červená stužka na kočiar

Príspevok v téme: červená stužka na kočiar
gadget3

Prečo mnohé mamičky dávajú červenú stužku na kočiar? Nevychádzajú z domu, kým dieťa ešte nie je pokrstené? Pri vyrážka utierajú dieťa rubom oblečenia?

Prečo veria hlúpostiam?

Červená stužka nepomôže. Dieťa pred krstom von chodiť môže.

Sú to povery.

Prečo im ľudia veria? Prečo sa tak intelektuálne ponižujú?

Sarsza

Nenapadlo ta trebars, ze si to ludia davaju na kociar trebars preto ze je to IN alebo preto ze im to pekne hra s farbami na kociku? Nema to nic spolocne s vierou len s modou :) Ja mam tmavomodro-biely kociarik dada paradiso group od baby merci a ta cervena stuzka tam vyera super ;)

dana660xz

gadget až teraz čítam, čo si tu popísal/a. takž ty si veriaci človek? ty chceš súdiť ľudí na základe stužky, alebo na základe TVOJEJ viery? žijeme v 21 storočí, dnes si verí každý čomu chce a je to jeho právo. a ty sa ideš obúvať do ľudí pre symboly? ty si myslíš, že kresťanstvo je "najlepšia" viera?

dana660xz

podľa mňa sú to zvyky, ktoré patria k našej kultúre. a keď niekto verí stužke, je to niečo zlé, alebo menej než krížu? čo je na tom, keď niekto verí aj tomu aj inému? kto si že tu ideš hovoriť, že ľudia intelektuálne ponižujú takýmito vecami?

1.ella

červená stužka určite pomáha, až taký veľký problém to nie je zaviazať ju dieťatku na rúčku alebo cumlík, či dať na kočiar - je to na zvážení každého, no radšej predísť problémom ako ich potom riešiť . . .

cloe

Ja som mala porobenie (urieknutie ) Bola som stale slaba a ospala,prestalo sa mi darit v zivote a smola sa mi stale lepisla na paty.Nasla som na internete stranku kaitan.sk pana Kaitana a napisala mu,poslal mi bezplatne techniku kde som zistila ze mam skutocne porobenie,zaplatila som mu a pustili sme sa do spoluprace,o par dni to zacalo byt uz omnoho lepsie a dnes musim povedat ze mu velmi dakujem a je to obrovska zmena k lepsiemu,jednoznacne odporucam.

alebo?

gadget, vcetko v cirkvi/praktizovani nabozensva vymysleli ludia(cize mozno aj cigani), aj bibliu spisali len ludia. Cize ani to, zo praktizujes ty sa nemusi Bohu pacit. Aby si nebola nakoniec prekvapena, ze mu je cervena stuzka mila:)

mozno prave ona chrani od zleho

a toto je forum o zdravi, tak bez na nejake krestanske, kde to mude mat viac pozitivneho ohlasu

vevericka

len aby ti nietko riadne nevynadal, az ho na to upozornis..nie vsetci ludia maju radi ludi, co sa miesaju do inych jak varechy do ... dnes uz nie su vsetci veriaci (teraz primarne myslim katolikov) a nie vsetci to tam maju proti urieknutiu.. a ty nikdy nemozes vediet, do ktorej skupiny prave patri dana mamicka..keby ta trapili dolezitejsie veci na svete ako nejaka stuzka..

gadget3

Nevadí to iba mne.. je to v rozpore s učením v cirkvi.. je to viera v povery..

červenú stužku vymysleli cigáni, nakoľko sa práve oni najčastejšie zaoberali mágiou a je známe, že doteraz sa boja mŕtvych a tiež všetkých okultných vecí

Farár o tom vie, upozorňuje tiež... Rovnako ako aj iní veriaci... A tiež je dobré na to upozorniť prostredníctvom netu

vevericka

no to prave je to, ze vacsina ludi nevie co to je:) gotici a podobni asi pomlcim..nedaval sa len do hrorbiek ano tam je vidiet, ale hlave ho vsade mali so sebou..nemam vieru ziadnu, takze nemusim s nicim suladit, len sa mi paci ako symbol zivota(v com je hlavne jeho zmysel)
ale preco by nieco cervene akoze proti urieknutiu malo byt v nesulade s nejakou vierou len preto, ze si to myslis ty..ak to nevadi kanzovi (ktory vie o tom urcite viac ako ty) tak je to ich vec..nebud zasa papezkejsia ako papez..