Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

natusa42

som zufala,uplne saliem z niektorych veci :(:(co sa deju,mam chut si to hodit,kvoli tomu,co sa mi stalo vv zivote ,resp vo vztahu,ze vsetko stastie ,ktore som dlho zazivala sa znicilo ...zasahom hnusneho osudu

pre teba

Natus, precitaj si tieto knihy:
www.ranka.cz
hlavne tu druhu a tretiu. Myslim (po precitani celej tetjo tvojej diskusie), ze mas dost silny potencial to pochopit a nasledne ten potencial preniest do vasho vztahu, nech uz sa bude uberat akymkolvek smerom.

natusa42

hm,navrhla som mu dnes,aby sme teda vyskúšali druhú šancu,akosi nemôžem bez neho žiť:( nejde to ...príliš som nanho naviazaná,akože ..ja už si s ním neplánujem nič ,uvidíme,čo bude ..ale on súhlasil,takže asi sa to uberá smerom,že ..--budeme spolu ...možno,ak sa podarí ...ale v konečnom dôsledku,ja mu len chcem dokázať,že to už nebude dobré,žiadna druhá šanca a pod ,to neexistuje také nioečo,ked sme si už toto všetko preskákali,chcem mu dokázať,že sa mýli,lebo to nedopadne medzi nami dobre (ja totiž viem,že to nedopadne dobre ) ...ale on mi stále obíja o hlavu,že to dobre dopadne,tak uvidíme ,ale nedávam tomu veľké nádeje...a on áno,ale to je jeho vec

natusa42

ahojte holky :)
som rada,že ste sa po takom dlhšom čase opäť ukázali tu a napísali mi :)
slniečko
mám sa celkom fajn teraz,je to také divné obdobie v mojom živote,raz lepšie ,raz horšie,aj moja psychika -hm raz lepšie ,raz zle veľmi,neviem ,čo mám poriadne robiť ,čo by som mala robiť :(vážne netuším...stále prežívam ťažké obdobie -
škola ma neskutočne vyčerpáva,nemám čas na niuč myslieť :( proste hrôza,stresy mám každodenné,už sa to začalo .:(:( aj stužková atd ,veľa toho na mna je,nestíham ...
som rada,že ste s priateľom stále spolu :)som neskutočne rada ,len tak dalej :) to je fajn a on aký je ?ale chápem ťa,nie si si istá,či to s ním je to pravé a správne,aj ked to tak možno cítiš :) hm,prajem ti veľa síl a šťastia,aby si všetko zvládla a nakoniec sa dobre rozhodla .

Deee som veľmi rada,že si sa ozvala,..jéjo,že bábo ?ty si bola tehotná ?:) to je skvelé ,gratulujem ti :)

