bolest chrbta

melinda

Ahoj Majka,si mladučká ne takéto ťažkosti ja mám tiež veľké problémy s chrbticou už 10rokou.Ja by som ti odporúčala navštíviť neurochirurga a nech ťa pošle na CT.Držím palce.melinda

JAR

Ak to máš veľmi často je potrebné navštíviť odborníka ortopédia, alebo neurológia podľa symptomatológie. Sama môžeš robiť iba to, že skús zistiť, kedy a po akej činnosti, resp. nečinnosti sa táto bolesť objavuje. Ale môžeš pre seba urobiť to, že začneš pomaly, ale pravidelne vykonávať LTV t.j. liečebnú telesnú výchovú a presne cielené cviky na postihnutú časť chrbta, ale s tým že musíš aj cvičiť ostatné partie tela nakoľko telesné cvičenie komplexne prospieva zdraviu. Ďalej si na uvedené miesto t.j. bolestivé zóny môžeš prikladať rôzne teplé obklady a to aj viac krát denne. Nie je vhodné pôsobiť vlhkým teplom, ale iba suchým teplom najmä pri neurologických ochoreniach. Toto sú však iba len všeobecné rady, nakoľko nepoznám tvoj celkový stav. Lebo závery a terapia je možná len na základe dôkladnej anammnézy. A taktiež rady od yds sú celkom vhodné, iba je potrebné komplexnejšie zameranie na chrbtové svalstvo nie len na rombické svaly. Veľmi dôležité sú cviky naťahovaco - dýchacie pod. Jóge resp. aj jóga, nakoľko bolesti chrbta sú veľmi často spôsobené aj zlým duševným stavom /napr. stres, preťaženosť, vyčerpanie - prepracovanie, strach a pod./ a takéto cvičenia pomáhajú vylaďovať aj duševný stav.

yds

1.uvolnit dlhodobo sijove svalstvo.
2. dlhdobo uvolnuj cely.
3. hned yacin posilnovat romboid / svalz v tvarev trojuholnika medzi lopatkami
3. neskor, cca po 1-2 mesiaci posilnovat cely chrbat. bey ciniek! . iba vahou svojho tela
4. ak nepomoze, vyhladat dobreho fyzioterapeuta