavat jeho, ale i mojej vydretej sance...

Ake mate skusenosti vy? Ako to zvladnut? Viem, ze najtazsie bude privykat si na novu situaciu... akakolvek uprimna rada mi momentalne pomoze...

ta3

Odpovedam
ano skoda, ze je to tak zle nacasovane, este vztah iba zacina, nemozes si byt nim este taka ista, aby si zahodila sancu na ktoru si sa tak dlho tesila, keby to uz jasne bolo, ze je ten pravy, tak ja by som tu pracovnu ponuku ozelela najma preto, ze on tu ma dobre miesto a este aj sancu na povysenie, no ale este sa nevie, ci je fakt ten pravy, takze pekne odid za pracou a ak to ten pravy je, potom vztah vydrzi istu dobu aj na dialku (400 km je na krajinu v ktorej zijem ziadna dialka, ale ani na Slovensku to nie je taka dialka, aby sa nedala prekonat ked je vztah pevny) a ak to bude naozaj uz ten pravy, potom sa situacia sama vyvinie tak, aby ste boli spolu, takze sa predcasne zbytocne netrap a zbytocne si nekaz posledne spolocne chvile, mozno ze tym, ze uz mam viac za sebou ako pred sebou, ja v podobnych situaciach som uz pomerne rozvazna, vzdy si poviem, ja to aj tak neovplyvnim, stane sa tak, ako sa stat ma a ako je pre mna najlepsie a uz som sa nie raz presvedcila, ze to je to najspravnejsie stanovisko, ake mozem v podobnych situaciach zaujat

Blondula
neviem, ci je to este aktualne, ale ak ano, tak draheho chod cakat aj s malym, predsa je to Vas poklad, patri ku Vam, aj ked je este maly

odpovedam

Dakujem vam za podelenie sa o vase skusenosti. Som teraz pokojnejsia, ked citam, ze sa to da. Verim, ze vydrzime, aj ked sme spolu prikratko. este raz dakujem! :-)

jankaaaaaaaaa

ja budem od svojho priatela 1900km :))) a verime ze nam to vydrzi, teda nie ze verime, ale sme si isti! sme spolu necely rok a o inom sme ani nerozmyslali zeby nam to nemalo vydrzat alebo co

Karotka71

ja som mala/mám rovnako, vzťah na ďiaľku - už 5 rokov, delilo nás tiež cca 400km. Týmto rokom to už končí, začíname bývať spolu. Jednoducho - začalo to tak, že nás vyšachovali vysoké školy, kde sme boli prijatí. Začiatok bol rovnaký ako píšeš - vopred sme sa trápili, plakali, obávali sa neznámeho. Postupne sme si ale začali zvykať. Cez školský rok sme sa vídali asi len raz mesačne, kedy domov chodil na 3 dni. Keď odišiel opäť na internát - neustále sme boli v kontakte (mobil, internet). Cez prázdniny sme boli 3-4 mesiace spolu, brigádovali. Ak človek chce, vie sa obetovať, vzdať určitých vecí a prežiť pár rokov bez intenzívneho pocitu lásky. Samozrejme, mali sme aj problémy, ktoré súviseli s odlúčením, ale vždy sme to nakoniec vedeli vyriešiť, príp. sa poučiť a pod.

sway.

tak nejak adamkrt-) A pisem priatel v "",ak si si nevsimol.
A v tejto teme nejde o sex,aj ked aj ten bol neopisateny:-)))Ved pisem ze poznam celu rodinu a ci sme spolu?Ja taketo neriesim.Bola som predstavena ako priatelka rodine a priatelom;-)Preto si dovolim pouzit to slovo,aj ked stale s rezervou a uvodzovkami..A je jasne,ze na svojej ceste bude robit kadeco.O to horsi pocit,nechat chlapca ist.V tejto teme ide o blbu dialku a zmierenie sa s realitou.

AdamKrt

sway - to chces povedat, ze ani jeden nehovorite spolocnym jazykom ? Ako sa dorozumievate ? Nechapem, ako sa mozu dat dvaja ludia, co si nerozumeju slovo spolo dohromady a vytvorit vztah. Ci on prisiel, naznacil such, such a hned bol vztah bez reci ? Alebo si to nejak zle vysvetlujem... ? :)

sway.

odpovedam to ako on preziva situaciu aj tak neovplyvnis.Bud radam,ze ta zahrna laskou.A aj tak nejakou radou sa nemozes tuna riadit,uvidis ako vsetko bude,ked odides.
A moje odlucenia su aaaaaaaaa ,najhorsia vec na svete.Stale mam pred ocami ako musim nastupit do toho sprosteho lietadla.Najradsej by som ho nechala odist...Pred tym v Prahe preplakana stanica.No vyzerala som ako jedna z tunajsich fetacok..Ale snazim sa byt silna ;-)A mam len chvilkove zachvaty.Inak pohoda.Chlap nie je moj zivotny ciel.

blondula

diky baby,ale fakt som zvedava na krpca :D neviem,ci ho mam ist cakat sama ,alebo aj s nim ? :D pride sice vecer,ale spinkavat ho davam o tej pol 9 vecer :D