Dobrý zubar v Prešove, zuby mudrosti

simka111

majka_21 - prave tam robi ten doktor Sivak o ktorom som písala, ale sak skus tam ist mozno k tebe bude mat iný pristup, ja som asi mala smolu,....

Ved hej teraz je najlepsi čas, su prazdniny, nevynecham skolu ale ja teraz este chodim na rehabilitaciu s kostami na tvari tymi čelustnými pretoze ma trocha bolia aj trpnu, rehabilitaciu mam este cely buduci tyžden.. takze neviem kedy sa k tomu dostanem... ja som si cely ten problem vyprovokovala vlastne sama a stale si to vyčitam, pretoze som zuvala zuvacku a asi som si tie zuby mudrosti dost podrazdila...ale zase cim skor tym lepsie... uz aj teraz mam nakazanu kasovitu stravu a schudla som uz 2 kila... hoci som aj tak dost chuda tak neviem co bude potom... dufam ze vsetko dopadne dobre,, ale dakujem :D

lenca45

Tak to mas najvyssi cas, aby si ho vybrala. Mne prave pre trpnutie sanky a stazene otvaranie ust na jednej strane, prisli na to, ze mam sialene osmicky. Okamzite sla ta najakutnejsia (ktora sposobovala trpnutie atd.) von. V takychto pripadoch hrozi porusenie kosti - teda zub si rastie kde chce, robi si miesto. Takze nevahaj a pust sa do toho cim skor. MAs na to navyse vyborny cas, vonku nie je zima, neprefuka Ta, mozes jest vela mixovaneho ovocia, dyne a pod.

Na bolest sa priprav, jej intenzita ako aj dlzka liecby zavisi od komplikovanosti zakroku. Ja mam dobru skusenost (tak ako som pisala nizsie), tak drzim palce aj tebe!

majka_21

Simka, ja som pocula, ze osmicky vysekavaju aj v Oaze. Ja sa tam chystam ist,len co mi zacnu rast. Mam to stastie ze mam iba 2 osmicky...

simka111

Tak ja sa bojim tej bolesti ale aj toho či sa nahodou nemože stať ze sa polame sanka.....
Ja som mala strojček 4 roky, teraz pouzivam nočny ale len na horne zuby a prave tam mam tu komplikovanu osmičku.... takze nerada by som ich mala zasa krive... :(
A ked si tie zuby este mala.. nemala si niekedy pocit strpnutej sanky ??? akoby sa ti tazko otvarali usta???? Pretoze ja mam a teraz neviem či to s tým súvisi.

lenca45

Je pravda, ze vacsina zubarov sa do trhania osmiciek nechce pustat, je totiz nebezpecne. Casto su zuby zakliesnene tak, ze sa mozu dotykat nervov a dalsie ine komplikacie. Mne jednu napr. vysekaval az zo sanky - no hruuuza.
Popelka je jeden z mala, ktory sa do toho pusta. Ale nielen on,a le aj moj predosly zubar (a napokon aj znami, ktori osmicky "absolvovali") neodporucaju trhanie naraz vsetkych styroch zubov. Je to velky zasah do organizmu, najma, ak mas zuby, ktore su pekne pozaplietane medzi sebou, ci rastu od buka do buka.
Mne Popelka dal ciastocnu anestezu, nieco ako silne lokalne znecitlivenie (velmi laicky napisane), aby mohol so mnou komunikovat a nasledne si odkontrolovat, ci nezasiahol nerv a podobne. Bolo to narocne, lebo ja som mala naozaj komplikovane osmicky, hojenie trvalo dost dlho, ale dnes lutujem, ze som sa na to nedala aj skor. teda, ze som skor nezmenila zubara, ktory sa vo svojom odbore vyzna. Kym tie osmicky v tichosti rastli, poriadne mi pokrivili ostatne zuby...

simka111

Radšej chcem takeho ktory sa kvalitne stara o zuby ako takeho čo je usmievavy.. hoci aj jedno aj druhe by bolo OK.
Ja som bola pri Mudr, Sivákovi, tiež si je vedomy svojích kvalít, a vraj je to dobry odbornik, ale ja som ostala v nemom úžase...prisla som k nemu povedala som v com je problem a on hned že treba vsetky 4 zuby vytrhnut naraz v celkovej anestéze ale ze oni take nerobia tak musim ist inde, potom len povedal ze mam este chodit na rehabilitaciu a mam jest kašovitu stravu, pošiel preč pretože mu prisla manželka a nechal len tak pisat nejakeho medika, ktory vobec nič nevedel a na listok napisal- BEZ REHABILITACIE, PO REHABILITACII KONTROLA.. tak myslim si ze to neje prave najlepsi pristup.
Ak tam ma pacienta nema čo lietať niekde inde, to je moj nazor.

Dokonca som k nemu prisla s papierom od mojej zubarky aby napisal ako sa to bude riesit, ale zubarka trva na tom aby sa dal von len 1 zub a ked tak potom postupne ostatne...

lenca45

Mne moje postupne tahal MUDr. Popelka, sidli na 17. novembra v budove internatu. Je velmi svojsky, je si vedomy svojich kvalit a pokial nemas rada premudrelych doktorov, tak radesj nie :) Inak je ale velmi sikovny, moje komplikovane osmicky vyberal naozaj citlivo, v pripade akychkolvek problemov (bolesti, nehojenie) ma okamzite vzal a problem riesil. Na vybrati zakliesnenho zuba si dal velmi zalezat. Dufamk, ze uz nikdy viac, lebo tak ci tak bolest to bola obrovska. Ak ale ocakavas zubara, ktory bude zaroven mily a usmievavy, tak nie :) Ja ked som u neho, tak si vzdy myslim svoje, nech si porozprava, hlavne, ze sa dobre stara o zuby :D