Bojím sa skončiť s HAK.

Príspevok v téme: Bojím sa skončiť s HAK.
sa

V puberte som nemala problémy s akné, začali až v 25. Dermatologička na mne vyskúšala všetko, zabralo to vždy na pár mesiacov a potom sa to vrátilo. Myslím, že to nebola až taká silná forma akné, ale ona mi navrhla Roaccutane. To som nechcela, tak som začala brať HAK Chloe. Po pár mesiacoch som mala pleť ok a odvtedy aj relatívny pokoj. Teraz by som rada HAK vysadila, ale bojím sa, že sa to vráti. Mám už 29 a nepotrebujem mať zasa mindráky zo svojho výzoru.
Viem, že to tu už isto bolo preberané...ale mňa by zaujímali konkrétne prípady, keď...
...niekto dostal akné v staršom veku, bral HAK a ako to vyzeralo po vysadení HAK?
Gynekologička mi povedala, že v mojom veku by sa to už možno nemalo vrátiť...ale aj tak mám obavy...tak prosím nejaké skúsenosti...
Ďakujem.

lenkaTR

mne sa akné vrátilo...ale zvládla som to s kozmetikou celkom pekne. Najhorší bol chrbát :P ale aj ten mám už pekný - vďaka bahnu z mŕtveho more. Ono prestať s HAK má oveľa viac pozitív ako jedno negatívum. Pekná pleť nie je dôležitejšia ako zdravie. Po vysadení sa len budeš musieť viac starať a občas aj kozmetičku navštíviť...u mňa benefity vysadenia HAK prevýšili dočasné zhoršenie pleti. Ináč - mne po vysadení HAK prestali padať vlasy.

jankaaaaaaaaa

ja som zase nikdy nemala tazku formu akne a ani najsilnejsia hak uplne nezabrala. plet sa zlepsila ale nic extra. a to uzivam hak uz asi 8mesiacov

jankaaaaaaaaa

vacsinou co citam tak sa zenam akne vratilo spat, teda niekolko mesiacov po vysadeni mali zase silne akne ale pocase sa to zlepsilo

jankaaaaaaaaa

postupne znizovat davky hormonov. tie co som vymenovala maju najvyssie davky- najviac zatazuju organizmus - najlepsie posobia na plet a vlasy... potom je vhodne znizit na Jeanine(dienorette) a potom na yadine (mailaton)

jankaaaaaaaaa

diane 35 a jej napodobeniny (chloe, minerva, vreya) sa nesmu uzivat viac ako 12-18mesiacov!!! potom ked to vysadis zrazu bude to velky sok pre organizmus, preto sa doporucuje postupne znizovat