Krv v stolici u dieťaťa

Príspevok v téme: Krv v stolici u dieťaťa
Stanka 74

Môj 4 r. syn má po antibiotikách Panbene a vysokej teplote krv v stolici a stupňuje sa to! Doteraz bezproblemové dieťa. Sme objednaný u odborníka. Mohla to spustiť chrípka? Zatiaľ mu dávam Duphalak. Trvá to dva mesiace. Myslela som, že má len podráždenú dupku, že to časom a úpravou jedálného lístka prejde. Čo môžem ešte robiť? Mám naozaj strach!

king diamond

Zdravím!
Mám 4-ročnú dcéru a tiež sme v stolici objavili krv,poradte mi ist s tým za lekárkou?alebo stačia niektoré rady ktoré tu ponúkate?poradte prosím

silviia

krv s stolici? alebo len na stolici, ci Pri stolici, ci po otreti papierom,alebo odkvapkava po potrebe...to je rozdiel. ak je to z trhlinky, krv je jasnocervena nezrazena tekuta a nepremiesana so stolicou-teda nie V stolici!

majočka

Mám 2,5 ročného syna, ktorý má tvrdú stolicu tak asi pol roka, pri ktorej mu stále vychádza vonku zlatá žila(hemeroidy), natieram mu to stále po stolici kosmínom a niako to neustupuje. Dávam mu aj vlákninu, t.j. jogurty s vlákninou,pomazanky, activiu, džusy ale stále je ta stolica tvrdá.Čo by som mala robiť.

imunitka

Skuste probiotika, ktore po case upravia konzistenciu stolice. Nebude taka tvrda. A tiez aj vlakninu v rozumnom mnozstve. Nachadza sa v ryzi, ale teraz uz aj v dzusoch, ako Relax a pod. Tiez treba natierat konecnik kremom. Spytajte sa lekarky, ci by nebol dobry aj nejaky krem na hemoroidy. Tiez sluzi na praskliny. Verim vam, ze je to bludny kruh, ale dieta treba stale podporovat a ked bude mat vplyvom stravy raz dobru stolicu, tak sa uz nebude bat kakat :)

1pepa

Ahojte.Potrebujem poradit,lebo uz som v koncoch.Moja 2rocna dcera asi pred 2mesiacmi hnackovala a zvracala a teraz sa boji kakat.Najprv mala krv v stolici,ale to preto ze ju mala strasne tvrdu,tak som sLA K DOKTORKE A TA JEJ DALA DUPHALACa kazala mi framykoin s avirilom a vytierat konecnik.Ale aj tak to nepomohlo.Na alej vidim ze jej treba,ale ona to zadrzi a nejde to.Co mam robit?Davala som jej aj glyc.cipky,ale teraz uz mi nedovoli dat jej ani plienku,lebo ma strach ze dostane cipok.Som zufala,neviem co dalej

tasa

a stolica ci krv je s hlienmi ci bez? ak su aj hlieny, moze to byt po liecbe antibiotikami-nejaky druh kolitidy, treba pridat hylak, probiotika, jogurty. tiez je mozna chronicka trhlinka konecnika pri jasnocervenej nezrazenej tekutej krvi, ked ma tak nepravidelnu a tvrdu stolicu. treba ist za detskym gastroenterologom

aljoška

Ak je krv jasnočervená tak to je z prasknutého konečníka,ak má tvrdú stolicu.Treba to často natierat a upravit stravou stolicu.Malé deti mávajú dost často takéto problémy.

Stanka 74

Linduša ,ďakujem za rady, určite ich vyskúšam. Teraz sa už musím ísť venovať deťom. Nemám internet doma, preto sa ozvem až cez výkend.Prajem ešte príjemný deň.