rodicia

Príspevok v téme: rodicia
wiw

ako sa dohodnut s rodicmi aby vam stale nevarili? mam problem ked otec nakupi, navari, musim sa vzdy totalane prezrat a ked byvam sama doma tak to relativne v pohode zvladam. co robit, ak rodicia kupuju potraviny s vysokym glykemickym indexom a zbytocne vo velkom mnozstve? citim sa strasne a viem ze otec neprestane a ze ja s abudem prejedat az kym...

Alternativa

Viem zo zivotnych skusenosti, ze pravda byva kdesi v strede. Mozno je treba pomenovat si pre seba samu jedenie resp. nejedenie pravym menom - choroba. Nechcem tym povedat, ze to plati u kazdej, ktora sa stazuje na nezdravy sposob stravovania, ale u mnohych ano. Co znamena "relativne zvladat, ked si sama doma"? Neznamena to nic nejest? Pekne dni, dievcata

vrr

angiee tak sa na nich vyser:) ignoruj tie kecy, podla toho co vravis tak proste sa len snazis zit zdravo, tym padom su ich reci ignorantske. tak sa zamysli ci maju v niecom pravdu a ak hej tak ich posluchni.

angiiee

caute...je mam problem s rodicmi tiez v tom ze ma stale nutia jest..a ked to nechcem jest/vsetky tie ich mäsa a kolace/tak mi hned hovoria ze ma zoberu k lekarke ze to nieje normalne...ja som sa postupne naucila zdravsie stravovat a zistila som ze mi stacia mensie porcie...a to sa im uz nepaci.vsade kde sme na navsteve tak o mne hovoria ze nechcem jest hento a toto...ja uz neviem co mam s nimi robit...hned ako si dam nejake ovsene vlocky tak mi hovoria ze skoncim zle...mam 16/snazim sa cvicit-velmi ma to bavi-na stacionari denne zabehnem aj 20km.

girlie4everythin

no ja mam s rodicmi tiez podobne problemy...ked som sama doma alebo niekde mimo tak si obcas pocas dna nieco zahryznem a je to v pohode...ale doma ma rodicia nutia jest a a potom mam pocit ze mi to narusilo moj super system a musim vsetko vyzvracat...inak to uz nejde...

natty

ale sice.. do nekonecna s nimi byvat nebudem... tak sa aspon pomaly naucim, ked pridu moje vlastne decka ako im navarit a vsetko im to aj nezjest :))

wiw a ako im to povedat?? Normalne: Oci co tak kupovat potraviny len na jeden den? hm? aspon budu cerstve stale :)) a nelaka ma to tak jest.. lebo takto si znicim zdravie iba.. ke toho vela tak toho vela zjem...
a ked im bude robit problem chodit kazdy den nakupovat, tak sa ponukni ze to budes robit ty ;) aspon mas aj trosku pohybu :)

natty

az kym...? Hmm u nas doma varim ja... a zacala som s tym preto, aby som sa mohla riadne nazrat... to som stihla zjest pol obedu kym este nebol navareny :/ ... teraz je pre mna varenie utrpenie, lebo sa snazim nevyzierat... tak mam asi opacny problem... ako povedat rodicom aby konecne zacali varit???