Turisticke oblecenie

Príspevok v téme: Turisticke oblecenie
jankaaaaaaaaa

ako sa treba obliekat?
bola som parkrat na turistike a viem ze je najdolezitejsie mat dobru nepremokavu obuv. ale tiez neviem aku si mam kupit, aka je vlastne trekingova?
chodim po tatrach, slovenskom raji, aj narocnejsie trasy.. tak neviem co treba mat. bola som vcera v tatrach , cely cas prsalo, mala som nepremokavu bundu, takze to bolo v pohode, no nohavice a leginy pod nimi mi premokli. neviem ci existuju aj nepremokave nohavice a ci su vobec vhodne na turistiku a clovek sa v tom nebude nadmerne potit?

doubledog

ved vyskusaj, ja som taky mal, ale spokojny som nebol.

aj tak sa ti vyhrnie chodzou a vetrom a steka z neho voda priamo na nohy.

potom este existuju take navleky na lytka, proti mokrej trave a pod.

doubledog

prsiplast neni bohvieco, ked chodis a este aj fuka, aj tak ti nohy zmoknu.

kedze taky dlhy, co by chranil nohy, by ti znemoznoval pohyb v terene.

jankaaaaaaaaa

vcera som zazila studeny vietor a mokre nohavice niekolko hodin ,. a dakujem pekne :D asi si kupim radsej dlhy prsiplast, a tak mi zmoknu nohavice len nad clenkami, to by nebolo az take hrozne.. lebo co pozeram po nete tak tie nepremokave nohavice su fakt velmi drahe a radsej investujem tie peniaze do dobrych topanok

doubledog

cim vyssie ides, tym pevnejsie a vyssie topanky potrebujes.

nepremokava bunda je zaklad, nohavice ti postacia aj nejake rychlo schnuce - zalezi samozrejme od toho, ci si ochotna nechat na sebe schnut mokre nohavice, ked fuka studeny vietor a ty si na hrebeni a budes na nom nablizsich 6 hodin :)
takze nepremokave veci su super

pod nepremokavym sa mysli nejaka membrana, napr. goretex, ktore je mierne priedusna, takze sa nezaparis.
ale pri vacsom poteni to samozrejme az tak nestiha.

kedze tieto veci su dost drahe a svoje vlastnosti po par rokoch stracaju, treba zvazit, ake pohodlie chces mat a kolko do toho vrazit.