Plucna embolia a rakovina

Príspevok v téme: Plucna embolia a rakovina
tumbiak

Dobry den,prosim chcela by som sa opytat ci vie niekto alebo ma skusenosti s plucnou emboliou.Pani ma rakovinu prsnika s metastazami do pluc,pecene,kosti...Naposledy jej nasli v plucach vodu a vcera ju hospitalizovali do nemocnice pretoze jej zistili emboliu.Ma pred sebou osmu chemo a vobec nevieme co nas caka.Prosim akekolvek skusenosti alebo znalosti.
Dakujem

tpch

jedna, takze ten doplatok nevadi tvojmu otcovi, ale tebe? Co sa bojis, ze menej zdedis, alebo co? Ked on tomu lieku veri a je pre neho dolezitejsia tato dovera ako cena lieku, potom neviem, kde je chyba? Asi len u teba.
No a myslim, ze za psychiku 80rocneho cloveka nejaky urolog skutocne nemoze.. Ked inemu lieku neveri, je to jeho problem, nikoho ineho.

RNG

Tumbiak a jedna, ja mam osobne skusenosti aj s liecenim rakovin, ked som poslal 3 dievcatam, co mali rakoviny prsnika betaglukany a graviolu a veru to zabralo. Zialbohu, neboli ochotne po potlaceni nadoru dalej pouzivat tieto doplnky, ani si cistit telo od roznych karcinogenov/zamorenia, co im tu rakovinu sposobilo povodne, tak sa im to za par rokov znova vratilo. Ale ze aspon mali par rokov zdravie spat.
Samozrejme ucinnost doplnkov je len vtedy, ked ich beries spravne a v dostatocnych davkach a nie takych co su casto na nioch napisane. Zialbohu v doplnkoch , tak ako aj inde, je snad 5% vyrobkov naozaj ucinnych a 95% ma primale davky ucinnych latok na klinicku ucinnost.
Kedze ani vy ani lekarnici na Slovensku, ani lekari doplnky nepoznaju, lebo to nestudovali, zriedka maju nejake uspechy s nimi a nedivim sa ich nedovere. Ale v USA je vyse 15 000 lekarov co ich predpisuje a ma s nimi znacny uspech, napriek tomu, ze ich organizovana "oficialna" medicina neuznava.

Ivka 1

Tumbiak prepac, ze som sa nechala uniest,je mi velmi luto Tvojej svokry. Necaka vas dobre obdobie a je uz na case aby mala pokoj a netrapili ju s dalsou chemoterapiou.Mozete ju odmietnut ak budete chciet.Staci podpisat papier. Snazte sa byt s nou co najviac , kym este mozete.

jedna

tumbiak, teda k teme- v nasej rodine plucnu emboliu prekonali 2 stari ludia. lenze ani jeden z nich neboli sucasne pod onko liecbou a po liecbe v nemocnici si este pozili niekolko rokov. ak dotycna prezila, tak myslim, ze snad embolus sa da trombolyzou rozpustit. dla toho co pises, ovela vacsim strasiakom su tie metastazy. ak su v peceni a plucach- je tu riziko zlyhania tychto zivotu dolezitych organov...

jedna

tpch, nerozculujem sa, ale diskutujem! ak si si nevsimol, toto tu je diskusne forum.
ano, mas pravdu, ze sa da pytat v lekarni aj lacnejsiu alternativu lieku, lenze cela zalezitost sa tyka mojho 80!!! rocneho otca- teda cloveka, ktory gro svojho zivota prezil v socializme, ked co povedal lekar tak to bolo "svate" a toho sa drzi dodnes a na moje argumenty reaguje odmietavo, ze keby bol iny liek rovnako dobry, tak by mu ho dotycna lekarka urcite predpisala. takze v konecnom dosledku pani doktorka "vyhrava" a zneuziva doveru stareho cloveka a zbiera kredity za ktore ju distributor patricne neskor odmeni. keby bola charakter, tak rovno mu to generikum predpise a netaktizuje. lenze opak je pravdou....
drobnicka, som naozaj velmi rada, ze si ok. moj svagor minuleho roka tolke stastie nemal. aj napriek modernej onko liecbe dobojoval po 10. tyzdnoch od urcenia diagnozy.takze ani modernu medicinsku terapiu neda sa zaslepene iba len zvelebovat...
co je najdolezitejsie je prevencia ochoreni a zivotny styl cloveka. rozuny clovek si vie ukocirovat svoje zdravie kym je cas praveze uzivanim vyzivovych doplnkov a zdravym zivot. stylom. lenze akosi v sucasnosti nie je in nepit, nefajcit a uzivat doplnky stravy. presne to tu prezentujete ti, ktori ste proti RNG, pritom len tak, z principu mlatite prazdnu slamu a nemate ziadne rukolapne dokazy preco mate odietavy postoj k nemu

