KOŽA - znaminká

Príspevok v téme: KOŽA - znaminká
anonym_7797

Dobrý deň!
mám 29 rokov, nefajčím a vôbec nepijem alkohol. Asi pred 9 rokmi sa mi objavili v predu na trupe malé papulky 1-3mm, ktoré postupne stmavli. Keďže sa tvorili aj ďalšie, odobrali vzorku na histológiu, záver: "Nález nie je typický". Potom som bola v Bratislave hospitalizovaná, kde tiež nevedeli presne určiť dôvod vzniku "znamienok", záver: Keratosis follicularis, Veruceae seborrhoicae corporis, Naevi pigmentosi corporis. Doporučili mi trup premasťovať (Excipial U Lipolitio). Slúšala som aj krém Retinal, od ktorého sa papulky na okrajoch začali krvácať. Momentálne nepoužívam nič. Tvorba znamienok sa ale nezastavil a za tie roky mi pribudli ďalšie aj na krku, na boku a na chrbte. Najprv sú bledé a potom stmavnú. Mám problémy aj s materskými znamienkami, ktoré sa mi tiež zväčšujú. Len na hlave mám asi 8 znamienok, z ktorých asi 4 mám v pohybe. 3 boi len hnedé fľaky a teraz sa vydúvajú, a jedno mám ež asi 1,5cm, ktoré je ružové, vyduté, bez vlasov. Prosila by som Vás o radu! Ako by sa dal zastaviť ich rast? Nemôže byť ich vznik spojený so zlým metabolizmom? Mám problémy totiž aj s trávením, stále som nafuknutá, aj napriek tomu, že nejem mastné jedlá, hovädzie a bravčové mäso. Ďakujem za odpoveď!

rino

Najprv si treba dať skontrolovať znamienka dermatovenerológom a ten v prípade podozrenia na malígny melanóm odporučí chirurgické odstránenie a histológiu aby sa vylúčila či potvrdila rakovina kože. Je úplne normálne že sa objavujú stále nové znamienka a tie sa zväčšujú a menia farbu. Nemožno to automaticky považovať za znak rakoviny kože. Nie je to zdravotný problém, len kozmetický a zastaví to len úmrtie dotknutej osoby.

wikush

aj mne sa v poslednej dobe tvoria znamienka neuveritelnym tepmom, kazdy tyzden si najdem nejake nove.. tie co som mala este od detstva som si davala postupne odstranit, ale co sa deje teraz, som uplne znechutena a bezradna.. kazde znamienko je inej farby a inej velkosti, robi to len problemy a vobec to nevyzera pekne! niekde pricina musi byt.. tiez mam problemy s travenim, moze tam byt suvislost, ale samozrejme o tom nikto nic nevie a nepovie

Durco321

chcem sa vas opitat stale sa mi vitvaraju nove a nove znamieka.cim to je ze sa vitvaraju?a ci sa to da zastavit tvorbu novych znamienok.Pijem prilezitostne,fajcim pravidelne.Dakujem vam za odpoved