Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

karlicka

natusa,

nerozviedla som sa s ním koli detom. mali ho a aj doteraz ho majú svojim sposobom radi

vieš,ked mu zalezalo viac na rodicoch , sestre,jej detoch ako na vlastnych detoch a manzelke, moji rodicia mi zacali pomahat nielen financne,ale aj s detmi. samozrejme,nevazil si to vobec. pritom jeho rodicia mojim detom nikdy nic nekupili. jeho sestry detom ano. mne gratulovali k narodkam s krabickou 10 ks vajec !!! ubohe,ze ? pritom ja som im kupovala drahe darceky,ktore ani neotvorili pred nami...ved naco? mohli ich hned dat dceram. to su iba take pikosky. ked mal manzel okruhle narodky,dali mu k nim figu. ale ja som im musela kupit dar a este sme sa aj skladali na spolocny atd.

ked som si ja nieco kupila na seba,svokra hned poslala dceru kupit si to iste. napr. oblecenie

skratka,dirigovali manzela vo vsetkom,nesmel mat vlastny nazor. a nesmel si so mnou nic planovat. ked sme isli na dovolenku s detmi , nasackoval sa nam svokor skoro rano do auta. aby sme nahodou nemali sukromie...a svokra bola rada aj s dcerami,ze velitel - svokor je prec a nemusia ho pocuvat. bol to diktator ... bol. uz nezije. teraz je diktator svokra. moje deti,dnes uz dospele musia povinne svokre gratulovat k sviatku,hoci ona im negratuluje nikdy,ani ruku im nepoda. no hrozne. a ja ? mne tiez negratuluje,naco ? sak som len nevesta. ale ja jej musim,lebo manzel by to neprezil snad...to je zivot co ?

tak sa maj dobre dievca a spomen si na mna :-( obcas - ked budes obmedzovana a vsetkym lahostajna v ich rodine. a este ...ich rodine sa posmieva cele mesto nase za chrbtom,ale oni su doooobre vychovani vsetci. preco potom nema rada synove dati,syn je im dobry driet na nich ako otrok. uz som sa tu rozpisala,ale zbytocne

natusa42

jajka ja som uz dlhsiu dobu na tom psychicky trosku horsie,ale mam obrovske problemy zdravotne teraz zo psychiky a neviem sa cez to preniest :(
prasky beriem ,ale nie pravidelne ,len sem tam,ked uz mi je moc tazko ..nech aspon zaspim ,ale neviem dokedy toto takto vydrzim ...a ja mam obavy zo psychologov a psychiatrov.mam k nim znacny odpor :(:( nechcem ..nechcem :( a ani doma by som nenasla podporu :(lenze ako mam takto dalej zit,to netusim :(
a aky iny uhol pohladu tu je ?:(:(ziadny nevidim ,vies jajka ja som rozumny a uvedomely dost clovek,ale neviem jednoducho,toto ma dost polozilo,co sa deje ...

jajka001_

natusa, necitam kazde prispevky, ale tento tvoj posledny, mam pocit ze by si mala zbehnut ku psychologicke lebo to beries velmi tazko, ku dobrej psychologicke, ktora ta bude brat vazne a pomoze ti pozriet sa na to trochu z ineho uhlu pohladu, lebo takto fakt mozes skolabovat, sa obavam...a prasky brat, no neviem ci je to dobry napad, potom budes v jednom kolotoci

natusa42

karlicka aj tvoji ti chceli dobre ?vies,ale ja ich pomaly teraz neznasam za to,co mi robia :(neznasam ich !!za to ,ako ma nutia vsetko uzvariet s nim a tak ...
to mas az taky velmi zly zivot,ked im teraz vravis,ze mali pravdu ?to az tak si "sliapla vedla " v zivote ?preco si sa nerozviedla ?:(ked tak trpis ?

slniecko

no ja lieky nechcem brat,som zo zsady proti nim ,nechcem lieky !chcem silou vole to dokazat,lenze neda sa UZ SA NEDA inak ,musim jedine lieky na nervy,lebo sa priserne fyzicky citim ,akoby som sla umriet,dokonca uz aj moje telo umiera ,ako moja dusa...stale len placem (aj ked toto pisem )som taka zufala,ako este nikto nikdy ,dolahlo to teraz na mna ,po tyzdnoch ,ze vlastne "ja ho uz NEMAM ,uz mi nikdy nebude PATRIT " ,az teraz si to naolno uvedomujem,ked hop nevidim ,ked nemozem byt s nim aj ked je na skok odo mna ,a to ma zabije ,asi tato myslienky
vies slniecko,je tazko zit s tym,ze niekoho milujes a nemozes ho mat :(:(a ked ten niekto zije vedla teba
a ja ho CHCEM :( chcem ho ...toto nie je zivot :(:(

vies,lenze ja tie pozvania neprijmam-nepacia sa mi ti chlapci ,bohvie ,co su zac ..a nechcem ....nemam zaujem ,mozno casom ..ale teraz nie,musim si to pretrpiet ...akosi ..
a tebe ako sa dari ?ako s priatelom ?

karlicka

rodičia ti chcú iba dobre,aj moji chceli ...ale ja som ich neposlúchla. teraz im na cintoríne vravím,ŽE MALI PRAVDU - VO VŠETKOM

