Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?

Príspevok v téme: Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?
Genesis

Vzhľadom na dost nepriaznivu situaciu vo svete a hroziacu hyperinflaciu by ma zaujmalo ake su moznosti ochranit svoje peniaze voci niecomu takemu.

Dajme tomu ze mate 30 000 Eur ... bezna inflacia je 2-4 percent rocne ... bohuzial moze nastat stav ze bude 10 a viac co uz by ste rocne stracali okolo 3000 Eur co zrovna zabavne uz neni.

takze co sa s tym da robit aby sme tie straty minimalizovali ?

lost

no zvlastne ze prave zamestnanec lamborghini to takto pokazil... ktovie co sa stalo.. mozno nemal zapnute tie bezpecnostne veci, ci isiel fakt rychlo..

to nevadi, ze sa rozbije, ved dame to poistne ze nech nam preplatia 100% z hodnoty :D:D ale pravdou je ze v kolonach by to muselo byt naozaj velke utrpenie :))))

to s tymi hypo, to je zaujimave.. normalne uvazujem ze si nieco kupim :) byt, auto, jachtu, cokolvek co daju na hypo :D:D i ked.. "ak si to nekupim, tak neminiem ani 1 euro" ? :) hypoteticky, ak ma clovek povedzme pred kupou bytu a ma hotovost, tak je lepsie ak zaplati hotovostou, alebo zoberie hypo a co s hotovostou? :)

bibi123

lost-som Ta tu takto nechala monologovat:O))) dolizovat- dokoncim za Teba leasing:O))) no to by nebol pre Teba dobry biznis, ja by som nam ho hned rozbila, s takym autom sa ani neda ist pomaly:D
:O(((www.cas.sk
Mne sa tiez nepacia tie obmedzenia, ked bol v BA pred par rokmi stary vozovy park, co autam ani nefungovali brzdy, tak sa jazdilo 60tkou, teraz, ked su na trhu bezpecne auta s kvalitnymi brzdami, tak sa ma jazdit 50tkou, to je absolutne proti logike. Minule mi jeden chlapec skocil do cesty, zo 70tky som to ubrzdila uplne na kusocku(az sa mi vystrazne rozblikali a ABS zaplo) a ani som sa ho nedotkla, cize podla mna ta 60tka je bezpecna pre dnesne auta, ak su samozrejme vodici zodpovedni ako ja, ze netelefonuju za jazdy(asi som jedina na svete), nesadaju si za volant pod vplyvom alkoholu, maju pri prechodoch pripravenu nohu nad brzdou,....
S tym zavesenim sa na niekoho, ja mam na svetlach LEDky(neviem preco, ale u vodicov vzbudzuju respekt a pracu sa mi velmi rychlo hlavne mimo mesta z laveho pruhu) a radary su tusim len tie audi pred faceliftom, cize by zo mna nemali strach, ale uz som mala moznost ist viackrat v ciernom passate s foliami a kazdy brzdil a cumel, kto sedi za volantom, az to bolo neprijemne..:DDD myslela som tu cast R1, co ide pod tym mostom, tam sa vzdy schovavaju a ten most, o ktorom vravis, na nom treba ist velmi opatrne, obzvlast v zime, lebo z tej vody dost primrza...
tak my sme boli krajiny juh-vychod tam, kde ani rovne cesty neboli, toboz dialnice nie:O))) takze na serpentinach merali. najviac, co frajera namerali pri predbiehani kamionov pri jednom odpocivadle(kde nikto nebol),ze siel 113, takou polorozpadnutou pistolou, kde bola dost nezmyselne 50tka, chceli ho vziat na sud, on sa robil, ze nerozumie, ja som sa usmievala a tak nas potom pustili, asi nam ani nic nemohli:O)))tak sme sa potom stale robili, ze nerozumieme, tak s nami nemohli vypisat ani tlacivo o priestupku.... jeden sa vsemozne snazil, nam ukazoval asi 15tlaciv aj so zozbieranymi vodicakmi. Vies, aki boli ti policajti mili, si pozreli OP a hned vodica volali krstnym menom, aj sa usmievali, nie ako tunajsi policajti, ti uz aj ked ides 52km/za hod na Teba zazeraju...Ale aj medzi nimi sa najdu svetle vynimky, asi pred mesiacom som letela a na prelome mimo obec a obec som len tak nechavala doznievat rychlost a zrazu zbadam policajta, ten riesil nejakeho chudaka a mi len tak ukazovakom pohrozil a nechal ma ist:O))), toto na mna posobi ovela viac vychovne
sweater-myslim, ze teraz su najlepsie uroky, ovela mensie, ako boli napr. pred 5-7rokmi, myslim si, ze terajsi cas je jeden z najlepsich na branie hypo, mam kamarata, co robi bank. analyzy a prediguje zvysenie urokov...

lost

Ale ak pride hypernflacia a potom mozno nieco horsie, tak banka mi nic nemoze :)

Alebo: to by musela mat 2 exekutorov na kazdeho klienta, tj. virtualne cca 6 milionov exekutorov na 3 miliony klientov :)

To uz ani nie je mozne / realne :)

sweater

to tak nefunguje ze si poberieme hypoteky z fixovanym urokom a banky budu prerabat :-), nikdy prosty clovek nedokaze legalnou cestou okradat stat ci velke korporacie toboz nie banky :-)

[zruseny1]

lost, už sem pravdepodobne chodiť nebudem..ale nájdeš si to napr. na trimbrokeri, v zóne obchodníka, alebo priamo na ecb...
:)