Ruptúra maternice

jaH

Ahojte dievcence, ja som momentalne v siestom mesiaci, uz mam 2 dievcata, jedna ma 11 a druha 8. Obe cisarskym rezom, pri druhej ruptura maternice. Celu prednu stenu som mala krvacajucu, oslabenu. No teraz je to znova cisarsky ale presne ako pisete niektore, tak moja maternica je oslabena. Na zaciatku 7meho mesiaca dostanem kortikoidnu injekciu kvoli vyzretiu pluciek pre dietatko. Vedela som, ze to bude fest rizikove tehotenstvo od zaciatku, ale nikdy mi to nedoslo az tak do detajlov, ze vlastne tu nejde len o moje zdravie, zivot, ale taktiez o zivot mojho dietatka. O mesiac idem na ultrazvuk, kvoli hrubke steny maternice, a moj lekar neveri, ze to donosim dlhsie bez rizik nez 34t. Dufam, ze vetko bude v poriadku. Taktiez ta pauza 8 rokov nepomohla, ak raz maternica ma jazvu( ci dve) stale je to rovnake aj po rokoch. Riziko to neznizuje a drzte mi vsetky mamicky palce. X

Cindy35

poznam osobne dve kočky co mali opakovane cisarske na Kramaroch - jedna 3 a druha 4, a su v pohode. ale o tu so 4mi sa osobitne starali a dokonca aj daku pracu vraj o tom jej lekar pisal.
takze dat sa to da, ale treba mat stastie na dobru zdrav.starostlivost. a v zahranici je to bezne, napr. Viktoria Beckham 4 cisarske, ale tak ona na to aj penazi ma aby mala najlepsich lekarov

hihgf

lenulicek: je jedno ci sa narodi chlapec ci dievca, jednoducho po dvoch cisarskych rezoch sa tehotenstvo neodporuca

lenulincek

ahoj lunca a co si mala prve dievcatko a druhe bol chlapceka? ked si mala rupturu? popis mi to blizsie prsosim co sa vlastne stalo ako to prebiehalo co ti robili pri tej rupture? aj ja sa toho bojim velmi

lenulincek

ahojte a ta ruptura hrozi kedy ak mate cisarskym prve dievcatko a druhe chlapceka? alebo dvoch chlapcov cisarskym alebo dve dievcatka cisarskym? ako to vlastne je pomozte mi prosim niekto dakujem Vam velmi pekne

ivanuška

Lunca, ahoj, v žiadnom prípade po dvoch cisárskych neuvažuj o tehotenstve ... chcela si názor, radu .. asi nemáš skúsenosť, ale nemôže sa všetko učiť človek na vlastných chybách, tak musíš dať na rady iných .. neodporúčam Ti to, ak si zodpovedná k sebe a svojim blízkym ..

jejke

Ahoj Lunca
aj ja som po rupture a riesim podobny problem, odporucali mi sterilizaciu
stale vsak myslim na to co by bolo...
keby... vzdy som chcela mat viac deti
co mam manzela poslat za inou ktora ho obdari vytuzenym synom...

som rada ze zijem ale ked mam tolko
smoly v zivote, mohlo by raz prist aj
stastie, nyvyse co sa sterilizacie tyka
objavili sa pripady ze aj po podviazani vajecnikov alebo po spaleni vajcovodov
sa tiez podarilo zenam otehotniet...

jejke

eluška

Ahoj Lunca, už mať ľkrát po sebe cisársky a chcieť ešte jedno je samé o sebe riziko. A zvlášť, keď si mala ruprúru maternice, to môžeš byť hádam aj rada, že žiješ, nie? Nechcem sa hrať na doktora, takže by si sa asi mala opýtať nejakého odborníka, ale ja to vidím tak, že už po dvoch rezoch po cisárskych je tvoja maternica taká oslabená, že je tam veľké riziko, že sa ti to stane znova a nie na konci tehotenstva,ale možno skôr, lebo jazva je len jazva. Asi som ta moc nepotešila, len viem, že už p druhom cisárskom neodporúčajú otehotnieť, práve kvôli komplikáciám, akou je ruptúra, opýtaj sa , uvidíš! Ahoj