*slniecko*

vydrz :) bude dobre...nech uz to bude akokolvek, ale bude dobre... :) zvladnes to.mozno prave skola Ta privedie na ine myslienky.dva tyzdne neni vela, uplne chapem ze chces byt stale s nim a vsade ho vidis, chyba Ti..pokial si ho lubila, tak to je velmi kratka doba na to, aby si nanho zabudla.vsetko chce cas...vela casu...havne sa neopustaj.inak ja by som nepapala prasky, viac Ta poskodia ako pomozu podla mojho nazoru :) homeopatika su uz lepsie, ale najlepsie je podla mna nic nebrat,jednoducho sa s tym nejako vysporiadat, najst si nejake dovodnenie sama pre seba a tym sa riadit.proste ze sa presvedcis o tom, ze takto je to fajn, takto to ma byt....pokial to vsak nechces, stale je to v tvojej moci zmenit, avsak musis si sama zhodnotit, co je pre Teba vyhodnejsie :) sila sugescie funguje perfektne, aj ked to trva dlhsie :D pozri, vravi sa, ze co ta nezabije,to ta posilni a ja Ti vravim, ze toto Ta nezabije, toto Ta posilni! :) tak tomu ver a riad sa tym :) nepripustaj si, ze si na tom tak zle, su ludia, co su na tom aj horsie...cize opat len vravim, hlavu hore Natuska !!! :)a nezabudni na usmev ;)
inak este ma napadlo, ze tie pozvania od chlapcov si mohla prijat..len tak nevinne ist s nimi na kavu alebo co a pokecat..ved nemusia byt hned Tvoji buduci frajeri :) len mozno Tvoj ex by videl, ze ozaj to myslis vazne s tym rozchodom a chces to uzavriet a ist si dalej svojou cestou a pritom ostat s nim kamaratka :) a s tymi chlapcami mozes kecat o beznych veciach,nic zavazne,len kamarati chapes...:) hlavne sa nezatvaraj doma a nesmut, ked mas moznost niekam ist, urcite ju vyuzij :) odreagujes sa a predsa zacina skola o chvilu, tak uz vela casu nebude :) good luck :-*

natusa42

dee ano,viem,lenze nehorazne trpím :(nespavam,ked zaspim tak len s tabeltkou na spanie,alebo upokojenie,stale revem :(mam pocit,ze sa mi zivot uplne zrutil :(boze,baby ,ved som si ho chcela vziat za muza a teraz ?:Osom ho uz tyzden nevidela a je mi do zufania,tak nehorazne mi chyba,jeho hlas,jeho oci,jeho ruky,jeho usmev,jeho objatie,jeho sladky bozk,to vsetko mi chyba :(tak neskutocne ,neviem to opisat slovami,vazne neviem ,som na to mala pani ..ale je to priserne bolest,ktora uplne ma nici ,ako neviem co ..mam poocit,ze sa dostanem o chvilku k psychiatrovi,ak budem dalej takto pokracovat ...lebo nespavam ,nejem ,nezijem,revem, ...a to nevravim,ze sa mi zacina skola o 4 dni :(:(:( a tazka ...tazky rocnik a ja som takato na zosypanie :(neviem uz co mam robit,beriem na noc sedatify (tabletky na ukludnenie celkove)take homeopatika som si kupila v lekarni ...vraj "neskodne " ,jedine po tom zaspim,ale strasne sa bojim o svoj spychicky stav ..viete ako ,s nim velmi zle,a bez neho sa mi to javi este horsie,niekedy mam sto chuti rozbehnut sa za nim a vsetko zrusit a byt s ním ..dokonca vcera som sa neovladla a napisala som mu sms ,ze " milujem ťa -len toľko chcem " ....a on ma zaplavuje stale smskami,telefonatmi,prezvananim ,mailami...ja na vsetko reagujem poslusne,aj ked mi to ublizuje,nedpokazem ho uplne vymazat z mojho zivota,aj ke dviem sama,ze by som to mala urobit ..chapete ma ?nedokazem to !!som prilis slaba ...
chcem ho spat :´( tak velmi ho chcem spat ...idem sa zblaznit,hlavu bijem o stenu,ze ho chcem ,chcem ho !!!nedokazem bez neho zit ...a on bezo mna detto ,uplne je hotovy zo vsetkeho...sice je to uz dva a pol tyzdna co sme sa rozisli,ale chyba mi nenormalne :(ved uz som mala aj dve pozvania vonku od dvoch chalanov cudzich uplne ,co som ich nahodne spoznala (ale neprijala som nic ,nie su podla mojich predstav) ,a ani ich nikdy neprijmem,som zufala,vidim ho vsade ,sniva sa mi stale o nom ,len s nim !!!nevidim iny zmysel zivota len v NOM a v tom vztahu,zase som sama ,zase nemam nic,nikoho ,zase som uplne samucka ,nemam oporu v nikom ,okrem mojej babky a krstnej,rodicia sa uplne na mna vykaslali,nevadi im ako trpim,a dokonca su stastni,ze som uz sama a bez neho,nemozu ho ani vidiet,ako ja viem ,ze mi ublizoval (aj ked nechtiac)a ze som tak uz nemohla dalej zit,ale ...mna to desí,nechcem byt sama ...chcem jeho :( ako mam takto dalej zit ?som v koncoch ,

Deee

Natusa dobre si urobila, netrap sa uz toľko rozchodom, ved si to skús porovnať, mnohe ženy sú ponizovane, podvadzane, či bite, ale ten tvoj ti nicil psychiku a rany na duši bolia viac ako modriny...psychicka pohoda je veľmi dôležitá, možno na teba ruku nevztiahol, bol ti verný a veľa veci na ňom bolo super, ale sposoboval ti aj veľa trapenia, teraz ked ste rozideni, je to trápenie prec, on sa snaží všetko dostat do normálu, ale akonáhle by si sa k nemu vrátila všetko by bolo po starom