Citove vydieranie, tyranie, poradte:(

Príspevok v téme: Citove vydieranie, tyranie, poradte:(
Nefefe

Ahojte. Prosim, vyjadrite svoj nazor, lebo potrebujem pomoc, ako sa obranit voci niektorym veciam.
Mame s manzelom trojmesacnu dcerku. Som doma az do neskoreho vecera sama a ked pride, casto byvaju hadky. Myslela som, ze po tom, co bol so mnou pri porode, sa nas vztah zlepsi, ale je to akoby horsie. Nemame ani sex, casto mi nadava do hlupych (ked sa napr. malickej spravil bezny dojcensky ekzemik na tvaricke, a ze to neviem osetrovat a pod.), ze sa nestaram dobre. Striehne na peniazky. Kupila som vlhcene utierky za 1.99 a ze to je drahe, lebo su aj za 50centov, tak mi vzal aj platobnu kartu, aby som neminala - a to chodim na bezne obcasne nakupy, ked treba nejake pecivo, maslo a nieco z lekarne alebo pre malu. Ma pravo vziat mi kartu? Este povedal, ze mi bude davat euro na den! A to ide na tyzden do zahranicia. Potom sa so mnou uz nerozpraval a dokonca sa nehral ani s malou, lebo JA si to nezasluzim! preco pouziva dieta ako zbran? :-( Citovo sme totalne ochladli. Ak sa hadame, vyhraza sa, ze by mi jednu strelil. Ak sa neovladne, postiska mi ruku tak, ze to poriadne boli. Casto od neho potrebujem pomoc, a este mi pridava. Co robit? Ako sa branit? Pliest do toho rodicov? :-(

Anaya

NEFEFE --- Ak sa takto správa k tebe, ak sa posmieva tvojim ordičom, tak to nie je dobrý človek - prepáč.
Ale ty sa musíš sama rozhodnúť, ty vidíš, ako to vplýva na dcérku...a to, že sa nedá cestovať s malým dieťaťom = keď sa chce, tak sa dá :-), isto máš niekoho, kto by ti pomohol.
Držím ti palce, aby si sa dobre rozhodla. Viem, že mne sa to ľahko hovorí, keď to nezažívam, ale neboj sa! :-)

Carie

Nefefe: tiez si nemyslim, ze ti svokra pomoze, neviem, ci bude mat vobec snahu, v kazdom pripade aj keby mala, tvoje manzelstvo nezachrani. Aj keby mu vynadala, nepomoze to. On ma vazne komplexy a nikto mu tak lahko nepomoze. Povedz jej to ale napriek tomu, len preto, aby vedela co za monstrum vychovala. Aby to nebrala tak, ze ty mas nejake maniere a nevies co od dobroty - pretoze sa to nakoniec moze obratit proti tebe.

Weva

presne - najlepsie si poznas vztahy s rodinou - ja viem, ze keby sa moj manzel spraval tak tak by ma svokra podrzala, ale nie kazda je taka... Hlavne nemlc - to mu asi vyhovuje najviac, ponizovat Ta ze si blba, vydierat a hlavne navonok byt skvely muz a tatko. Ani ho nezhadzuj - ved netreba hned rozvod, urcite je treba bojovat o rodinu ale da sa to len ak maju zaujem obaja

Carie

Urcite to povedz jeho rodicom. Mozno ani nevedia ake monstrum vychovali. V kazdom pripade tvoj muz ta nelubi, nevazi si ta, ma velmi nizke sebavedomie a je hrozne zakomplexovany. Psychicky zrejme nie je normalny. Teraz, ked ta ma uz poistenu - mate dieta si mysli, ze si moze dovolovat ta ponizovat a dvihat si vlastne sebavedomie na tvoj ukor. Len mu neuver ze si hlupa! Lebo ak ani zena nema sebavedomie, tak takemuto muzovi to zvykne uverit a este ho lutuje, ze "chudacik, ja som tak sprosta, tak nemozna, on to ma so mnou hrozne tazke, ma pravo ma aj otlkat a mlatit lebo si to zasluzim." Povedz to jeho rodicom a chod od neho prec, vrat sa k rodicom alebo kam mozes. Lebo s nim to bude len horsie a horsie. Ked nema ziadne sebavedomie a je zakomplexovany a este si to aj na tebe potrebuje vybijat, never tomu, ze sa niekedy zmeni, mozno keby si sam priznal chybu a chodil na psychiatriu, mozno by sa mu za 10 rokov podarilo dosiahnut nejake vysledky, ale to je velmi nepravdepodobne ze sa bude liecit. Aj keby ti sluboval, ze sa zmeni ked odides, nevracaj sa k nemu, vzdy sa to vrati.

