Bolest po vytrhnuti zubu - aky liek?

Eva531

Ja uz mam precitane asi vsetky internetove zubne poradne. Internteovi poradcovia odporucaju Curasept, ale zakazuju Corsodyl, ktory vraj na ranu nepatri, iba na zapalene dasna. Ak chces, pozri stranku www.dentalalarm.sk Odtial sa preklikas do poradne, len sa ti to bude tazko hladat.

Norek

Praveze som si kupil uz v piatok v lekarni Corsodyl(obsahuje tiez chlorhexidin),ale ked som nim niekolkokrat vyplachoval usta,tak sa bolesti este viac stupnovali.A zubar mi dnes zakazal cimkolvek vyplachovat ranu.Ze tym sa len komplikuje vytvorenie krvneho kolaca.Tak som od dalsich pokusov s vyplachovanim Corsodylom upustil.

Eva531

Tak si kup v lekarni ten Curasept, najlepsie aj zubnu pastu, aj ustnu vodu. Snad to uz len niekde budu mat. Chlorhexidin urychluje hojenie. Mimochodom, mne raz jeden zubar povedal, ze hojenie po vytrhnutom zube, az kym sa to uplne zahoji, trva 4 az 6 tyzdnov. Ak by u teba aj bolest mala trvat az tak dlho, tak to by si sa nacakal...

Norek

Tak som dnes siel za svojim zubarom, urobil mi aj RTG,pozrel,ale vraj je vsetko v poriadku,rana sa vraj hoji a bolesti su sucastou toho procesu hojenia rany po extrakcii zuba.To,ze trvaju uz tyzden,to je podla neho normalne.Nepredpisal mi ziadne antibiotika ani ine lieky na zapal resp.bolest.Keby som nemal vlastne lieky,tak sa z tej bolesti asi zblaznim.Len pevne dufam,ze ten proces hojenia nebude trvat dalsie dva tyzdne,lebo dovtedy kvoli liekom na bolest pridem o pecen.

Eva531

Ja ked som po extrakcii, dokonca po chirurgickej, pouzivala Curasept, tak som nemala bolest takmer ziadnu, iba velmi slabucku, ale na tabletky to ani zdaleka nebolo, nedala som si ani jednu a ani som na ne nepomyslela. V novembri 2010 mi vytrhli zub mudrosti, to bola ta spominana extrackia. V juli 2011 mi zase kvoli strojceku vytrhli dve horne patky, tiez som pouzivala Curasept a bolest som nemala absolutne ziadnu. Ak pocitujes este aj na stvrty den po extrakcii zuba taku silnu bolest, ze musis byt na tabletkach a dokonca sa ti to stale zhorsuje, mohlo by to znamenat, ze sa ti do rany dostala infekcia z niecoho, co si zjedol, vypil... Je to pomerne casto sa vyskytujuci problem. V takom pripade treba co najskor navstivit zubara, ktory ti ranu vycisti, vydezinfikuje a potom by to uz boliet nemalo. A ak aj ano, tak urcite nie az tak velmi, aby si musel byt na tabletkach. Nech ta neodradi, ze je vikend, navstiv co najskor zubnu pohotovost!

simka111

Na nete som našla Himalajske čaje- oni su rozne napr. na žaludok, rast vlasov a jeden je aj na zuby, dasna... mozno by pomohol

Norek

Ako dlho priblizne by mala pretrvavat intenzivna bolest po extrakcii zuba?Vytrhli mi ho v utorok,cize uplynuli uz cca 4 dni,ale bolest je stale a mam pocit ze aj horsia ako vcera.Flector,ktory som bral na bolest,sa mi mina,je len na predpis.Zubar mi nic nepredpisal,ze mam ist na pohotovost,keby som mal väcsie bolesti.
Na mieste vytrhnuteho zuba citim jazykom,ze mam bolestive a vzdurene dasna.Mozu byt oni pricinou tej bolesti?Mozem teda pouzit ten pripravok CORSODYL na liecenie zapalu dasien?Pomoze to nejako?

dada22222

ustna dutina sa nema vyplachovat lebo sa moze vyplavit krvna zrazenina a zacne to znova krvacat, mne vytrhli 5 zubov, z toho jeden chirurgicky a na vsetko mi zabral Valetol

Eva531

Este taka jedna vec - nebudem tu pisat o liekoch a asi trochu odbocim od temy. Po vytrhnuti zuba sa vraj odporuca vyplachovat si usta salviovymi a repikovymi cajmi, pripadne ich aj pit. Ja uz mam 6 vytrhnutych zubov, takze ozaj bohate skusenosti s trhanim, ale vsimla som si na sebe, ze salviove a repikove caje, ked som si nimi vyplachovala usta a aj som ich pila, tak mi vobec nepomohli, ale ublizili. Vzdy, ked som ich mala, tak sa mi v mieste poextracnej rany vytvoril silny zapal a trval niekedy aj dva tyzdne, proste dovtedy, kym som tie caje nevysadila. A to aj napriek tomu, ze som pocas prvych dni po extrakcii nic nejedla a okrem vody a cajov nic ine nepila. Mne sa, co sa tyka nejakeho vyplachovania, najviac osvedcila ustna voda Curasept s obsahom 0,2 % chlorhexdinu a k tomu zubna pasta Curasept s obsahom 0,12 % chlorhexidinu. Tuto zubnu pastu a ustnu vodu bez problemov dostanes v lekarni. Ja viem, ze ked sa hovori o tom, ze bylinkove caje pomahaju, tak niekomu urcite pomoct musia, ale ja do tejto kategorie bohuzial nepatrim. Viem, ze mi sposobuju problemy, a preto sa im v buducnosti po trhani zubov radsej zdaleka vyhnem a zameriam sa na chlorhexidin, ktory mi pomaha. Pisem to iba ako varovanie. Dalsia vec je, ze kedykolvek som mala po trhani zuba chlorhexidin, nepotrebovala som ziadne lieky proti bolesti. Chlorhexidin urychluje hojenie ran v ustnej dutine.

Norek

Predpokladam,ze ten liek Quarelin je len na lekarsky predpis,alebo sa mylim? Lebo Valetol napr.nie je a je to vraj najsilnejsi liek na bolesti zubov.