a ako je to s mojím Ex ?:)no dievčatáí poviem Vám ..a aj s mojím vzťahom --
posledný mesiac sme sa schádzali ako kedy ,nekedy som s ním veľmi šťastná,,chodili sme vonku spolu na výlety a tak ,dokonca padli aj pusy,objatia a tak dalej,naozaj som pred takým týždnom dvoma rozmýšľala ,že sa s ním dám znova dokopy,a aj teraz vlastne nad tým uvažujem,že obnovíme si náš vzťah ,vlastne ked sa to tak vezme,teraz máme taký nezávazný vzťah,dá sa povedať ,schádzame sa kedy -vtedy,len ked ja mám čas a aj tro na chvíľku (naši s tým stále nesúhlaasia a nechccem doma vyvolávať peklo),ale niekedy je ku mne zvláštný,ja k nemu tiež sa správam divne,neviem ako sa mám k nemu správať,pripadá mi toi také,akoby sme spolu stále chodili,aj ked nechodíme -lebo ja sa mu stále nechcem "podvoliť " ,uvedomujem si ,že by to už nebolo dobre,po tom všetkom,čo sa medzi nami stalo,ale on toi stále nechápe a hudie si to svoje,ale napríklad robí pôre mna fakticky krásne veci: ked je škaredé počasie ppríde poo mna zo školy,snaží sa ,nehovorí o svojich problémoch,hovorí len o nás dvoch,(/síce sa mi to veľmi taký to prístup nepáči,lebo neviem ,čo sa deje s ním ,ale on nechce o sebe už viac hovoriť ),máme strašne divný vzťah celkovo,nevieme ,ako dalej žiť ,sme prakticky neustále v kontakte,teraz som mala narodky a doniesol mi kyticu ruží,stále mi vraví ako ma veľmi miluje a pod -cítim sa blbo,že som hoi opustila,i ked necítim už ani zdaleka k nemu takú lásku ako kedysi ,už nie -lebo sa postupne odľubujem,ale jeho záujem ma robí šťastnou a naplna ma ..viem,že takto to dlho nebude možné "ťahať ",ale on si nechce dať povedať ..vraj sa kvôli mne zmení,vraj všetko bude iné,ale ja čo ja viem.už ho neľúbim tak ako kedysi ,také mi to príde ,veľa vecí mi urobil zlých,a neviem čo robiť ,stále to neviem,ani po dvoch mesiacoch od rozchodu,ale on mi nechce dať pokoj,povedal mi,že sa ma nikdy v životze nevzdá ...čiže asi len výška ma definitívne odtrhne od neho,už len tak to vidím,nijak inak ...ak vôbec pôjdem rpeč študovať,ak ma vezmú .....
ja sa chcem od neho odpútať raz a navždy,chcem hio nechať tak ...neviem si s ním predstaviť budúcnosť,viem,že si teraz odporujem,lebo na začiatku vravím ,že ho chcem naspäť,a teraz toto,ale vážne prisahám,takto to cítim,viem,že s ním vzťah nie je dobrý,k ničomu to nevedie,ale stále mi čosi v tom bráni vo mne a neviem čo -asi prežité veci s ním,alebo čo ,ja fakt neviem ....

Deee

Ahoj Natusa, tiež som tu dlho nebola, nestihla som citat všetky príspevky, dúfam, že je ti uz aspoň trosicku lepšie, ja som konečne doma z nemocnice aj s krásnym babom, moje leto nakoniec dopadlo dobre, tak verím, že aj u teba sa to bude uz len zlepšovať

*slniecko*

ahoj natuska :) ja som tu opat dlho nebola... nie len na tejto stranke, ale celkovo na nete...:) mam sa celkom fajn, podivne veci sa stale deju na okoli, ale to k zivotu asi patri :D tak nie je nuda aspon...:D s priatelom je to fajn, teraz sme spolu boli skoro mesiac v kuse..;) a bolo nam uzasne, ale raz je lepsie raz je horsie..:)stale mam obcas pochybnosti, ci je to co robim spravne, ako to bude dalej, ale snazim sa na to nemysliet a hlavne to neriesit..viem mozno som hlupa, ale co uz :D a ja vsadzam na to, ze ked mame byt spolu, tak budeme a ak nie, tak sa uz nejaky ten dovod zasadny najde preco nie...ale vravim, ze zatial som viac stastna ako nestastna (aspon sa snazim tomu verit :D )a uzivam si to a dakujem za vsetko krasne...:) a Ty co nove mas? ako spolu vychadzate?? dufam, ze uz si na tom lepsie, hlavne po tej psychickej stranke...skola, nove myslienky snad pomohli ;) tak Ti prajem este pekny den a nech sa Ti dari vo vsetkom :-*

