Ako sa priznať okoliu ?

Príspevok v téme: Ako sa priznať okoliu ?
Dayana

Trpím bulímiou (asi) .. CHCEM s tým skončiť a schudnúť zdravšou cestou nie len grcaním ...! Chcem aby ma už neboleli zuby a aby som mala zdravé vlasy .. a NECHCEM sa viac prejedať ... to hovorím tzeraz ale ráno sa zobudím , a bude to inak .. už neviem čo mám robiť ... mám sa priznať našim ? ale AKO ?! :-/ proísm pomôžte mi som zúfalá ...

lilynka

Ahoj Dayana,mala by si to povedať aspoň jednému rodičovi,ísť s ním k obvodnému lekárovi a priamo sa pýtať na hospitalizáciu do BA na psychiatriu na Mickiewiczovu,aj mojej dcére tam vlani pomohli z anorexie.Ver mi je to ťažké ale sama si nepomôžeš!!!! A HLAVNE TY SAMA MUSÍŠ CHCIEŤ VYZDRAVIEŤ !!! Držím palce.

Dayana

Nemám na to aby som jej to povedala .. nedokážem to .. ale dnes som jedla ve)la a NEVRACALA som ! som zvedavá , ako ldho mi to vydrží ...

cygnus

baby, nahodou som sa preklikla na toto forum...az mi srdce stiska, ked to citam.darmo vam budem hovorit, ze taka a taka ppp je zla a bla bla bla... ak mate v rodicoch oporu, zdoverte sa im. pravdepodobne nebudu vediet,ako reagovat, lebo ich dieta ma problem, ale verim, ze nakoniec to pojde a podaju vam pomocnu ruku.
je to cele vo vas. nema zmysel nicit si vlastne telo, padaju vlasy a zuby. takto to este mlady organizmus vladze tahat ale o desat rokov sa zruti. skuste zacat chodit na jogu alebo meditovat,alebo rozne vychodne energeticke cvicenia. pomozu vam najst samych seba, naucia vas vyrovnat sa so sebou. cela anorexia a bulimia je len vykrik malej dusicky, ktora je smutna a nevie, co ine robit aby si ju niekto vsimol. tak zacne trapit telo... no ked sa date dohromady po psychickej stranke, problemy sa stratia. stoji za to to skusit. ja som nikdy vase problemy nemala a tak sa neviem uplne do vas vzit, mozem vas iba povzbudit aby ste chytili zivot do vlastnych ruk a prestali sa tyrat...mozno vam v odhodlani skoncovat s tym pomoze trebars aj akupunktura..jednoducho vychodnej medicine verim ovela viac nez nasim tabletkam, pretoze je prirodzena a berie na vedomie potreby cloveka, nie farmaceutickeho priemyslu... drzim vam palce aby ste boli silne

iwa3333

tak to urob ak to tak citis...aj pre mna to bolo tazke mame poevdat ze mam anorexiu...zial bez toho by osm sa nikam nepohla.tak ti drzim palce:)))

Dayana

Mám 17 ... a už 3 mesiace nemám krámy ... viem , že by som sa mala mame priznať ale bojím sa ... :-/ ale ten kolotoč jedlo , výčitky , zvracanie , nenávisť , plač ... to ma už unavuje ...

iwa3333

dayana kolko mas rokov?nemusis to povedat mame ak mas 18 bez iba ku svojej obvodacke ona ti da listok ku psychiatricke a ta ti uz povie co a ako.hjlavne s aneboj priznat nie je to ziadna hanba radsej skor ako neskoro...necakaj lebo ppp je bludny kruch...skus sa stravovat 5krat denne...nebdues mat chut sa tak prejedat...a nastartujes si metabolizmus ktory si vracanim spomalujes. a hlavne si uveodm ze bulimiou sa casom pribera a nie chudne!

Dayana

Prečo sapriznať okoliu ? lebo s tým chcem skončiť a viem že sama to nezvládnem .. aj keď si poviem že zvládnem negcám týždeň a potom sa všetko opať prevalí ...
jedálny lístok ?.. vieš jem normálne rańajky vločky s bielim jogurtom a medom , potom ovocie normálny obed olovrant večera.. akurát že prídu stavy keď si dám koláč a keks a tyčinky a tak .. potom kĺačím nad záchodovou doskou a viem že to čo robím nie je správne ... ale neviem su pomôcť ...

moonriver

Prečo ako sa priznat okoliu, prečo sa chceš vlastne alebo potrebuješ zdoverovat so svojim sukromim okoliu? Alebo sa potrebuješ zdoverov at okoliu so svojimi problemami? ved je to tvoje sukromie,načo ja nepatrim k tým typom čo to potrebuju,ved je to len tvoja vec nie?

moonriver

velmi ma zaujima tá bulimia ja sama som velmi pribrata ale to koli chorobe nemám stále ešte libido už to trvá 4rok, ale nikdy som bulimiou netrpela.

Ak z jem jeden rohlik s niečim na rajanjky a na večeru jeden nemylsím že je to bulimia.

Kolko jedla musiš zjest aby si vedela že máš bulimiu,možno si piknický typ ženy len a potrebuješ viac jedla aby si dosiahla pocit sýtosti.Napíš jedálny listok za jeden den ranajky desiata obed olovrant večera,zaujima ma to