Asi som tehotna

sdifa

no uz mam ten clearblue...v lekarni povedali, ze urcite to povrdi alebo vyvrati tehotenstvo...tak som zvedava.....:-)

Weva

ja.. jasne ze sa bojim :) a ako!

Kopec ludi vravi, ze vynosit je jedna vec ale pri porode sa moze vselico pokaslat... no nepripustam si to.

Budeme tlacit a bojovat a hadam vsetko dobre dopadne :) Mala je zivel, po tatovi!

ja..

sdifa, aha, sorry, ja že sa ako sťažuješ, že ste sa dlho pokúšali :))
wewa, dík za info :))) ... a gratulujem teda.. pôrodu sa nebojíš? :)

Weva

Inak my sme si dali start na Novy rok, a v marci (2.cyklus) som bola tiez tehotna :) tak som sa tesila, ze to tak rychlo klaplo... Teraz som v 28 tyzdni, este necele tri mesiace a krpata je tu :)

Weva

ja.. - caste mocenie moze byt jednym zo sprievodnych priznakov

Väčšina žien rozpozná prvé príznaky po uhniezdení vajíčka v maternici, čiže tých pár dní po oplodnení.

Čo sa prvých príznakov týka, tie by sa dali rozdeliť na SPOĽAHLIVÉ: pozitívny tehotenský test a potvrdenie ultrazvukom a NESPOĽAHLIVÉ:

1. náhly pocit hladu - vlčí hlad - prichádza odrazu
2. tmavšie sfarbenie prsných bradaviek
3. bolesti v podbrušku a krvácanie ľahké špinenie - približne 8 dní po oplodnení môže prísť ku krvácaniu tzv. uhniezďovaciemu špineniu a taktiež v termíne menštruácie môže prísť k tmavému výtoku
4. časté nutkanie na močenie - keď sa embryo uhniezdilo a produkuje hormón GCG, budeš potrebovať častejšie ako inokedy
5.únava - veľké množstvo progesterónu dáva pocit akoby si sa zúčastnila maratónu, i keď máš za sebou bežný deň. je to najčastejší príznak, ale nie spoľahlivý.
6. citlivé, naliate prsníky - v tehotenstve bývajú prsníky citlivé na dotyk, je to porovnateľné s časom pred menštruáciou, ale intenzívnejšie. Keď si telo zvykne na zvýšenú koncentráciu hormónov, tento pocit ustúpi
7. ranné nevoľnosti - keď budeš mať šťastie, vôbec sa s tým stretnúť nemusíš, u niektorých žien ide skôr o nechutenstvo, odpor k jedlu alebo vôni. Jednoducho sa môžeš cítiť zle, nemusí sa to týkať rána, ale naopak celého dňa. Môže prísť k zmene chutí, pocit chuti po káve, kove. Jedlá ktoré si mala rada vôbec nemusíš.
8. ak si náhodou meriaš bazálnu teplotu a táto sa 18 dní v kuse drží nad normálom si pravdepodobne tehotná.
9. vynechaná menštruácia - týka sa to samozrejme pravidelnej menštruácie

ja..

dva mesiace je dlhá doba snaženia?!? kolké nemôžu aj rok otehotnieť .. čo je to dva mesiace .....
a že ti teraz treba často na wc nie je príznak tehotenstva.. to až v neskorších mesiacoch, ked ti tlačí plod na mechúr .. teraz je to blbosť .....
ale aj tak gratulujem, ak si ozaj tehotná a tešíš sa na to :)

sdifa

jaaaj bodaj by to bola pravda...no mna bradavky strasne bolia..na dotyk....no uvidime...som velmi prekvapena...kedze..terza vsade len pocuvam, aky problem maju zeny otehotniet....

Weva

No ja som mala zvlastne prsia od prvych dni po oplodneni - nevedela som preco, ale akoby ani neboli moje :) Az potom som pochopila... a ano, WC si este uzijes :)

Podla mna ak mas dva pozitivne je to hotova vec, ale ak Ta to upokoji tak si este sprav...