Menštruácia - dovolenka

Thessa

Ahojte
Ideme na dovolenku a presne v prvy den mam dostat ms. Netušim čo spravit nikdy to nie je presné ale nechcem byt na dovolenke a lezat na lehatku ked mam pred sebou more na ktore som sa tesila cely rok. Pocula som ze sa to da oddialit pitim a jedenim citronu.. chcela som to vyskusat kludne by som ho jedla aj cely mesiac pokial by sa to dalo o tych 5 dni posunut. Lenze Posledne dva mesiace mi ms prisli o 2 dni skor. Tak neviem co robir - nechat to tak a dufat ze pridu o dva dni skor(ako posledne 2 mesiace) a tie dalsie dva dni na dovolenke nejako prezijem (nemam to moc silne ako kedy) alebo pit ten citron a riskovat ze sa dostavia v strede dovolenky? Zsvraj pomaha oddialit aj stres a ten pred dovolenkou mam. Tsk ja neviem :( ziadna ina metoda pre mna nie je tampony som nemala nikdy a bojim sa ich

jankaaaaaaaaa

po prve, injekcia sa da pouzit jedine vtedy ak zene menzes meska, nepouziva sa nato aby zena dostala menzes skor ako ma
po druhe citronova stava v ziadnom pripade neoddialit menzes o tyzden a uz vobec nie ked zena uziva hak
jedna z vyhod hak je ze sa moze posunut alebo vynechat menzes, tak to treba vyuzit ked je to nutne

Verča

Ahoj Katuša, počula som o nejakých injekciách, ktoré ti priblížia menštruáciu, takže to by sa dalo pred dovolenkou. Viem aj o jednom babskom triku (neviem, či funguje - neskúšala som): týždeň pred očakávaným termínom menštruácie piť veľa citrónovej vody - vraj to menštruáciu oddiali tak o týždeň.
Držím palce!

jankaaaaaaaaa

katuša maitalon je taka stredna davka, spinenie by si nemala mat. len vynechas 7 dnovu pauzu, teda zacnes zase s novym balenim. a uzivaj ich presne na hodinu kazdy den, tak sa vyhnes spineniu a kup si aj ascorutin a keby si nahodou mala spinenie tak si das ascorutin, alebo uzijes v ten den dve tabletky maitalonu, nemoze sa ti nic stat

hmmmmmmmmmmm

tiez si myslim,ze by si nemala byt nafuknuta, proste tak ako ked normalne uzivas hak, len telo oklames dlhsie:-).tak nech to dopadne dobre a peknu dovcu!ja som kedysi uzivala diane35 a kes som chcela norethisteron dr mi povedala,ze proste nemam vysadit,ale pokracovat.ale v kazdom pripade sa pekne porad s dr,oni ta poznaju najlepsie!

katuša

ok, budem sa teda určite musieť popýtať doktorky, inak nenapísala som, užívam maitalon. lebo radšej už ak by sa mi to malo aj kusok kryť, tak nech mi to doznieva na začiatku dovolenky ako čakať, ktoviekedy v strede alebo na konci dovolenky.

jankaaaaaa, ty sa v tom asi vyznáš, ja neviem aká je maitalon, či silná alebo slabá, ale asi slabšia, lebo kedysi som mávala migreny a chcela ma toho vyvarovať. no a práve ani to špinenie nie je ktoviečo do plaviek...

hm,mmmmmmmmm

ale v kazdom pripade si over v lekarni alebo u dr ako to je stvojou konkretnou antikoncepciiou.ale toto by malo byt univerzalne pre 21 dnove balenia jednofazovej.mozno by som sa opytala ci netreba si anopyrin 30mg raz denne na minim.zrazenin, ak to mate v rodine a ak letis..