natusa42

ahoj slniecko
ja som stale v nadeji,ze bude ra z lepsie,chcem zacat novy zivot,prihlasila som sa dokonca do vela kruzkov,na tanec ,na literarny seminar a tak :(aj sa stale uz iba ucim,chodim s kamoskami von a tak ,ale nejde to :( nejde to bez neho vobec :(
nenormálne mi chýba,nedokazes si to asi predstavit,ale uz ma k nemu viazu iba tie negativne hnusne momenty,spomienky ,na to zle medzi nami,rozoberam to kazdy den z rovnakej strany :(chcela by som ho naspat,lebo myslim ,ze uz lepsieho nenajdem pre mna a okrem toho ,viem ze on ma velmi miluje-chce ma stale spat ,aj ked uz teraz posledne dni je chladny ku mne (ale sama si za to mozem ,lebo som sa k nemu hnusne chovala cely minuly tyzden )tak mi to patrí,uz som davno olutovala,ze som ho nechala,ale chapem,ze uz cesty spat nie je ..neexistuje asi cesta spat ,prisaham ,ze by som sa najradsej za ním rozbehla a povedala mu,ako ho velmi lubim ,a ako mi chyba ,ako si neviem bez neho usporiadat zivot,...ze ho potrebujem:(lebo bez neho neprezijem ...a naozaj si to myslím,slniecko,lebo nasa laska bola prilis pekna,prilis krasny vztah na jednej strane,neskutocne mi to chyba a ja nevidim ani len jednu vyhodu v tom,ze som teraz single :(ja som stastna,len ked som zadana ,som clovek zrodeny pre partnersku lasku,neviem si svoj zivot bez nej predstavit ,su proste ludia na svete ,ktori nemozu fungovat sami ,single,bez nikoho,ale su taki aj ako som ja ,ze ja nedokazem byt single,ved som prakticky vyse roka bola zadana :(nechapem uz vazne nicomu,ako vedela som,ze mi to vsetko bude chybat,neviem ci mi tak chyba AZ ON samotny,alebo skor tie prechadzky,ten vypad z domu,neznostky a laskave slova ..neviem vobec ,ci je to fyzicky on,alebo len prejavy lasky a to co som s nim mala ,ked som s nim chodila,ja fakt neviem ,ale asi skor to druhe,som zavisla na partnerskej laske,neviem si uz zivot bez nej predstavit ,som ako zufalec ,ktory je na brehu rieky a aby sa zachranil musi preplavat ,lenze ja " neviem plavat " ...a mozno ani nechcem v tom je ten moj problem cely ...chapes ma ?asi nie ,asi mozno nevies,co tym chcem povedat ..ja sa aj snazim,snazim sa nemysliet nanho,snazim sa zit bez neho,ale nejde mi to :( a noveho chlapca nechcem ,chcem len jeho ,jeho neznosti,jeho slova,jeho spravanie,JEHO :( ..kazdy iny sa mi zda ovela horsi ako on bol :(aj ked bol taky aky bol v jednej veci,ale zase bol uzasny chlap v druhej ...a idem sa z toho zblaznit,obavam sa ,ze uz takeho druheho nenajdem ..a keby aj tak nebudem pri nom stastna,lebo vzdy budem chciet len tohto,som nim ako posadnutá :(aj ked viem,ze nemozem mat s nim uz vztah ,ale aj tak !!:(chcem ho ,tak velmi ....a som z toho chorá uplne ..nemozem sa sustredit na nic,na ziadne ucenie,na skolu,na kamosovm,na rodinu,na nic ,len ON mi vrta v hlave ,spominam,placem ,tryznim sa,zase sa usmievam,ked si na nieco pekne spomeniem,-ach ..mam to velmi komplikovane..

Dzuseppe ...on odmieta akukolvek pomoc,on si mysli,ze je v poriadku ..uz som skusala vsetko mozne,aby som ho prehovorila,ale neda si povedat

Dzuzeppe

Ahoj Natusa, bolo vycerpavajuce precitat si vacsinu komentarov, ktore sa tu nakopili za 2 mesiace.

Ale cakam kym sa mi na kompe nieco dokonci :)

Pocuj ak sa mienis stale zaoberat tymto istym problemom NA TEJ ISTEJ UROVNI dalej tak si musis uvedomit ze v tvojom pripade to bude len horsie.

A dalsia vec je ze keby si viacej konkretizovala jeho problem, lepsie by sa tento problem posudzoval.

Pisala si ze je inteligentny. Ja si to podla toho ako si pisala ze sa sprava nemyslim, vyzera ze je uplne obycajny priemerny clovek...

Mal by navstivit psychiatra nech mu predpise nejake lieky na depky, totizto vsetci ti tu radia nejakym ludskym pristupom.
Musis pochopit ze su psychycke narusenia aj take, ze sa nejaky chemicky prvok, hormon, cokolvek samo nevytvori v tele a z cloveka robi TROSKU, ktora sa nevie ovladat atd. Niektore latky chybajuce v CHOROM tele sa nedokazu inak dostat do tela ako pozitim nejakeho lieku.

Ak ta miluje a ty jeho, chod k nim na PSYCHIATRICKE vysetrenie, nech ho pozru odbornici. Nie je to ziadna hanba, moze to byt zakerna CHOROBA. Keby mu to pomohlo, potom by si zistila aky v skutocnosti je.

Zdravi Dzuzeppe