Strojček na zuby

Príspevok v téme: Strojček na zuby
lilynka

Dobrý deň, chcela by som opýtať či niekto nosí snímateľný strojček na zuby. Pretože sa mi predá lopatka začala predsúvať už dávnejšie ale v poslednej dobe mi to z estetického hľadiska veľmi prekáža. pomáha vôbec takýto strojček v mojom veku? (mám 19) alebo je lepšie fixný. a keďže patrím do skupiny , ktorej by to už poisťovňa nepreplatila , koľko to asi bude stáť? má s tým niekto skúsenosti?..ďakujem za odpovede

k_a_j_k_a

katka563 ja som mala ten \"nocny\" strojcek od 1.triedy do 9. Tiez som mala na zaciatku problemy s prehltanim, ale da sa v pohode zvyknut. U toho vyberatelneho som mala problem skor s pravidelnym dotahovanim. Ako mala som na to totalne kaslala.
Inak, teraz mam 28 a ako mi rastli osmicky, tak sa mi zuby posunuli spat a mam znova strojcek, tentokrat fixny. Aj lutujem, ze mi ho nasi nedali ked som bola na SS, ale vtedy mi nechceli dat vytrhnut 4zuby. Tak som si na to musela nasetrit sama a dat si ich vytrhnut :)

katka563

Dobry den,

dnes dala doktorka synovi- 9 r. - vkladací strojček na zuby, je to nejaká "hmota" s drotikmi keď si ho vloží v pohode, ale ma problem s prehltani slin, tak len poťahuje, čiže nemoôže normalne sliny prehltať neviem teda čo na noc, ako ho môže mať v noci keď nemôže prehltať? Zvykne si? v podstate mu nevadi len neviem toto"prehlatanie..." nemate skusenosť?

Eva531

Strojcek je mozne nostit v kazdom veku. Dokaze vyriesit aj ine problemy, ako krive zuby. Dolezite je mat urobeny ortopantomogram. Ten ukaze, ci je s krckami vsetko v poriadku :) Ja tu na fore koncim, uz nemam cas sem chodit.

ahooj!!

Čawte ľudia, tu aj niekto odpisuje??? Lebo mne sa zdá že nie.. :( ... Ale ak niekto predsA len odpisuje,tak v akom veku je najlepšie nosiť strojček? Ja ho budem mať za týždeň :(((( !! :o) Odpíšte niekto!!!

Patricia2000

Dobrý deň chcela by som sa opýtať že či je možné nosiŤ strojček ale nemam krive zuby...mne sa to pači:D ... poznam viac dievčat čo zuby krive nemajú a chce mať strojcek ...tak by som sa chcela opýtať že či je to možné a ze kolko by to stalo... dakujem a PROSIM odpiste mi :)

Eva531

"detska celust" - som chcela napisat v prispevku z 27. 8. 11 o 17:07, opravujem po sebe sprostu gramaticku chybu z rychlosti a z nepozornosti, nie z nevedomosti :)

Eva531

Jasna vec, ze invisalign funguje u dospeleho, zreleho cloveka, ktory uz ma zodpovedny pristup k hygiene a aj k stravovacim navykom (menej sladkosti...) a rovnako dobre moze zafungovat aj u teenagera, ktory ma rovnako dobry pristup k hygiene a k stravovacim navykom, ved ja sa nehadam. Ide len o to, ze ak ma niekto zuby pred nasadenim strojceka tak velmi tesne rozostavene, ze na urcite miesta mu ani dentalna nit nevojde, alebo vojde iba s velkymi tazkostami a medzi zubami sa trha, takze si ich nedokaze dokladne vycistit, tak v takom pripade by si mal podla mna dotycny zaujemca o strojcek zvolit radsej inu metodu vyrovnavania zubov. Len tolko som tym chcela napisat. Ale zase nemusi kazdy patrit do tej nestastnej kategorie s tesne rozostavenymi zubami, do ktorej som patrila ja. Teraz po dvoch tyzdnoch nosenia strojceka uz vidim, ze sa zuby trosku posunuli, sice je to asi iba pol milimetra, ale tesi ma, ze sa uz da nieco vidiet a hlavne citit pri pouzivani medzizubnych kefiek. :)

hufi

viem, ze invisalin existuje aj v nejakom TEEN variante pre teenagerov, ale s tym skusenosti nemam. Pod invisalignom sa zuby nekazia, na rozdiel od bezneho nalepeneho strojceka si ho mozem dat kedykolvek dole a zuby si pravidelne treba umyvat ako aj bez strojceka. Samezrejme, ze to funguje, na internete je kopec ukazok, keby nie asi by inde nedavali za to 8-10 tis eur, u nas na Slovensku ma to vyjde cele so vsetkym do 5000 eur.

