Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Depresia - Saframyl ..zabere nezabere?

dufinka

...som nejaká ukecaná...ten Saframyl sa má jesť aspoň pol hodinu na lačno pred obedom a zapiť. Na lieku to nepíšu, ale našla som na nete...asi na tom niečo bude.

dufinka

Ľubovník beriem tiež, ale nie proti depresii, ale na ukľudnenie nervov - mala som už problémy so žalúdkom, palpitácie a tlaky na hrudi...zabral ihneď :o)))

RNG

Deprim obsahuje trochu hypericinu ale nie hyperforinu, tj jeho ucinnost je problematicka.A to farmaceuti velmi dobre vedia a nemaju ziadny zaujem vyrabat nieco prirodne, co by konkurovalo ich patentovanym=neprirodzenym drogam.
A aj tak, roznych neurotransmiterov je hromada, nielen serotonin a treba adresovat tie, ktore chybaju jednotlivcovi.
en.wikipedia.org
Je to sice na 80% obvykle serotonin, ale tych inych 20% mozu byt ine neurotransmitery, toxicke zamorenie(neurotoxiny) a ine.
A samozrejme to vsetko sa da adresovat ucinne prirodnymi prostriedkami, tj najma roznymi vytazkami, samozrejme v spravnych davkach.
Problem je len zistit, co je vlastna pricina/priciny roznych nervovych problemov, kedze testy na hladiny neurotransmiterov v mozgu alebo roznych zamoreni zatial nie su k dispozicii a lekari musia zialbohu len hadat, co by mohlo pomoct.Nuz a bezni lekari poznaju len to, co sa naucili v skole, tj schvalene lieky, co dnes znamena patentovane neprirodzene chemikalie, tj zamorenie pre telo aj prirodu.

luciano

Ano, prešiel som na štandartné antidepresíva a až tie mi výrazne pomohli. Ľubovník bodkovaný som užíval kvantá - jedol som denne celú krabičku Deprimu, čo je tabletková forma ľubovníka a nič, vôbec nič.
Nechcem tým povedať, že ľubovník je neúčinný, ale proste na mňa nepôsobil. Každí sme iní a určitý liek nemusí niekomu sadnúť. Ani chemické antidepresíva nesadnú všetkým. Je ich veľa druhov a niekedy treba aj mesiace hľadania, kým sa nájde ten pravý liek.

RNG

Zialbohu nestaci brat doplnky len tak halabala, podla toho, co odporucaju rozni predavaci doplnkov, alebo vyrobcovia. Treba sa tam tak isto riadit radami lekarov , co sa tymto zaoberaju.
Potom to nie su nadarmo vyhodene peniaze.

Aj doplnky musia mat spravne davky ucinnych latok v nich a spravne volene doplnky na rozne nedostatky v tele.
V Nemecku uz pouzivaju dlhsie miesto chemickych navykovych SSRI drog vytazky zo st Johns Wort, ako prvorady liek na depresie sposobene nedostatkom serotoninu.
Samozrejme davka odporucena musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, inac nie je tato narazova davka(tj nie na pravidelne branie) dostatocne ucinna.