starostlivost len za uplatok? vas nazor...

Príspevok v téme: starostlivost len za uplatok? vas nazor...
lenca45

Mate skusenost s dobrymi lekarmi a setrami, ktori mozu byt prikladom ostatnym vo svojom odbore? Mam na mysli tych zdravotnikov, ktori pracuju v nemocniciach na oddeleniach - napr. gynekologia, interne, chirurgia, ODCH, geriatria, detske.... Som sokovana zo skusenosti mojich vlastnych i znamych, pretoze sme sa stretli len s aroganciou, nezaujmom, necitlivostou a nedoslednou liecbou. Je mi z toho velmi smutno - ved kto by mal mat viac humanizmu a dobrej vole v sebe, ak nie lekari a sestry? To vazne treba na aspon normalnu starostlivost uplatok?

elsa5.5

tiež som nikdy nepchala žiadnemu lekárovi úplatok tiež si neviem ani predstaviť s vážnou diagnozou behať po lekároch,ale vidím že môj v podstate minimálny problém ktorý mám sa dá riešiť aj inak tiež sa s ňou hádam,ale no ved uvidíme:)snad sa spamätá ja mám hrôzu len z obyčajnej preventívky tak som sa odhodlala ešte som jej aj na smiech že nič mi nie je len zápal...

majka2011

ahoj, pridávam aj moju skúsenosť : s nemocnicou mám skúsenosti len čo sa týka pôrodu ... nemôžem všetkých hádzať do jedného vreca !! V prípade pôrodníka, ktorý má vyšetroval na príjme a na vzdychárni - v pohode - správanie v norme ... lekár, ktorý ma odrodil - výborný !! no a sestričky - otras !! jedna lepšia ako druhá !! ony to berú ako "na páse" ... ešte len príde nejaká rodička a už aby vypadla ... je to naozaj hrozné, keď čakáš, že Ťa povzbudia, pomôžu a ony ... nič ... sama som sa musela domáhať nejakej odpovede, dokonca ma jedna odbila, že mám všetko napísané v príručke, ktorú som ako rodička dostala v balíčku ... sila !! a to som bola prvorodička, ktorá ani riadne nevie, kde má hlavu ... začali sa mi plniť prsníky, dostávala som horúčku, tak som zašla za sestričkou po radu a vyskočila na mňa, že keď som vedela sexovat, mala by som si vedieť poradiť... že od čoho sú odsávačky ... tak som si párkrát poplakala a keď som konečne odchádzala z pôrodnice, vystrájala ma milá, dobrá sanitárka, ktorá mi dokonca pomáhala sa obliekať ... takže ... aspon aká -taká dobrá skúsenost -keby som mohla zmeniť správanie sestričiek ... bolo by to super !!
nakoniec dodávam, že som nebola nepríjemná, takže neviem, čím to je, že sú niektoré sestričky také nepríjemné !! načo sú sestričkami, keď ich to obťažuje ???!!!

Laurina22

Avsak je pravda,ze som nikdy nebola vaznejsie chora.Neviem si predstavit,ze by som s tazkou chorobou behala po lekaroch a hadala sa s nimi,to uznavam.

Laurina22

Vies,ja som si vzdy vsetko vypapulovala.Nikdy som uplatok nedala a ak som nebola spokojna,bud som zmenila lekara alebo som si to s nim vydiskutovala.

elsa5.5

Laurina čo si budeme nahovárať je to tak a inak to nebude pokiaľ nejdeš z obyčajnou chrípkou tak tí lekári urobia len minimum,alebo takto nech si vypíšu koľko bude liečba stáť ak ju nepreplatí poisťovňa a ľudia si priplatia svojich práv sa môžeme dožadovať,ale význam to mať asi nebude...

elsa5.5

ano:D:D:D prečo nie spokojnosť bude na obidvoch stranách taká je realita bohužiaľ ak je lekár ozaj špička tak to beriem aj tak to tak je tak nech si povie:D

elsa5.5

úplatky nedávam,ale určite ak by bolo niečo vážnejšie tak oni na to čakajú inak sa ti lepšej starostlivosti nedostane je to tak,len si mala vidieť ked som lekárke spomenula peniaze že čo by vyšla taká lepšia liečba len jej oči zasvietili:D nech povie a nech si dajú cenník bude ešte lepšie:D:D aspoň človek bude vedieť koľko si má pripraviť...

fida1

Je mi ťažko o tom aj písať. Za poslednú dobu mám aj ja zopár skúseností. Teraz musím len a len pochváliť lekárov i sestry na deckom are na Kramároch. Sú vážne super a na úplatok som tam nemal ani len myšlienku. Ale lekár ktorý liečil
mojho syn, 2 týždne ze na nie nebezpečný zápal plúc teraz skončil na are. Tento nemenovaný lekár si stále myslel ze ho vylieči. A neprišiel ani na to ze ten malý človiečik ma na plucach viac ako liter vody. Žena k tomuto lekárovi chodila každý druhý deň. On stále tvrdil, už sa mu to zlepšuje. A ako? Ani na RTG ho neposlal. Až po našom vyžiadaní. A podla snímku tvrdil ze uz je to OK. Na odborne vyšetrenie ho poslal o 3 dni po snímku. Tam sa chytili za hlavu a okamžiťe s nim leteli do BA na Kramáre. Tak čo si mám myslieť o tomto lekárovi? Že asi čakal len na ten úplatok. Tak toto podla mňa nieje lekár keď dovedie dieťa do takéhoto stavu. Neviem, čo mam robiť, som zúfalý. A mam strach o syna. Poradí mi niekto?