mam bulimiu?

Príspevok v téme: mam bulimiu?
nenavidim sa

mam bulimiu ked zvraciam to co zjem? teda to co nechcem aby zostalo v mmojom zaludku...ak sa navari napr v sobotu ja ziem minimum idem zvracat..niekedy ked ziem napr. jablko alebo jogurt tak nejdem..inak jem ale velmi male porcie..napr: ranajky pol rozka,pol jogurta, jablko,alebo iba voda..atd.takze je bulimia ked sa neprejedam iba zvracam male mnozstvo jedla??uz asi 3 roky

lokomotiva

Vrelo odporúčam prečítať si knihu od doktora Krcha : Bulimie: jak skončit s přejídaním. Mne veľmi pomohla, mala som krátke obdobie bulímie, nenavštevovala som psychológa, táto kniha je naozaj dobrá a určite ti otvorí oči. Pretože bulímia nie je len o tom, že vraciaš po jedle, ale aj o tom, že máš záchvat prejedenia (a vôbec potom nemusíš ísť vracať), alebo že prehnane cvičíš (a nie preto, že ti to robí radosť, alebo chceš svaly a tak, ale šport vnímať len ako prostriedok zabraňovania ukladaniu tukov). Tá kniha je nenáročne napísaná, obsahuje rôzne cvičenia, príbehy a skúsenosti. Kniha nie je určená len bulimičkám. Môže slúžiť aj ako preventívne opatrenie, keď sa rozhodneme radikálne zmeniť stravovanie a podobne, veľmi odporúčam, ani netušíš ako si vracaním ničíš organizmus. Padanie vlasov, pokazené žlté zuby, nechty, opuchnutá tvár a to nehovorím o dlhodobých následkoch, ktoré ťa môžu postihnúť - rakovina hrtana, žalúdku, pokazená sliznica, tráviaci trakt, rednutie kostí. Chceš mať niekedy deti a kvalitný život? Nečakaj a utekaj si do kníhkupectva kúpiť knihu. Alebo si ju objednaj cez internet, keď chceš byť anonymná.

Simonella

to je jedno ze nevyjedas chladnicku.. podstata je ta ista - naschval a dobrovolne zvracias !! tak to uz pochop - SI BULIMICKA a nechces si to priznat..
ale pochop ze ak to taktoo budes robit aj nadalej , dopadnes velmi zle.

nenavidim sa

ja si nemyslium ze mam bulimiu.nevyjedam chladnicku.a to ze zvraciam naschval.a čo? nechcem byt tlusta!!!!!!!!!!!§

Simonella

mala by si vyhladat psychologa..je tu jedna holka kt. to ma take ako ty no ona uz k tomu psychologovi chodi .. skus sa s nou o tom porozpravat, mozno ti pomoze ako dalej. : www.zdravie.sk

nenavidim sa

da sa to zastavit? ak mam stale chut sa prezierat a nemozem lebo som tlsta? ak sa snazim nic nejest a som strasne hladna a a revem ze sa nemozem normalne najest? je to tazke

smajliQa

ano mas bulimiu... a mas ju uz tri roky. dosla si na to dost neskoro moja draha, a to si to tvoji rodicia este nevsimli?? alebo tvoj priatel?, v skole?, v praci?? sestra? brat? mama? kamaratky??

ty mas jedno stastie.. ze to dokazes ovladat, mozno na tom este nie si tak zle a da sa to zastavit., tak to sprav skorej jak zomres.