depresia?? prosím poraďte :((

Príspevok v téme: depresia?? prosím poraďte :((
Lillynka78

ahojte. už asi 3 týždne ma trápi veľmi zlá nálada. plačem, od úzkosti pomaly až trhám podušky.. mám pocit, že už aj s partnerom sme si tak veľmi vzdialení, že sa nedokážeme znova zblížiť. nemám ísť s akými kamarátkami von.. a neustále sa trápim :( strieda sa mi hnev, zlosť, zúrivosť s neprekonateľným smútkom. usmievať sa dokážem len pár min. denne aj to je viac-menej nasilu aby to vôbec prežijem. skutočne už neviem čo mám robiť :( chcem sa usmievať, žiť život naplno, zabávať sa a nejde to :( každý jeden deň si poviem \"od zajtra sa vzchopíš, budeš robiť to a to a deň prežiješ naplno\", ale nedarí sa. vždy do toho znova spadnem :( je to depresia alebo len prechodný stav?? prosím poraďte mi čo mám robiť :( vopred ďakujem

H2O

squash, depresiu može sposobiť množstvo faktorov, hormonalne poruchy/nerovnovahy, ťažke kovy, traviace problemy/intolerancie niekt. potravin, malabsorpcia živin(nielen pri celiakii)/zle travenie,nasl. telu chyba stavebny material na budovanie potrebnych latok, rozne virusy, parazity, plesne atď, z hladiska konkretnych živin je napr. zname, že k depresii vedie nedostatok vitaminu/hormonu D v organizme, nedostatok esenc.mastnych kyselin, nedostatok vit.skupiny B, najma b12, kys.listovej a niacinu -> v tomto pripade nie priamo, no pri nedostatku niacinu telo premieňa es.aminokyselinu tryptofan v prvom rade na niacin, ktory je pre organizmus doležitejši, až v tom druhom na 5-htp a nasl. na 5-ht teda serotonin a može teda dojsť k nedostatku., tych pričin je množstvo, len akosi farmaceuticke spoločnosti vyhravaju nad zaujmami pacientov a množstvo ľudi uspešne presviedčaju, že do seba pchaju niečo, čo ich vylieči, pritom im to len potlači/odstrani symptomy. Vlastne v niektorych pripadoch sa tak može stať, u emocionalne menej stabilnejšich osob, kt. to maju z psychickeho stresu, u nich nepochybne zaučinkuje placebo efekt a vlastne nepochybujem o tom, že taky kaliber chemie akym antidepresiva su, ma potencial vyvraždiť niektorych neželanych podnajomnikov, ale vo všeobecnosti si myslim, že keby neboli farmaceuticke spoločnosti take mocne ake su, tak by lekari na zakl. svojich poznatkov davali pacientom najprv dokopy travenie upravou stravy a doplnenim enzymov, pridali by nejaky kvalitny multivitamin s dobrou vstrebateľnosťou živin + naviac davky B-komplexu, jodu a vit./horm.D, k tomu nejake kvalitne probiotika a ak by aj ta depresia nevznikala z nedostatku niektorej/niektorych živin, tak takto vyživeny organizmus by si s tym ostatnym poradil aj sam. A keďže to netrva zo dňa na deň, tak na preklenutie tohto obdobia by lekari pribalili už spominany 5-htp ako priamy prekurzor serotoninu, k tomu nejake prirodne sedativa na upokojenie a dobry spanok, pripadne priamo melatonin. Ale to skor koniec sveta bude než sa tak stane, bohužiaľ.

mihalka

squas neviem čo tu rozprávaš blbosti , mne AD pomohli. nehovorím že musia každemu zabrat ale tak večinou ludom zabrali.tak tu láskavo nestraš

squash

vacsina liekov na psychiku ma len velmi slaby ucinok, resp. je to len placebo. niektore lieky ako abilify sa predpisuju na vsetko mozne od depresie az po schyzofreniu. nie je to smiesne? to preto aby farmaceuticke firmy mali vyssie zisky. oni si najdu odbornikov ktorych podplatia, ktory im vypracuju pozitivny posudok na ich lieciva, aby ziskali schvalenie FDA a postupne ostatnych zdravotnickych istitucii v ostatnych krajinach. napr. fluxatin bol povodne liek na chudnutie, potom z neho spravili antidepresivum. medzi jeho neziaduce ucinky patri priberanie, chudnutie, tinitus, slepota, zlyhanie obliciek a pecene, halucinacie, mania, cukrovka.. atd. mala by si si uvedomit ze toto su realne neziaduce ucinky ktore sa prejavili u ZDRAVYCH ludi ktori testovali tieto lieky. lieky sa totiz vzdy testuju vyhradne na zdravych ludoch, aj ked ide o antidepresiva. boli pripady ked ludia ktori netrpeli depresiou nou zacali trpiet po uzivani ssri liekov a spachali samovradu. totiz tieto lieky sa zahravaju s vbojim mozgom. to ze by mali navodit dobru naladu je len teoria, ale nikto presne nievie urcit ako ludsky organizmus pracuje a co sposobuje dperesiu v cloveku

