Bercov vred - liečba

Príspevok v téme: Bercov vred - liečba
julius

Prosím o radu,mam 75 ročnu mamku,ktora sa už rok lieči na bercov vred a ružu /ERISIPEL/v jednom.Začala sa liečit na chyrurgii a potom na kožnom,ale nejako to nepomohlo,stale jej to mokva a teraz sa jej pri tej rane spravila druha.Ma to teraz nad ranami aj opuchnute.Davali sme maste a potom naplaste na vytahovanie hnisu,ale troska bolest ustupila a le vypada to škarede.Dakujem.

Ivka 1

Bercové vredy ako každé ochorenie tepien ,žíl je potrebné riešiť zvnútra a začať od podstaty ochorenia. Nestačí len mastiť mastičkami,používať špeciálne náplaste.Tie sú dosť drahá záležitosť ak ich nepredpíše lekár.Rana sa síce zacelí ale len zvonku. Po čase sa bercový vred otvorí znovu.Ja sa veľmi rada s každým,kto stojí o moje rady stretnem a porozprávam-poradím ako na to.

RNG

Dr Julian Whittaker a jeho kolektiv hoji bercove vredy(cukrovkarske) vrstvou praskoveho cukru rovno do rany.
Ja ako cukrovkar pouzivam na slabo sa hojace rany zmes praskoveho cukru, kokosoveho oleja a niekolko kvapiek citricidalu. Tym sa zaroven da potlacit aj infekcia, ktora sposobuje ruzu a ine hnisave prejavy na kozi.

ojaka

LARVY MUSIEK NEMOZE UZIVAT HOCIKTO.MYSLIM TYM PACIENT MUSI BYT PO INYCH STRANKACH ZDRAVY,NIE JE TO TAKE JEDNODUCHE TAKTIEZ S TOUTO LIECBOU.

ojaka

JE PRAVDA ZE LIECBA BERCOVYCH VREDOV JE DLHODOBA,SAMA ICH MAM UZ SA MI NIEKOLKOKRAT VYHOJILI,A VRATILI ZNOVU NASPAT AJ,ALE VIEM PORADIT ZO SVOJEJ SKUSENOSTI DOBRE NAPLASTE,KTORE RANU VYSUSAJU A TREBA BRAT AJ VITAMINY Z VNUTRA,ALE VHODNE PRI TOMTO PROBLEME A DRZAT DIETU....VYLUCIT NIEKTORE POTRAVINY Z JEDALNICKA,CO SA MNE TAZKO DARI,ALE KED SOM TO DODRZIAVALA PLUS VITAMINY A TIE NAPLASTE,VYHOJILO SA MI TO UPLNE,I KED SA ZASE VRATILO A HOJIM SI TO ZNOVU.PORADILA MI TO PANI Z CIECH,KTORA MALA TEN ISTY PROBLEM.V PRIPADE ZAUJMU MI NAPISTE NA MAIL reesp@azet.sk

llek

Vredy predkoleni su dosledkom cievnej poruchy - dosledkom krcovych zil. Kedze krcove zily sa vyliecit nedaju (da sa stav trochu zlepsit, ale samotny problem menejcennosti cievnej steny zily sa odstranit neda), takze vredy su chornicky problem. Skuste najst na internete pracivisko, ktore pouziva pri liecbe nehojacich sa ran larvy musiek. Larvy sa pestuju za sterilnych podmienok a specialnym sposobom sa aplikuju na nehojace sa rany. Princip liecby je zalozeny na tom, ze larvy odstrania odumrete casti tkaniva v rane a sucasne vylucuju urcite latky, ktore stimuluju a umoznia hojenie rany. Za pokus to stoji, lebo beznymi metodami sa rana udrziava, dezinfikuje, ale zahojenie je velmi problematicke

Ivka 1

Julius napiste mi na mail, viem ako sa da pomoct. Mam ocka ,ktoremu sme vyliecili dekubity aj ked to nie je to iste da sa pomoct aj Vasej mame pri bercovych vredoch.

tpch

Ako som pisala, moze trvat pokojne aj desatrocie. Pol roka je takmer nic. Urcite to nie je nic prijemne. Existuje nespocetne mnozstvo roznych naplasti, ked nepomozu jedny, treba skusit ine. A pouzivat save vankusiky na zachytavanie sekretov z rany. Ked nepomoze jeden kozny lekar, skusit ineho.