Nefefe

Mate pravdu, jeho mama by mi asi velmi nepomohla, preto nemam odvahu to urobit. Vlastni rodicia to je ine. Najhorsie je, ze ich tiez zosmiesnuje, ale uz su to rodicia po 60tke:( nema o nich dobru mienku a nema na to dovod, strasne ma toto vytaca! Bolo by super ist domov, z BA do Kosic je to vsak trosku daleko :( A navyse s takou malou cestovat.
A nemyslim si, ze je to len nasa vec. Trapi ma to, sakra, mala to potom citi. A ja som len v byte zatvorena vkuse sama.

Anaya

NEFEFE --- JA na tvojom mieste by som odišla k svojim rodičom ( ak sa ti dá), starala sa o dcérku a riešila to rozvodom, ak by sa nezmenil ( čo sa asi nestane). Jeho mame by som to povedala, až keby sa ma pýtala, prečo som odišla, ale sama od seba by som za ňou nešla "sťažovať " sa na JEJ syna....LEBO moja mama mi spomínala, že raz tiež šla za otcovou matkou, keď už nevedela, čo a ako a ona jej povedala: " Ja si myslím, že som svojho syna vychovala dobre." A pritom babka bola veľmi dobrá žena, ale syn je syn.
Takto by som to urobila ja. Pravda nepoznám všetky podrobnosti tvojho prípadu a neviem, aká je tvoja svokra, atď....To už ty musíš zvážiť, čo je najlepšie pre teba a dcérku.....
Ale takto to ďalej nenechávaj, lebo ťa to psychicky zničí...

system

a ako reaguje muz ak mu povies ze to povies jeho rodicom ? ohana sa tym ze to je vasa vec ? lebo ak to je vasa vec a nieje schopny ju napravit, alebo sa spravat normalne tak by som to urcite povedal jeho rodicom a spytal sa ich na radu, pripadne ci sa takto spraval niekedy a co mas robit. ze co ti nato povedia. aj ked sa 2 auta zrazie je to ich vec a predsa niekedy volaju policiu ;) to bol len priklad ;)

Nefefe

Poradte, mam to dat vediet jeho mame? Je starostliva a mila zena. (ale muz hovori, ze to je nasa vec, ale mam s tym ostat sama??) ... :(

Nefefe

Ale.. on sa aj vysmieva, že ma posle k rodicom, ked som blba, ze tam asi skoncim, pri nich. !
A to je fakt, musel by mi prispievat. Ja len potrebujem rozumne argumenty, lebo pred malou sa nechcem hadat a potrebujem to s nim vyriesit v klude a obcas mam toho fakt dost a nechcem, aby mi praskali nervy:( Vytaca ma tym. Kto by sa nedal vytocit? :(
A bolo to aj predtym, ale boli sme stastni a nemohol si ani dovolovat, ked som bola tehotna, teraz sa akosi stale nieco najde, no neobjavilo sa to zcista jasna, teraz je to casto.
Jeho rodicia o tom nevedia, je mi to blbe pliest ich do toho, alebo jeho sestru. Neviem, ako dalej.Nasi vedia.

Weva

tiez si myslim ze je to sebec co starostlivost o malu nezvlada, je pretazeny, podrazdeny a miesto pomoci si to vybija na Tebe - a to tym najjednoduchsim sposobom - vie na teba tlacit financne, lebo teraz si od neho zavisla... to stiskanie ruky je tiez asi len ako sama citis otazka casu kym mu jedna uleti (a ved to je jedno, ak je schopny ti sposobit bolest je jedno ci fackou ci inak je to prekrocenie hranice co by manzel nikdy nemal)... Ak sa mas o koho opriet skus, nezostavaj v tom sama, inak sa len viac ustves a dcerka Ta teraz potrebuje.