Bolesti zubov, ucha..

Príspevok v téme: Bolesti zubov, ucha..
Jana-janka

Dobrý večer.. musim povedať že uz som strasne zufala. Prosím o radu: Je to presne týždeň čo ma strašne bolí ucho (každý večer v nom mám neuveriteľný tlak, cez den len tupá bolesť), najhoršie je že ma bolia aj zuby, sánka a mandla (všetko na ľavej strane). Bola som už u obvodnej, tá mi dala len kvapky do ucha, ktoré vobec nepomoháli. Na další den sme sli k ušnému ktorý mi ziaden zápal uchu nenasiel a povedal ze to moze byt vsetko zo zubov, poobede sme sli k zubárovi- ten povedal ze síce tam pár zacinajucich kazov mam, vyvodil ze bolest ucha z toho nemoze byt. Doktorka (aj zubár) mi povedali že to teda bude len obyčajný ,,prievan" ktorý mi neprijemne vletel do ucha a nie a nie von. Po pár dnoch mi zubár kazy vyvrtal, bolest zubov trocha ustupila, no ucho stále bolelo a este k tomu ma aj neuveritelne rozbolela hlava. Zo dna na den to bolo lepšie lenze teraz opäť začala tá ista bolest ako v prvých dnoch. V lekarni nám povedali ze to prievan kludne moze byt, poradili mi šumivý ACYLPYRIN C, ktorý zaberal asi tri dni a potom už nie. Na ten ,,prievan" som skusila aj cesnak v uchu, zapálené noviny, alpu na vatu, gázu s kvapkami do uší atd.. Nič nezabralo. Prosím poradte co si o tom myslite ze z coho by to mohlo byť a čo by pomohlo. V pondelok idem pre prípad dalsiemu ušnému.. Ďakujem

jaster77

na prievan je dobre sa naparovat nad harmancekom.cez nos vtahovat horuce liecive vypary,ktore nicia stafylokokove ochorenia vo vnutrolebecnych dutinach.a tak isto aj ucho poriadne ponaparovat.viac krat denne.na naparovanie ucha sa da pouzit spolahlivo lievik.horuci harmancekovy caj dat do salky,zakryt salku lievikom a tenku cast nasmerovat na ucho.je to mozno trochu neprijemne zo zaciatku,ale urcite nie tak neprijemne,ako bolesti usi.a po takomto napareni vzdy zostat v teple a z ucha a tvare liecive pary neutierat,ale nechat vsiaknut do pokozky.a s naparovanim neskoncit hned,ked mate pocit,ze uz je trochu lepsie.treba este chvilu aj po skonceni bolesti v naparovani pokracovat.aspon par dni

cucoriedka41

Dobry den.Prosim,vie mi poradit nejaky lekar.Dcera bude mat 15 rokov.Uz piaty den jej vyskakuju teploty okolo 39.Boli sme u lekarky,zobrala jej moc aj krv a dali sme urobit vysetrenie.Z krvy jej vysiel nejaky virus.Nema zapalene hrdlo,nekasle ani nadchu nema.Davame uz piaty den pri horucke paralen,striedame s ibalginom.Treti den uziva antibiotika.Stazuje sa na bolest v podbrusku a pri teplote na bolest hlavy.Rastie jej aj osmicka zub,ale zubar teploty s tym spojene uz vylucil.Dakujem za radu.Som uz zufala.

Jana-janka

ďakujem ze ste si to niekto prečítali a aj poradili.. vecer som celu noc preplakala, uplne zufala. Zatial žiadne uzliny nemam som zvedavá čo povie tá druhá ušná ku ktorej sa uz normálne teším :D
najviacma vsak nastvalo ze mi ten prvý ušný nedal vobec ziadne kvapky do ucha alebo niečo aby to aspon trocha pomohlo...

AdamKrt

Da sa to riesit - cely prievan je vlastne nejaky zapal, ktory chytil nejaky nerv.

Zapal v tele sa da liecit enzymami. Napr. pripravok-liek Wobenzym obsahuje vytazky z ananasu, papaje. Posobi to protizapalovo, podporuje imunitu. Vhodne je to dlhodobo uzivat. Mne to vyliecilo rozne ochorenia, co som mal rozhadzany imunitny system v dosledku predpisovania antibiotik lekarmi...

Vhodne je to kombinovat s vyssimi davkami vitaminu C, ale uzivat to s odstupom, aby kysle nenicilo enzymi. Dalej vhodna kombinacia zinok, selen, betakaroten, horcik 300-350mg, B-complex forte, vitamin E.

Vitamin C uzivat radsej mensie davky, ale castejsie. Povedzme 4-5x do dna 500mg, alebo 10x denne 250mg. Ide o to udrzat stabilnu hladinu vitaminu C. Pri vyssich jednodrazovych davkach sa to zbytocne vyplavuje, lepsie je menej a castejsie. Pri prekysleni zaludka neutralizovat napr. sodou bikarbonou.

alenka98765

Ahoj, mna tiež tak bolieva ucho, celá sánka a krk. a hlavne pri prehltaní a vnoci a tak. Ja mám citlivé uzliny, vžfy to mám z toho, ked ma chytí trošku prievan alebo mam oslabenu imunitu. Bohužiaľ som si na to musela zvyknuť.
Ozaj pomáha octanový obklad, alebo potom z bravčovej masti obklad. Octanovu mast kupis v lekarni, das si hrubsiu vrstvu na uzlinu jednu aj druhu, na to sacok a previazes satkou. ;) Ja to dávam na noc. :) Skús to, mozno ti to pomoze.