hyperhydroza

RNG

Hyperhydrosis(hyperhidrosis), okrem chemikalii, operacie a botoxu, ktore by som ziadne neodporucal je tu aj nespomenuta metoda iontoforezy vody.
Tato jednoducha bezbolestna metoda, niekolkokrat opakovana podstatne znizi cinnost potnych zliaz.
Neocakavajte, ze ju budu propagovat, na nej sa neda privela zarobit, dokonca sa to da robit vraj aj po domacky.
Na potenie dlani a noh je metoda az 83 % uspesna ( www.sweathelp.org ), pod pazuchou je to citlivejsie.
Do vody sa pridava niekedy soda bikarbona a niekedy aj liek anticholinergic, zatial neviem, cim to nahradit.

kiki

mam 16 rokov a nadmerne sa potim na dlaniach,v podpazusi,chodidlach.Ide mi to fakt na nervy Potim sa ci je zima ci leto proste stale.A chcela by som radu.Stale sa hovori o dakom Driclore ale vacsine ludom vraj nepomohol.Pozna niekto daky iny pripravok........Diky moc.

adella

Desiree:Hanci:Dievcata,chapem vase trapenie,ale skuste najprv fytoterapiu.YZOP lekarsky a IMELO BIELE,to su bylinky,ktore by mali potlacit vase trapenie...ak nezbadate zlepsenie do 8 tyzdnov,tak potom sa rozhodujte pre radikalnejsie riesenie...
Vela robi aj vasa psychika,lebo sa tych flakov obavate...skuste si podvedomie nadstavit pozitivne na svoje telo...
Vela stastia,drzim palce...

hanci

Mám 23 rokov a trpím od puberty na hyperhydrozu-strasne strasne sa potím v okolí podpazusia, ci je to v lete alebo v zime.Proste stále, ci som v pokoji alebo pohybe.Uplne najhorsie je to,ked som v spolocnosti iných ludí, v skole,ci idem len tak s kamarátkou niekde von. Nez prídeme napríklad na diskotéku, tak ja uz mám obrovské zapotené flaky pod pazuchami.Nemozem si nic pekné obliect, zo strachu, ze ostatní zbadajú moje megaflaky.V zime to vzdy maskujem tlstými pulovrami, co tiez niekedy stopercentne nepomáha.Úpne sa obávm leta. A to som stíhla mladá baba, dodrzujem perfektnú hygienu. Echcipial deoforte nezabral, ako aj vsektky ostatné \"úcinné\" antiperspiranty, ktoré som proti tomu uz vyskúsala.Úplne to pochováva moje sebavedomie a uz dalej nevládzem.Chcem sa nechat zoperovat,zbavit sa toho na celý zivot. Mohol by mi prosím niekto o tom blizsie odpovedat,kto uz má tú operáciu za sebou:
1.Vysetrujú lekári pacienta predtým,nez sa rozhodnú pre operatívny zákrok?
2.Ako dlho sa caká na výsledky testov, a kolko tých testov asi je?
3.Ako dlho trvá celý zákrok?a ako dlho potom musí pacient ostat v nemocnici?
4.Dá sa ten zákrok previest i lokálnou anestéziou?
5.Dá sa to operovat i v Blave?
6.Naozaj sa potom clovek uz nepotí?
Hrozne posím toho,kto s tým má skúsenosti, aby mi si nasiel pár minút casu a odpísal mi.Dakujem!!!

Niva

Nadmerne potenie je porucha celeho organizmu, casto ide o celkove prekyslenie.
Kym sa das chirirgicky "vyliecit", vyskusaj toto:
- zarad 80% zásaditej potravy a tekutin do tvojho kazdedenneho jedalnicka a 20% potravy kyslej povahy
- cvic aaspon 3-4x tyzdenne po 1-2 hodinach, njalepsie aerobny sport (beh, lyzovanie, aerobik...)

Toto vydrz aspon 1 mesiac, mala by si pocitit rozdiel

Co je zasadite a co kysle ti povedia viac knihy.
Aspon zaklad :
zasadite: surove ovocie a zelenina, bylinne čaje, pohyb
kysle: vsetky bielkoviny zivocisneho povodu (maso, sysry, vajcia), bublinkave napoje, vsetok alkohol okrem sucheho bielho vina, "leharo" pred telkou...

miso

Prosim Ta Iva, mozes mi napisat nieco blizsie o tom miernom chirurgickom zakroku v Martinskej nemocnici? Ono by to asi stalo to vyskusat

iva

ak mas problem v nadmernym potenim, tak sa skus obratit na lekarov v Martinskej fakultnej nemocnici, ktory sa tymto zaoberaju, je to oddelenie hrudnej chirurgie. Ja som mala tiez problem s nadmernym potenim, hlavne s dlanami a moj problem mi oni vyriesili. Je to taky maly chirurgicky zakrok, nic vazne to nie je.