Nadmerné ochlpenie

Príspevok v téme: Nadmerné ochlpenie
Anonymka2222

Dobrý deň, trápi ma jeden veľký problém, mám nadmerné ochlpenie, nad hornou perou, na prsiach, okolo bikín, dokonca sa mi to začína prejavovať aj na tvári-brada, líca.. Bola som u obvodnej tá ma vyslala na endokrinologiu, ale výsledky mi obvodná povedala, že mám čisté, a že možno mám štítnu žlazu nefunkčnu, pretože som aj pribrala/aj ked som nikdy nebola chuda/ teraz vazim o 15kg viac ako kedysi. Mám 17r. a ide leto a stále si holit vsetko je dost neprakticke a zdlhavé, a hlavne som citala ze existuje typ nad. ochl u zien kt. sa uz neda vyliecit a zeny sa nim maju zmierit, alebo dokonca ze nebudem moct mat deti, a otehotniet.. Rozmyslala som nad tym ze by som zacala brat HAK , aby som mala menej muzskeho hormonu, kedze som tmavsia, tak aj moje chlpky su take, mam aj tmavsie obocie kt som si trhala ale velmi rychlo mi to dorastalo.. Čo mam robit s tymto problemom? Mala som ist este na krv ale jedine ked budem mat menstruaciu, ale ta sa nedostavila uz 2 mesiace, a ked prisla tak som nemohla ist lebo sme boli na svadbe a aj tak bola sobota.. Mala som ist vtedy ked budem mat 2den menstruaciu... Mama to nejako prehliada aj ked som jej to hovorila, slubuje uz 2 roky ze stym nieco urobime ale furt nic... A to neustale holenie vobec nepomaha skor si myslim ze mam pevnejsie chlpky, a moj hlas uz nie je taky zensky.....

Anonymka2222

No hej mala by som, ale povedala mi ze mam prist len vtedy ked budem mat 2 den menzesu takze neviem kedy sa toho dockam...

anjelik9

určite sa objednaj na endokrinologiu tak ti z krvi zistia či máš štítnu zlazu v poriadku a popros ju nech ti spravi aj testik na testosteron a budeš vedieť na čom si :)

jankaaaaaaaaa

tvoje telo tak ako telo kazdej zeny produkuje muzske hormony. ale tvoje tkanivo v tele reaguje citlivo na tie muzske hormony a preto sa ti tvori to ochlpenie v neobvyklych miestach a s neobvyklou hrubkou a farbou

jankaaaaaaaaa

mozno nemas vela muzskych hormonov, ale tvoje telo precitlivene reaguje na tie muzske hormony a prejavuje sa to takto.. skus tu HAK, ale chod aj na tie ostatne vysetrenia. len hak zabera aj tak najskor po 12mesiacoch asi... dovtedy skus odfarbovat chlky- bud menej vidiet. zmiesas 9% peroxid s melirovacim praskom