tlak - vysoky/nizky

Tany

Cafte. Potrebujem poradit: mam tlak 100/60, zalieha mi v usiach a casto ma boli hlava a som unavena a slaba...neviete co s tym? Davala som si Ibuprofen od bolesti, ale uz nechcem- netreba to prehanat. K lekarovi nejdem, lebo uz dopredu viem co mi povie- viac spanku( pritom spim dost), ziadny stres( to nemam- nemam z coho), a podobne rady...Vopred diki

klaudiak

Antilipidový čaj normalizuje tlak,
pri vysikom krvnom tlaku sa musí piť horúcia a pri normálnom a nízkom studený

anka

liečim sa na vysoky tlak no niekedy mi klesne až na 100-60normalne mavam 160-100 mala som už aj 230-130 nejako sa mi to nedari udržat ani s liekmi prosim o radu čo mam robit niekedy ked mi je velmi zle tak si sadam do horucej vody no nie vždy to pomože dakujem za radu.Lieky beriem pritor ebrantil 60 coronal 5mg.

klaudiak

Na normalizáciu tlaku je dobrý antilidovy čaj (hlavná zložka zelený čaj...) na zníženie tlaku od firmy www.eafra.sk - Šišiak bajkalský

Andy_1

tak urcite zmenit zivotospravu, ak chceme tlak znizit, tak urcite obmedzit prijem soli a slanych mineralok ako napr. Budis.
Urcite menej stresov, psychicka pohoda, prestat fajcit...pravidelne si tlak merat, zaznamenavat... na zvysenie tlaku, urcite kava. No a samozrejme dodrzovat pitny rezim, cim viac vody, tym nizsi tlak.

kucka

Na zvýšenie tlaku okrem pravidelného pitného režimu je dobré pridať medzi časom o šálku kávy naviac, pohárik červeného vínka,ale nie vždy to pomáha. Na zníženie sa používa cesnak

lamparen

Regulacia krvneho tlaku je taktiez spojena s vodnym rezimom. Prijem tekutin zvysuje nizky tlak a naopak zyseny vydaj tekutin (napr. diuretika) ho pomaha znizit.