PF a LF UPJS

Príspevok v téme: PF a LF UPJS
Jaja18

ahojte,
Mam 19 a som cerstva absolventka gymnazia.Skoncila som s cistymi jednotkami a pocas studia sa mi taktiez velmi darilo.tuzila som ist na medicinu. Preto som si podala prihlasku na LF UPJS a ako poistku este PF UPJS. Zial som nespravila prijmacky na LF ... som z toho sklamana. Vzali ma na PF kvoli dobremu prospechu . skoncila som na tam na 11. mieste. Ale stale ma to trapi.Neviem sa z toho spamatat. rozhodla som sa, ze v septembri nastupim do 1. rocnika na PF. A madicina? asi ostane iba nesplneny sen...ptrebujem sa s niekym porozpravt o tom:(

muc

...a samozrejme je az prepastny rozdiel medzi urovnou starych gympli a tych novych rychlokvasenych, ktore len sa tvaria ze su gymnazia!!!
osobna skusenost: ucila som v ramci mimoskolskej vzdelav. cinnosti skupinu spoluziakov z postovej a o cosi neskor studentov z opatskej. kym z postovej boli tie deti distingvovane, na urovni sposoby aj spravanie, ta druha skupina des a hroza! niektori sa sravali jak sedliaci a na konci kurzu viaceri nezvladli jednoduchy zaverecny test! myslim, ze ta druha skupina by studium napr. na postovej, alebo srobarke vobec nezvladli. no a samozrejme potom prichadzaju sklamania po neprijati na VS, lebo az vtedy sa ukaze, ako dana skola pripravila studenta na vyssie studium. vysvedcenie je len papier. dolezite su vedomosti. Jaja neber si to osobne, ja nehodnotim teba, ale vo vseobecnosti uroven jednotlivych kosickych gympli..

Kaylitta

Ak si mala taky dobry prospech, vynikajuce vysledky, preco si nespravila skusky??? Uz davno je jasne, ze dobry prospech sa nerovna kvalitny student, preto vysoke skoly do uvahy neberu znamky zo strednej... Tiez mam spoluziacky, ktore si mysleli, ze ked maju ciste jednotky a status bifle, na medinu budu mat vydlazdenu cesticku... Omyl! Ja som nemala ciste vysvedcka (az od tretieho rocnika + matura), bola aj jedna trojka a dostala som sa do KE aj do MT na medicinu (nikde inde som si nedavala prihlasky)... Pretoze ma to bavi, som fanatik do chemie a biologie a poctivo som sa ucila na prijimacky... Toto nechap ako demotivaciu alebo zaujatost voci tvojej osobe, iba ti chcem povedat, ze vela jednotkarov ma vysoky nos a podcenia pripravu... Potom sa cuduju preco oni nepresli a "menej sposobili" tam studuju... Ak by si bola naozaj dobra, tak sa tam dostanes... Ak to budes skusat aj buduci rok, drzim prsty.

Deee

Ved skús medinu zas o rok, to sklamanie prejde, teraz je to ešte čerstvé, ale vytrati sa to, a zvlášť ak máš predpoklad dobrého vztahu k pacientom, dnes je veľa lekárov, ktorí zabudaju, že okrem diagnozy im tam leží živy pacient, ktory sa na nich spolieha a doslova visí na každom slove lekára, len, aby sa drozvedel niečo viac, mnohí nevedia s pacientom komunikovať a možno nechcú...

majče

Ja som, už niekoľko rokov po vysokej škole, mám ukončené právo, ale išla som tam z trucu, môj otecko chcel zo mňa lekárku aja som nereagovala. Dnes viem, že to bola chyba učite by som láskavejšie robila lekárku. Bála som sa, že na to nemám, láka ma stále liečenie, choroby a pod. škoda možno mi chýbalo viac sebavedomia a Dnes zisťujem, že takú náročnú školu ukončili menej spôsobilí. Tak neváhaj a skús to určite máš na to.

ajajaja

ja som tiez na gymnaziu tuzila ist na medicinu , aj som sa dostala aj tam studujem....vysledok? momentalne pokazene prazdniny,lebo mam v auguste skusku,na kt.som si netrufla ist po 3! tyzdnoch ucenia, zhroseny zrak, zabudnute kamaratstva, len skola, vlak, domov a dokola...medicina nie je az taka vyhra ako sa moze zdat...iste, cloveku trosku lichoti,ked ludia na vas pozeraju s respektom, ale co z toho? ta drina za to nestoji....no moj pripad je taky mozno preto,ze som isla na tuto skolu aj ked som tusila,ze predpoklady na nu nemam az take dobre ako napr.na jazyky, geografiu, mozno aj pravo ako mi to vyslo na iq teste a ako mi to psychologicka radila....neviem ako u teba,musis to citit ty,ci si trufas,ak ano a vies,ze ti to sedi viac (napr. biologiu a chemiu si sa vedela na strednej naucit rychlejsie ako nejaky dejepis a slovicka z cudzieho jazyka), tak ten jeden rok nejako prezi a skus medicinu znova......ak nie, tak pekne studuj pravo (hoci to v tejto dobe tiez nie je najperspektivnejsie) ....ozaj, vela medikov (hlavne piataci -siestaci) lutuje,ze na medicinu islo....prevlada tam sklamanie z toho celeho, spolocnost k lekarom nie je najzhovievavejsia, plat smiesny (hlavne v malych nemocniciach) , zdravotnictvo v nedostatku, takto to vobec nie je o pomahani ludom , ale skor boj s veternymi mlynmi...takze v konecnom dosledku , mozno tak ako si dopadla,nie je az take hrozne : )