je to fer?

Príspevok v téme: je to fer?
danka12

je to fer, ze...? student, ktory maka cez skolu aj cez prazdniny este ani jedno leto nemohol ist k moru, lebo si z tych penazi musi hradit bezne vydavky..a na druhej strane, student, ktory nerobi nic, si k moru pojde, lebo mu to zaplatia rodicia. moje statistiky ukazuju, ze takto to je vo vacsine pripadov v mojom okoli. zda sa vam to ferove??

kafe

Život neni o férovosti. Začni si zvykať a buď rada, že si dokážeš bežné výdaje hradiť sama. A si predstav, že je kopa ľudí, ktorí by k tomu moru ani nešli, lebo ich to nebaví - brázdia európu na bicykli, s batohom pod stanom.. je to fér, že všetci vidia len trpákov pri mori? Prečo nezávidíš partiám, ktoré sa flákajú po horách? Vieš akí sú upotení a unavení? A koľko srandy zažijú? Koľko toho vidia? Fakt nerozumiem, prečo sa všetci trepú k moru (okrem rodín s deťmi).. to tiež nie je fér že som tak nechápavá :)

Deee

Lost to napísal veeelmi trefne, aj ti čo maju to vedia ukázať na 120%, a keby si kúpili aspoň to staré BMW, ale kúpia si rovno nove a potom ho na ulici lestia každý den, lebo leasing je vysoky a na benzín uz nemajú...
Netreba sa dat oklamat pozlatkou...radšej by som šla na dovolenku raz za 5 rokov, ale poriadnu a s dobrým pocitom, že mi tie peniaze inde nechýbajú ako každý rok na splátky...

lost

A este jedna malickost, co som si vsimol.

Vacsina takych deti (co ma kvazibohatych rodicov) machruje s tym co maju na 120%

to znamena, ze 18 rocny typek si kupi 12 rocne BMW s najmensim motorom a vybavou ako holobyt, tj, prakticky bez elektrickeho zosuvania okien ale hlavne ze si tam namontuje sportovy volant z felicie, nalepi par nalepiek, zoberie kolesa zo srotoviska, prelakuje a uz ma "BeeMWeeee"

tj: neviem ic chapes co chcem tym povedat, ale ide mi o to ze mnoho ludi kupuje blbosti, na co ani nemaju, ale potom s tym machruju

niekto auto, niekto dovolenku..

A potom to v ociach cloveka co vie kam treba dat peniaze najskor vyzera ze "vsetko robim zle sakra! nic nemam a hen, ti maju vsetko!"

to je asi tak, ze ked jeden sused postavi dom, a ten co ho ma mensi si postavi novy, ale to ze po zaplateny hypoteky a uctu za plyn bude 20 dni o chlebe a vode a namiesto toho aby pozeral Panelak bude pocitat mince, aby vysiel do dalsej vyplaty.

HLAVNE ze ma "velky barak" a vyzera ako "boss"

cize to ked niekto skoci na 300eurovu dovolenku a vyzera to tam ako TOP destinacia ... nevsimal by som si to :) presne ako predomnou pisali.. nezavidiet, nevsimnat, ignorovat, bezat si svoj maraton, neporovnavat, nie je to zdrave (v zmysle, ze to skodi tebe a nikomu inemu "nie je to esencialne" ic ako to vyjadrit) :)

good luck, raz na tu dovolenku urcite pojdes :) a potom aj 2. 3. 4. krat :) (a teraz to nemyslim ironicky ze v dochodku alebo co, proste par chvilok po skole atd :) )

delphia

ale vsak to nie je o ferovosti. kazdy si to riesi individualne na zaklade svojich moznosti, ev. moznosti rodicov. to by sa na zaklade tohoto vzoru mohli rozpitvavat rozne zivotne situacie a zivotne pribehy a osudy. ty inych posudzujes objektivne, pricom ich pripady su individualne a nimi a ich rodicmi subjektivne posudzovane.

lost

danka12

ver ci nie, vsimol som si ze zivot ma vcelku morbidny zmysel pre humor, ale zaroven trefny..

neviem sice kolko mas rokov, ale ak si este student, tak zrejme este malo..

tak mala rada pre studentov:
mate CELY ZIVOT PRED SEBOU a KOPU CASU na dosiahnutie snov (tj. zarobit na poriadnu dovolenku, aleob na ferrari)

A ver mi, ze sa mas lepsie ako to dieta co je nekonecne sponzorovane rodicmi.

Ono sa to nedza, ale 99 zo 100 takych deti nema ani sajnu o tom o com su peniaze. Nevazia si ich, nemaju k nim cit, premhraju velmi rychlo a tym padom je to daleko daleko nebezpecnejsie ako mat "menej" ale poznat ich hodnotu..

Take dieta je s najvacsou pravdepodobnostou daleko viac rozmaznane a more povazuje za pravo a nie privilegium. A to je extremne zle.

nehovorim ze vsetci, ale stavil by som sa ze nadpolovicna vacsina.

Ja tiez ziram, ako je mozne ze snad kazdy moj kamos chodi k moru.. (nie kazdy ale nadpolovicna acasina) a/alebo na nete kolko ludi vycapi foto z dovoleniek (pri mori) atd.. a ja som tam este nikdy nebol.. Za cias studia som nemal sancu si zarobit dost k moru a rodicia na to nemali.. No teraz som mal sancu ist ale nejak sa mi nechcelo :D

PS: opatrne so slovenskymi cestovkami, su to uzernici, radsej nemecke a/alebo ist na vlastnu past (ale nie sama asi).. usetris MNOHO penazi :)

jajka001_

keby som mala zavidiet, tak netravim cas inak len zavidenim no a komu sa chce mrhat energiu na take zbytocne pocity