Eva531

Hufi, tak invisalign, to je samozrejme nieco ine, ako taky ten klasicky snimatelny strojcek na noc, o ktorom som pisala ja. Viem, co je invisalign, ale nechcela by som ho ani za svet. Mala by som panicky strach, ze sa mi pod nim pokazia zuby, ale odvaznym stastie praje, tak ak si spokojna, tak potom je vsetko O. K. Ja som nadmieru spokojna s mojim fixnym, mam ho sice iba nieco vyse tyzdna, ale cistenie zubov je v pohode, sice trva dlhsie, ale bez problemov dostanem medzizubnu kefku a dentalnu nit vsade, jednozvazkovu kefku tiez, takze pocit, ze sa daju zuby dokonale vycistit aj s takymto strojcekom, mi pre zaciatok staci.
Wewerka1 - presne v tvojom pripade sa stala chyba, ktoru urobil tvoj celustny ortoped, ze sa predtym, ako ti ten fixny aparat dal, nepresvedcil, ci tam je dostatok miesta, kam by mohli neskor narast zuby mudrosti. Potom uz samozrejme nepomoze ani ten takzvany snimatelny strojcek, ktoreho ulohou je udrzat dosiahnuty stav, ked sa tam tlacia zuby, ktore nemaju medzi ostatnymi dost miesta a vyvijaju tlak na zuby, ktory posobi v protismere tlaku tohto udrziavacieho nocneho strojceka. V takom pripade je uz naozaj lepsie ten udrziavaci nocny strojcek radsej nenosit a co najskor navstivit celustneho ortopeda, aby sa dali veci do poriadku, a hlavne, nech sa zuby nepokrivia este viac.
Lilynka - invisalign, pokial viem, napriklad v takom Rakusku patri medzi tie uplne, ale uplne najdrahsie strojceky, dava sa takmer vylucne len dospelym ludom a podla toho, co som mala moznost vidiet na roznych rakuskych internetovych strankach, sa s nim daju dosiahnut aj celkom pekne vysledky. Najdolezitejsie ale je, ze hygiena musi byt v case jeho nosenia uplne, ale uplne dokonala. A predovsetkym, co sa tyka medzizubnych priestorov. Ide totiz o to, ze po jeho nasadeni na zuby stracaju zuby akykolvek kontakt so slinami, ktore dokazu, ak je clovek bez strojceka, zvysky jedla zachytene medzi zubami aspon ciastocne rozpustit a bakterie tak znicit. Takze ak by sa ti nahodou stalo, ze si pred nasadenim invisalign na urcitom mieste ani pri najlepsej voli nevycistis medzizubny priestor uplne, ale uplne dokonale (napriklad pri velmi tesne rozostavenych zuboch, ak na urcite miesto nevojde ani dentalna nit), tak bakterie pochadzajuce zo zvyskov jedla zachytenych medzi zubami, sa pod takymto strojcekom spravaju ako v skleniku, ovela rychlejsie sa rozmnozuju a ovela rychlejsie poskodzuju zuby. Prave preto sa napriklad detom a teenagerom invisalign takmer vobec nedava, lebo deti nebyvaju, pokial ide o hygienu, take dosledne ako dospeli a jedia aj vela sladkosti. Invisalign si treba pred jedlom z ust vybrat. Preto ak sa nahodou ocitnes v situacii, ze budes napriklad niekde na navsteve a nahodou nebudes mat pri sebe veci na umytie zubov, tak si ten invisalign po jedle radsej uz vobec nenasad az dovtedy, kym si znovu neumyjes zuby. Vela stastia a neskor daj vediet, ako to nakoniec dopadlo! :)

lilynka

hufi...práve taký nejaký by som asi chcela? koľko ťa to asi vyšlo? a pomáha to vôbec???
Wewrka: ja prve nastupujem na výšku a nemám žiadne financie , našich tým nechem zaťažovať, pretože so mnu mnajú tento rok výdavkou až až....ale napadlo mi, že by som si ho zaželala na vianoce....len mi napadlo, či sa do toho vôbec oplatí investovať?