Solne dekor.predmety

alternativa

Trochu o farbe solnych lamp: bielo-zlta je farba chloridu sodneho. Ten je v kamennej soli, a teda aj v solnych lampach, zastupeny viac ako 90-98%. Bez jeho vysokeho obsahu /viac ako 90%/ je haloterapia menej ucinna. Solne lampy maju zvacsa rozne farebne "zily" od vsetkych odtienov ruzovej az po tehlovocervenu. Toto zafarbenie dodavaju chloridu sodnemu rozne zluceniny v nom pritomne, hlavne oxidy /v starsom nazvoslovi kyslicniky/ zeleza a manganu. Nemusite mat vobec ziaden strach z pritomnosti tychto prvkov, ba prave naopak. Su to stopove prvky v nasom organizme a v soli sa nachadzaju vo veeeelmi malych koncentraciach. Ich uvolnovanim do vzduchu v tejto ultrastopovej koncentracii su vitanym obohatenim vzduchu. Pri vybere farby solnej lampy odporucam zamerat sa na farebnost, ktora sa vam paci. Solna lampa ci elektricka alebo na cajovu sviecku ma predovsetkym psychorelaxacny ucinok. Efekt haloterapie zo solnej lampy je maly. To chodte do solnej jaskyne :D

permoník

solné predmety sú za každých okolností užitočné,tu však závisí len od toho na aký účel ich chceme použiť.Z celého ponúkaného sortimentu sa do väčšej pozornosti dostávajú solné lampy elektrické a aby mali aj účinok nejaký, dobré radšej zainvestovať ako kúpiť malú a nevyhovujúcu.Svietniky sa kupujú pre živé svetlo vyžarujúce z osadeného svetla v nej,avšak pre ozdravenie miestnosti majú veľmi malý účinok,jedná sa o uvoľňovanie katiónov,tak nevyhnutne potrebné pre nápravu imunity,omnoho lepšie sú už na tom soľné elektrické lampy,ktorým sa tiež hovorí iónový generátor,ale musí byť zasvietená.Aby mala úcinok na dané prostredie doporučujem vám nasledovnú orientáciu pre dobrú kúpu veľkosť miestnosti 10m2/2-3kg váha lampy,15m2/4-6kg,20m2/7-9kg,25m2/13-15kg.Lampa nielenže ionizuje vzduch,prečisťuje,ale aj znižuje elektromag.smog.Môžete si na ňu nakvapkať aj éterický olej a urobiť si aromaterapiu,zasvietená lampa zlepšuje v mietnosti ovzdušie až15x o veľkosti 10m2.Výber farby tiež ovplyvňuje.

tavi

ja som si kupil solnu lampu,ma ju dcerka v izbicke.No neviem,mozno to nejaky ucinok ma.Inac ona sa bala v noci preto sme jej ju kupili - ma tlmene svetlo.Je pekna,upokojujuca,mala sa uz neboji.Asi tak.