katkaxxxxxxx

squash tak to by asi bola cela psychiatria uplne zbytocna podla toho co pises..... a asi vsetci ludia z depresiami a inymi chorobami resp. ovela ovela vaznejsimi poruchami by asi uz davno nezili... cloveku s depresiou alebo inou poruchou jednoducho nemozes radit samoliecbu!!! to je na kazdy pad na konzultaciu s odbornikom. a nehnevaj sa na mna ale pisat take nezmysly ze z antidepresiv niekomu preskocilo a niekoho zabil tak to uz vacsiu koninu sa fakt neda napisat.... toto je tiez jeden z dovodov preco nehladat vzdy pomoc na forach ale radsej zajst za odbornikom lebo ked si niekto vezme ku srdcu niektore veci z toho co ty pises tak to nedopadne dobre. chapem co mas na mysli v principe - lieky cloveka nevyliecia, dolezita je psychoterapia, celkovy zivotny styl, zistit pricinu problemov atd atd.. pracovat na sebe celkovo. ale pri tazsich depresivnych stavoch alebo inych chorobach to jednoducho minimalne zo zaciatku bez liekov nejde..

squah

katkaxxxxxxx ja sam som bral vsetky mozne ssri a snri, rozne ucinne latky, viem o com hovorim. co spravis ak zacne brat AD a siahne si zivot? vies ze to je jeden z neziaducich ucinkov AD? nikdy nevies ako zaeaguje tvoj organizmus. vies kolko ludi uz z tychto liekov preskocilo a zabilis seba a rodinu? a to nerehovorim o ostatnych neziaducich ucinkoch. farmaceuticke firmy vyfabaju AD len pre svoje vlastne zisky, vecsina penazi ide na reklamu, len minimum na vyvoj novych novych ucinnych latok. psychiatria nepacuje s fatkami ale len s teoriami a hypotezami, ze takto alebo hentak by mal liek zabrat, ale to neznamena ze liek bude skutocne ucinkovat. pricin depresie je milion a je naivne si mysliet ze ich vylieci nejaka pilulka. AD ta maximalne utlmia, to je asi tak vsetko. hladina serotoninu mbezne klesa a stupa, u mnohych ludi lueky na spetne vychytavanie serotoninu nezaberu

katkaxxxxxxx

squash ty teda vies davat rady..... co by si urobil keby sa na teba obratil napr nejaky velmi depresivny clovek a ty by si mu "poradil" neist ku psychiatrovi a nebrat lieky a potom by si ten clovek siahol na zivot??? prepac ale to je dobra blbost co pises. kazde lieky mozu mat vedlajsie ucinky no niekedy to bohuzial vzhladom na diagnozu bez liekov nejde. zase jeden moj znamy keby nebral antidepresiva tak by tu uz dnes asi ani nebol...... depresia je vazna vec a urcite ju nevyliecia ziadne bylinky ani chodenie do kostola. na to treba odbornika.

squash

kup si deprim v lekarni (bez predpisu) ale trva take 2 tyzdne kym zabere, je to to najlepsie co mozes urobit. pripadne si kup nejaky komplex vitaminov. ked chces chod k psychologovi, ten ti mozno poradi ako riesit problemy, ako sa vzchopit. urcite nechod k psychiatrovi ani neber ziadne abtidepresiva. ked ich raz zacnes brat, uz s tym neprestanes. a ak prestanes, tak budes este vo vecsich srackach ako teraz. antidepresiva ti urobia viac zle ako dobre, moze ti z nich zacat hucat v usiach ako mojmu znamemu. niekotry ludia maju z nich problemy s motorikou, chodenim, rozpravanim, maju uzkostne stavy

kpl

Objednaj sa k psychiatrovi, aj tak bude mozno trvat niekolko tyzdnov, kym ta vezme, dovtedy skus magnezium, mineraly a trebars autogenny trening. Ak to prejde, tak toho psychiatra mozes zrusit. A ak neprejde, tak aspon budes objednana a mozes si povedat, ze si vyskusala aj ine metody. Vela sily ;)