červená stužka na kočiar

Príspevok v téme: červená stužka na kočiar
gadget3

Prečo mnohé mamičky dávajú červenú stužku na kočiar? Nevychádzajú z domu, kým dieťa ešte nie je pokrstené? Pri vyrážka utierajú dieťa rubom oblečenia?

Prečo veria hlúpostiam?

Červená stužka nepomôže. Dieťa pred krstom von chodiť môže.

Sú to povery.

Prečo im ľudia veria? Prečo sa tak intelektuálne ponižujú?

gadget3

Ale chápeme.. chodia k nám na omšu.. a pri bežnej debate som sa spýtala, že prečo tam majú tu červenú stužku alebo medvedíka.. no niečo červené.. oni, že proti urieknutiu
tak som im to vysvetlila..
netušili, že to nie je ok..

anch.. sa dával do hrobiek.. ako na oslavu znovuzrodenia pre druhý svet , teda ten posmrtný... teraz to používajú pohania, či hipisáci alebo gotici..

pokojne to tammaj, ak je to v súlade s tvojou vierou....

vevericka

nechapeme sa ..ako ty vies z akeho dovodu to tam ma, co ak to maju vsetky na ozdobu..zbytocne siris ty to zle podla mna..keby tam mala aj zeleneho martanka teba do toho nic nie je..ja tam budem mat anch(aj tak vacina ludi nevie co to je)

gadget3

by si sa čudovala ale niektoré ani len netušili, že to nie je správne a zahodili to... (samozrejme boli veriace)
No niektoré povedali, že to majú len na ozdobu, takže to nie je nič zlé...

vevericka

ver tomu, ze ak by si zastavila mna, bolo by ti to luto..kto ti dava prava starat sa do inych ludi..maturanti nosia zelenu, aj tym chces ist kazat ze maju verit v nieco ine ako v stuzku??? ako si mozes byt ista ci ta, ktora mamicka to tam dava z prave z toho dovodu, akeho si ty myslis, ze to tam dava????

alebo?

gadget, neviem ci by sa jezisovi pacilo ze glorifikujeme kriz. Ak tvoju mamu niekto ubije kladivom, budes na jej spomienku nosit kladivo na krku? ja ani nie. Tiez si to vymysleli len ludia/alebo zle sily???!??

tak si zavri oci nabuduce, ked tieto zeny pridu s tym kocikom na faru:D lebo aj pohlad ta mzoe vzdialit od vecnej blazenosti!

vevericka

pokial nie si ty ten farar, ktory by im mal robit krst, tak sa ta to vobec, ale vobec aboslutne netyka.. toto "zboznujem",nechces im este aj kazat, ako sa maju obliekat, aby si ty mala dusu v paperi??? keby mala na tom kociku aj fotku marillina mansona s ozzym, tak ta do toho nic nie je