Červy v bazéne

Príspevok v téme: Červy v bazéne
hehek

Zdravím, moze mi niekto poradit...asi pred 3 dnami sme napustili bazén a na dalsi den sa tam objavili dlhé červy akoby škrkavky... nevie niekto kde sa to mohlo zobrat a ci je to nebezpecne ?.... bazen bol ocisteny a zakryvany plachtou... a boli tam na dalsi den ked sa tam este nikto nekupal... ďakujem

ORINOKO77

Dobrý deň,
my máme v nafukovacom bazéne presne to isté. Už od minulého roka. Je to stočené, dlhé, ružové a na dne bazéna. Je to nechutné. Myslela som si, že je to najprv nitka až keď som to vytiahla začalo sa to hýbať. Je to neskutočne dlhé. Googlili sme s mužom a našli sme, že je to vraj pre človeka neškodné a že to prenášajú muchy, komáre. Len nechápem tiež ako sa to tam dostane. Bazén máme chlorovaný, napojený na pieskovú filtráciu a zakrytý. Hnusí sa mi tam aj kúpať. Ten červ sa vraj volá. Mám to aj odfotené, len súbor sa nedá pridať je príliš veľký. STRUNOVEC VODNÝ

Kraviakova

Takze ludkovia.....
tema je sice prastara ale mozno pomze pre buduce vyhladavanie pre ludi co sa zlakli tenkych bielych dlllhich cervickov.... tie male mrchy su Strunovce vodne....tu su linky o com sa dozviete viac......a nebojte sa pre nas ludi su neskodne....a dostavaju sa do vody cez muchy alebo iny hmyz....

www.osel.cz

www.mineralky.com

arman

Myslim si, ze nie, ze potrebuju rybu, alebo nejakeho vodneho zivocicha. Ale je to len moja domnienka. :-) Zase krk by som na to nedal, ze sa s nimi potom nezobudis aj v posteli. ;-)

oswaldik

Tak zatiaľ sa nám dari tieto červy vždy vyloviť lebo pravidelne kontrolujeme bazen, a už keď vydíme tu muchu na hladine vieme že tam bude. Len by ma zaujmalo či môžu byť nebezpečne pre ľudí.

arman

Podla mna je to medzivyvojove stadium nejakeho parazita, ktore sa snazi dokoncit svoj cyklus v nejakom vodnom zivocichovi, a donuti muchu pristat na vode.
Bud preto, aby sa utopila, alebo, aby ju zozrala nejaka ryba. Osobne si myslim, ze to druhe. Cize pojde pravdepodobne o larvy nejakeho parazitickeho cerva, ktore normalne parazituju na rybach.

Ovladanie spravania hostitela je u parazitov bezne, niektore parazity vedia donutit svojich hostitelov nechat sa zozrat zivocichom, v ktorom chcu dokoncit svoj zivotny cyklus.

Z toho videa co si dal, tie cervy vyzeraju prakticky presne, ako parazity, aj sa tak hybu.
Niesom biolog, takze mozem sa aj mylit, ale moje detektivne schopnosti mi navravaju, ze ide s velmi velkou pravdepodobnostou o parazita.
Viac zistis asi len tak, ze vzorky ukazes nejakemu biologovi co bude vediet urcit presny druh.

oswaldik

Dobry deň chcem znova otvorit tuto diskusiu. Tiež mam problemy z červami v bazene. Tieto pochadzaju z much ktore sa podobaju na lietajuce marvce. Mucha sadne na hladinu tam zdochne a znej vylezie tento červ.Bazen mam na volnom priestranstve takže tam nič nepada zo žiadneho stromu, dokonca som tento rok kupil zastresenie bazenu. Tak mame tento rok červov menej ale stale sa sporadicky objavuju.Vodu v bazene mam udržiavanu,chlor,ph, vsetko podla predpisu. Prikladam video kde su červy natočene aby ste vedeli o čom rozpravam. www.youtube.com

chloeee

no ahojte :) my tiež sme mali v bazené také červy, mavame to pravidelne,ale vtedy ked je v bazené dlhšie voda ako tyzden. Podľa mna sú neškodné, keď som čistievala bazén bola som medzi nimi a nič mi nespravili :D nabude to nič strašnéé :)) Zase neviem, ake sú tie vaše :D ale tieto boli také priesvitné a krútili chvostami :D

ja..

včera som mala normálne obavy sa ísť kúpať do nášho bazéna. všade som sliedila, či niečo nenajdem :/ .. nenašla som nič.