zapcha

aloe

Chcela by som Vám dať radu, poznám tieto problémy vo svojom okolí, tu je treba doporučiť kvalitné prírodné produkty, aby lieky nerobili v detskom organizme šarapatu, pretože každé antibiotikum len oslabí imunitný systém.Netreba dávať deťom odmalička antibiotiká a lieky, pokiaľ to vie vyriešiť príroda.Aloe vera gel a probiotiká dokážu dať problémy vašich detičiek do poriadku.Aké,lebo ich je viac, a odkiaľ.../nechcem tu robiť reklamu,je to proti pravidlám/,ale napíšte meil:duratnakatka@zoznam.sk

daša b.

Ahojte, máme dvojročnú dcérku od decembra prestala normálne kakať, spočiatku to bolo každý druhý deň, potom každý tretí, teraz kaká raz za 5 dní. Bruško máva obrovské, vyzerá ako v deviatom mesiaci, tvrdé, nesťažuje sa ale na bolesti, skôr ako by sa vyhýbala debatám o brušku a kakaní. Mala s tým spojený aj chirurgický problém, lebo jej vychádzalo črievko, teraz chvalabohu (posledné dva razy, čiže za posledný týždeň a pol) to už bolo dobré. Chodíme ku gastroenterologičke, brali jej krv na testy na alergiu na mlieko a celiakiu. SAmozrejme nás informovala čo všetko musí papať a čo nesmie, všetko čo nesmie sme jej nedávali ani predtým (banány, čokoládu), vždy sme dbali na zdravú výživu, každé ráno mávala vločky s jogurtom a ovocím, podľa mňa dosť zeleniny. Doktorka však povedala, že v jej veku by dieťa malo prijať až pol kila ovocia/zeleniny denne a 8 g vlákniny. S tou vlákninou to nie je taký problém, kupujeme také cereálne chlebíčky a grahamové rožky, horšie je to s ovocím, lebo to nelúbi, skôr zeleninu - najviac papriku. Dávame jej harmančekový čaj, mlieko sme skoro úplne vylúčili, má len večer pred spaním aj to zriedené s ovsenou vodou. Výsledky testo v budú vo februári, zatiaľ sa absolútne nič nezmenilo. Skôr mám pocit, že u našej malej nemôže byť problém v strave, keď sa pozriem ako sa stravujú iné deti (čokoládky, čipsy, soletky a pod. namiesto olovrantu), tak si myslím, že naša dcérka je ukážková (samozrejme mohlo by to byť aj lepšie). Sladkosti jej nekupujeme, len cereálne bebe (naozaj cereálne) a také tie cereálne tyčinky so sušeným ovocím. Nič nezaberá, je to tak ako predtým, dokonca sa to zhoršuje. Naposledy sa vykakala na šiesty deň. Detská doktorka nám napísala duphalac (berieme už skoro mesiac), gastroent. zvýšila dávku a pridala dophilus (živé baktérie), nič sa nedeje, žiadna zmena. Neviem, či má niekto podobné problémy a rozmýšlame aj či nemá skôr nejaký psychicky blok, lebo dvakrát sa stalo, že sa chcela vykakať a zrazu sa rozplakala, na otázku či ju niečo bolí, že nie, skôr ako by sa "bála" kakať! Neviem z čoho by mohla mať blok, prosím poraďte ak máte podobnú skúsenosť. Ďakujeme - Daša B. Vráble

zds

Julien:
- vynechaj vsetko zo svojej stravy, co zahustuje stolicu aj tebe, aj ked nie mozno sa to u teba neprejavi, ale obecne vynechaj: - kava, cierny caj, syry a mlieko (len acidifilne), cokolada, granko, vela masa, prilis vela vareneho jedla, knedle, varena ryza a varena mrkva, banany...
dopraj si: surove ovocie a zelenina (aj ku masu vzdy salat), celozrnne obiloviny, vela tekutin, ovocne a zeleninove stavy,(doma pripravene!!!), susene figy a slivky, matovy caj
Pre dietatko:
- v polievkach obmedz varenu mrkvu, banany nedavat, ziadne kasisicky (gris a pod) a s ziadne granko
- dopraj mu jablcko, (domace) s postruhane s mrvkou (nie som si ale isty, ci v tomto veku moze), destke vyzivy
- feniklivy caj, vela pit...
...masirovanie bruska a pod. urcite poznas.

julien

Vedel by mi niekto poradit? Mam 6 mesacneho syna a ma hrozne problemy so stolicou. Kaka raz za 6-7 dni. Je kojeny, zacala som ho prikrmovat zeleninovymi polievockami. Odkedy ho prikrmujem, ma strasne tuhu stolicu, nevie to z neho vyjst. Posledne som si vsimla aj trosku krvi. Uziva denne Duphalac, no ten nezabera. Dakujem za kazdu radu.

Stanka 74

Pomôžte mi prosím. Môj 4-ročný syn má po anibiotikách Panbene krv v stolici. Už druhý mesiac! Úplne zdravé a dva roky dojčené dieťa. Sme objednaný u odborného lekára. Má niekto podobné problémy?

janka

uz sme to zvladli po troch dnoch ale sa pri tom riadne natrapila bol to vykon hodny dospeleho a nie to este dieta neviem kde to v sebe mala dakujem za rady

...

ach nema bolesti, tvrde brusko a zastavene vetry tak to nie je az taka tragedia 2 dni, ak ma naozaj dost tekutin.niekedy mozu antibiotika sposobovat zapchu, ale castejsie hnacku.moze to byt zlou skladbou crevnej mikroflory dosledkom liecby antibiotikami.zajdite do lekarne a poradte sa co je vhodne v jej veku.niekedy aj lyzicka olivoveho oleja pomaha.alebo glycerinovy cipok .

71gloria

Janka dávaj jej piť harmančekový čaj alebo ráno nalačno dcére dávaj piť prevarenú vychladnutú vodu a do nej pridaj 1 PL medu