Deti a Tv

Príspevok v téme: Deti a Tv
Janinka

Moj syncek ma 1,5 a kazdy den chce pozerat televiziu.Ide iba o jednu rozpravku o zvieratkach.Stale si vyzaduje tu istu,aj tri krat za den.Pride k Tv a krici,aby sme mu zapli macicku.Neviem,ci je to vhodne pozerat u takeho maleho dietatka,lebo vidim u nho ako klipka ockami,zmurka asi mu tie farby nerobia velmi dobre.Ale neda si vysvetlit,aspon raz kazdy den musi mat.Poradte mi,ci je to velmi skodlive pre zrak,nebola by som rada,keby si ho poskodil.Dakujem.

Janinka

Dakujem vam za rady.Ja sa malemu venujem cele dni,robime spolu vselico mozne.Ale on si aj tak stale spomenie na Tv a pride k nemu a vydobije si tu svoju rozpravku,nepohne sa od nej kym mu ju aspon na 15.min. nepustim.Mam aj starsieho 6.rocneho syna a aj on vie,ze u nas je telka vynimocne pustena.Obmedzujem ju ako mozem.S manzelom si ju zapneme az ked deti vecer zaspia.Uz sme zrusili aj televizne noviny,aj vecernicky.Takze naozaj nechapem,preco si na tu rozpravkyu tak strasne zvykol.Je este maly a tazko mu to je vysvetlit.

igris

Janinka,
verim tomu ze svojmu syncekovi citas knizky aj kreslite :) to na margo Majky, zvalstne ze uz pred tou telkou obsedi, ak ta to moc trapi tak mu povedz ze telka je pokazena/staci vytiahnut antenu :)/ale to nemozes potom pozerat ani ty :), moje decka pozeraju telku, snazim sa to obmedzovat, v pripade choroby dost namahave, a aj hravaju na pocitaci

Marianka

pocula som, ze take male deticky ako je tvoj syncek by nemali pozerat televizor. skodi im to. citala som tak tiez, ze deti v jeho veku by mali rodicia viest k inym cinnostiam, ako napriklad kreslenie, citanie knih (pozeranie obrazkov - alebo mu citaj ty, ked mas cas) a pod. ak ti mozem poradit, tak mu kup nejaku hracku, ktora ho zabavi na dlhsi cas alebo mu kup nejaku knihu o zvieratkach, kde bude mat obrazky maciciek... mozno to pomoze a ak nie, tak sa porad s detskou lekarkou.