otehotnenie

Príspevok v téme: otehotnenie
bea

chcem sa opytat ci niekto nahodou nepozna nejake vitaminy na podporu plodnosti ? nie nejake umeliny take nechcem ani co by mohlo skodit malemu.nieco take co urychli plodnost a pripadne vitaminy na splodenie chlapceka? pred tyzdnom som dobrala antibiotika, mala by som pockat este nejaky cas s otehotnenim?

katika

hmmm ahojte. ja chcem tiez otehotniet s partnerom sa o to snazime ale zatial nevyslo...skusim tie vytaminy...chcela by som chlapceka ale to asi neovplyvnim...hlavne nech sa to konecne podari....poradte este daco ak viete..dakujem

ja.

mam problem neviem ci to presne patri do tejto diskusii ale pomaly mesiac mi meskaju, predtym som dostala normalne aj ked s dvoma dnami meskania, ale teraz nic, je mozne , zeby som bola v tom?

kubo

Hlavne cecko,a skupina vitam.B,kys.listova.Oplati sa detoxikacia tela Beta karotenom,E vit.,C vit.,
Ak chces chlapceka,treba skusit preve v dni ovulacie(pri pravidelnej menstr.je to v 14-15den).Ak dievcatko,tak ked prave zacinaju ovul.dni.(od 10dna-15)(podla lekarov)

sisi1

Mila Bea,

odporucaju sa najma vitamin E, C a D. Minimalne 3 mesiace pred planovanym otehotnenim a taktiez pocas prvych 3 mesiacov tehotenstva sa odporuca aj kyselina listova, ktora posobi ako prevencia proti razstepom chrbtice a inych defektov plodu.
Co sa tyka antibiotik, po ich dobrati pockaj tak 4-5 tyzdnov pre istotu a jedna dobra rada - nenechaj si spravit RTG, ale ak je to mozne, poziadaj o alternativne vysetrenia (pripadne ziadaj o prekrytie vajecnikov paskou, aby neboli prilis oziarene).
Vitaminy na splodenie chlapceka neexistuju. Pohlavie zavisi od typu spermie, ale pocula som, ze sa da nejako ovplyvnit, ktora spermia "zvitazi" - napriklad mat sex menej casto, jest menej masa a podobne. Su to vsak pochybne metody a odporucam nechat to na prirodu.
Vela stastia!