Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?

Príspevok v téme: Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?
Genesis

Vzhľadom na dost nepriaznivu situaciu vo svete a hroziacu hyperinflaciu by ma zaujmalo ake su moznosti ochranit svoje peniaze voci niecomu takemu.

Dajme tomu ze mate 30 000 Eur ... bezna inflacia je 2-4 percent rocne ... bohuzial moze nastat stav ze bude 10 a viac co uz by ste rocne stracali okolo 3000 Eur co zrovna zabavne uz neni.

takze co sa s tym da robit aby sme tie straty minimalizovali ?

lost

uhlie

este k tvomju nazoru, ze prijat euro bolo dobre,
svajciarsko
norsko
skotsko
dansko
britania

kazdy z nich euro nepotrebuje (a mozno tych krajin je viac)

preco myslis ze ho neprijali ?

lost

nj, avsak zvierata = maso = jedlo..

a jest bude treba stale :)

teda pokial je schopny clovek tie zverata nakrmit a ochranit..

ci ani tie nebudu mat vyznam potom ?

(alebo hovoris cisto o hodnote ako takej? ze budu stat 0Sk, lebo mi vlastne nebudu patrit, aj napriek tomu ze ich mam na dvore ?)

uhlie

Ani zvierata. Problem je v tom, ze ludia chapu peniaze, ako samostatnu hodnotu. Peniaze pokryvaju hodnotu aktiv, t.j. vsetkeho, co ma nejaku hodnotu 'pre ludi'. Ak nemaju peniaze ziadnu hodnotu, tak nema nic nijaku hodnotu. Hyperinflacia znamena, ze je bud vojna, alebo ze nic nikomu nepatri. V takej dobe je asi najlepsia investicia do olova (v podobe guliek), by som povedal.

uhlie

AdamKrt,

no ja myslim, ze pri hyperinflacii ich hodnotu neuchovas v nicom. Lebo hyperinflacia znamena, ze v podstate nic nema pre nikoho, ziadnu stalu hodnotu

AdamKrt

uhlie Dnes 21:15 - to je sice pekne, ale ak mas uspory napr. na dochodok, tak mas po peniazoch... Zbavit sa penazi je najlahsie. Horsie je - v com uchovat ich hodnotu.

mate59

lost - ty si bohovský teoretik.Na FB by som označil tvoje príspevky : to sa mi páči.
Proti infl. bojujem tak, že sa snažím si peniaze užit hned, investovaním do seba,častým cestovaním.Ale treba mysliet aj na starobu a niečo si treba odložit na prilepšenie k dochodku,čo sa ale teba tak skoro netýka.