tumbiak

Prosim vas pekne,ja som sa pytala,ci ma niekto skusenosti s tou diagnozou. Neziadala som o nazory na doktorov a skusenosti na nimi.Na alternativnu medicinu mam ja svoj nazor.Vyhodila som za nu dost penazi a to na 1 krat a stacilo.Na tuto temu nereagujem.A RNG prosim,tato tema nie je zalozena na to,aby som ja presla celu stranu a nakoniec sa nic nedozvedela.Dakujem za rady,pomoc,ale...dakujem,neprosim.
Poznam vela lusi,ktorym chemo pomohla,aj vela tych,ktorym nie.Poznam ale neurekom tych,co len vyhodili peniaze do alternativnej a nepomohlo nic.Takze toto je tema pre mna,aby som sa dozvedela od druhych ludi ako na tom kto je,bol...Nie o tom,ci je alternativna dobra alebo nie.Tohto tu uz bolo v kazdej druhej teme.Ja si to neprosim...
llek-prosim ta,my sme prisli vraj v hodine dvanastej a doktori nas vobec nepotesili.Vraj kombinacia embolia-chemo,vobec nie je dobra.Toto nam vraj vobec nepomohlo.Nakoniec sme sa dozvedeli,ze tych metastaz je tak strasne vela...Vobec chemo nepomaha.Mozme ziadat o jej ukoncenie?

drobnička

Ilek, sa ti divím, že sa tu otravuješ s tým premúdrym RNG. Keby on mal rakovinu, určite by konal inak, nie ako tu prezentuje - s tými svojimi výživovými doplnkami by si dlho nepožil. V tom má pravdu, že sú pre chorého človeka neškodné, ale ani nepomôžu. Veď keby boli také účinné, tak by ich lekári sami predpisovali.

Ja som prekonala rakovinu prsníka, mala som len 4 chemo plus RT, počas liečby som mala výborné výsledky, nemala som žiadne problémy a ani teraz po 3 rokoch od liečby. Som šťastná, že mi to pomohlo a podstúpila by som to znova, ak by bolo treba - dúfam, že nie.
Mám 57 r.

Všeobecne je známe, že alternatívna onkologická liečba je zdĺhavá a pacienti s nádormi, prípadne s metastázami nemajú až toľko času.

Ilek, tvoje príspevky čítam veľmi pozorne, sú k veci, zaujímavé a poučné.
Len ten, kto to potrebuje, vie oceniť ich hodnotu. Ďakujem.

RNG

Na tpch vobec nereagujem obvykle, lebo ponuka len urazky a kritiku bez niecoho praktickeho a pouzitelneho pre ludi.
Inac velmi casto sa opakujem, lebo mi prispevky na tomto fore hlboko pochovaju roznymi bezpredmetnymi kecmi.
Kto chce najst rady lekarov, na ktorych ja osobne dam,tj znamych, co pouzivaju najma alternativne metody, moze si najst moje prispevky usporiadane podla roznych zdravotnych problemov na Google.sk zadanim rng a problemu. Napr rakovina, krv,prostata, infekcie atd.

RNG

A aby som to doplnil, ja mam aj osobne aj s mnohymi kamaratmi skusenosti s potravinovymi doplnkami na prostatu , ktore za par mesiacov velkej vacsine podstatne zmensia hyperplasticku prostatu, cim sa ich problem s prostatou vyriesi.
Obsahuju rozne rastlinne steroly, ako napr vyrobky pod menami Prostametto, alebo Saw Palmetto, kde davka sterolov a mastnych kyselin je aspon 320 mg denne. Na iherb pozri napr Saw Palmetto z firmy Yarrow a ine, kde 60 denna davka stoji pod 15 dolarov, tj menej nez uvedeny poplatok za recepty na chemicke lieky so skodlivymi postrannymi ucinkami.

tpch

jedna, nechapem, co sa rozculujes-staci v lekarni poziadat o liek s nizsim doplatkom, alebo bez doplatku, a vec je vybavena. Predpokladam, ze mas tieto skutocnosti zistene, ked o nich pises, tak vazne neviem, s cim mas problem..?
Co sa tyka RNG, je to paranoidny cvok :-) K tomuto zaveru som prisla cisto na zaklade jeho prispevkov, takze z toho moze obvinovat len sam seba. Stale dookola to iste same konspiracne teorie a na vsetky diagnozy stale tie iste doplnky, nema to ani hlavu ani patu.